Poniedziałek, 23 listopada 2020

imieniny: Adeli, Klemensa, Orestesa

RSS

Epidemia na Śląsku:

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – Rafako Orbea MTB Team kończy sezon na szczycie podium

11.10.2017 11:40 | 0 komentarzy | kozz

- Pierwsze miejsce na podium w klasyfikacji Muszkieterów, w Bike Maratonie było naszym najważniejszym tegorocznym celem, który dzięki ciężkiej pracy całego zespołu został zrealizowany - powiedział Mirosław Bołdys z Rafako Orbea MTB Team, które w trakcie Bike Maratonu, w Świeradowie Zdroju zakończyło sezon. Drużyna, wspieranego przez RAFAKO S.A. klubu uplasowała się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej Muszkieterów. Kolarze KKS zdobyli także wyróżnienia indywidualnie.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego – Rafako Orbea MTB Team kończy sezon  na szczycie podium
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rafako Orbea MTB Teaem zakończyło sezon. Drużyna wspierana przez RAFAKO S.A. zdobyła pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej Muszkieterów oraz osiągnęła bardzo dobre wyniki indywidualnie. Ostatnie tegoroczne zawody z cyklu Bike Maraton odbyły się 7 października w Świeradowie – Zdroju. Na tak świetne rezultaty kolarze Rafako Orbea MTB Team wytrwale pracowali od początku sezonu. 

Bike Maraton – Świeradów Zdrój

Na początek warto wspomnieć, że Bike Maraton to najpopularniejsze maratony MTB w Polsce, rozgrywane już od 15 lat. W każdej edycji bierze udział ponad tysiąc zawodników. Świeradowski etap zawodów odbywa się już od 2003 roku. Należy zaznaczyć, że uzdrowisko Świeradów-Zdrój leży w sercu obszaru zwanego Izerskim Rajem Rowerowym, w związku z czym jest miejscem idealnym do organizacji finałowych zmagań z cyklu Bike Maraton.

W tegorocznej edycji zawodów udział wzięło 8 kolarzy teamu Rafako. - Ze względu na fakt, że zawody kończące sezon odbywają się w październiku, towarzyszą nam przeważnie ciężkie warunki pogodowe. Podobnie stało się i tym razem. Przed startem było w miarę ciepło, niestety później spadł deszcz, a w odcinkach wyższych zrobiło się zimno i wietrznie. Przez całą trasę silnie odczuwaliśmy skoki temperatur. Ponadto przez ostatnie dni w Świeradowie intensywnie padało, w związku z czym było pełno błota. Na szczęście udało nam się wszystkim ukończyć szczęśliwie te ostanie w sezonie zawody – powiedział Mirosław Bołdys, prezes i jeden z zawodników Rafako Orbea MTB Team.

Podsumowanie sezonu

Jak wspomina Mirosław Bołdys, zawodnicy od początku roku wytrwale pracowali na osiągnięcie wysokich wyników w zawodach - W tym sezonie stawialiśmy głównie na starty drużynowe, dzięki którym wyniki indywidualne naszych zawodników także uplasowały się na wysokich miejscach. Głównymi naszymi tegorocznymi zamierzeniami były Mistrzostwa Energetyków MTB w Krakowie, Mistrzostwa Szosowe Energetyków w Bukowinie Tatrzańskiej oraz klasyfikacja drużynowa w Bike Maratonie. Wszystkie trzy cele udało nam się zrealizować, bowiem w każdym z tych wydarzeń wywalczyliśmy pierwsze miejsca – powiedział M. Bołdys, i dodał, że drużynie najbardziej zależało na zajęciu miejsca na podium właśnie w Bike Maratonie, w klasyfikacji Muszkieterów. - Było to dla nas ważne, ponieważ w tych zmaganiach startujemy już od 5 lat i zawsze znajdowaliśmy się poza podium. Tym razem postanowiliśmy, że będzie inaczej. W związku z tym, od pierwszych zawodów w tym roku, zbieraliśmy istotne dla nas punkty. W końcu się udało, i po ciężkiej pracy całego zespołu odebraliśmy puchar dla najlepszego teamu – dodał M. Bołdys. - Nie mogę tutaj nie wspomnieć o naszych dziewczynach, które praktycznie w każdych zawodach plasowały się na miejscach od 1 do 6. Najlepsze wyniki należały do Agnieszki Urody-Hampelskiej, która większość zmagań kończyła na podium – podsumował Mirosław Bołdys.

Trzeba też zaznaczyć, że Rafako Orbea MTB Team to nie tylko pracownicy Raciborskiej Spółki, ale od niedawna także kolarze startujący dotychczas w barwach Orbei - Jako, że od początku istnienia klubu staramy się zaznaczać swoją obecność na wszystkich ważnych zawodach MTB, w zeszłym roku zgłosił się do nas dystrybutor na Polskę rowerów marki Orbea z propozycją połączenia teamów. W związku z tym, że zawodnicy Ci prezentowali bardzo wysoki poziom, a było ich za mało, by mogli wywalczyć dobre miejsca w klasyfikacjach drużynowych, postanowiliśmy połączyć siły, co jak widać bardzo się opłacało – wyjaśnił Mirosław Bołdys.

W trakcie zawodów oraz uroczystego podsumowania sezonu obecny był Piotr Karaś Dyrektor Biura Marketingu RAFAKO S.A. – Nie będę ukrywać, że wynik drużyny napawa naszą firmę i mnie osobiście wielką dumą. Klasyfikacja muszkieterów to najtrudniejsza do wygrania kategoria, ponieważ bierze pod uwagę wynik każdego startującego członka drużyny, jeden słabszy wynik psuje więc średnią teamu, zgodnie z zasadą jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Sukces ten zawdzięczamy niezwykle ambitnej postawie całej drużyny, ale przede wszystkim jej żeńskiej części, która w popisowy sposób punktowała niemal w każdym wyścigu. RAFAKO ma szczęście do sportsmenek, Justyna Kowalczyk, Ewa Bugdoł, kobieca drużyny piłki nożnej Unia Racibórz – to przykłady sukcesu zrodzonego z pasji popartej ciężką pracą i naszego zaangażowaniem jako sponsora. Sukces klubu Rafako Orbea MTB Team różni się jednak tym, że mamy tu do czynienia ze sportem amatorskim a większość zawodników drużyny stanowią pracownicy RAFAKO S.A. Ta rafakowska część teamu swoją siłę udowodniła, zdobywając ponownie tytuł Mistrza Polski Energetyków zarówno w kolarstwie górskim, jak i szosowym. Serdecznie gratulujemy im sukcesów w tym sezonie i życzymy równie udanego roku 2018 – zaznaczył Piotr Karaś. 

Zawodnicy którzy w klasyfikacji generalnej Bike Maratonu uplasowali się w pierwszej dziesiątce:

1. miejsce Agnieszka Uroda – Hamelska – klasyfikacja kobiet K3, dystans MEGA

2. miejsce Mirela Łapin – klasyfikacja kobiet K3, dystans MINI

5. miejsce Agnieszka Wieczorek – klasyfikacja kobiet K4, dystans MEGA

6. miejsce Magdalena Góra – klasyfikacja kobiet K4, dystans MEGA

7. miejsce Paweł Kurzyca – klasyfikacja mężczyzn M2, dystans MEGA

10. miejsce Paweł Pięta – klasyfikacja mężczyzn M3, dystans MEGA

***

Autor tekstu: Magdalena Matusik / Adventure Media

Autor zdjęć: Magdalena Matusik / Adventure Media