Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Klaudia Kowalska z Siedlisk z tytułem Mistrza Polski w kolarstwie szosowym w Żyrardowie 

W niedzielę, 25 czerwca nad Zalewem Żyrardowskim odbył się start wspólny zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport. Zwyciężczynią w swojej kategorii wiekowej została mieszkanka Siedlisk w Gminie Kuźnia Raciborska...

Bike Atelier MTB Maraton ponownie zagościł w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO] 

W niedzielę 10 października w Raciborzu zorganizowano po raz drugi wyścig w ramach jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce. Zawodnicy wystartowali z placu Długosza, gdzie znajdowała się też meta i miasteczko wyścigu....

Tour de Pologne w naszym regionie. Zobacz, przez które miasta przejedzie 

Dzisiaj wyjaśniło się, przez jakie miasta przejedzie peleton 76. Tour de Pologne. Jak w poprzednich latach, Górny Śląsk jest ważnym regionem dla największego kolarskiego wyścigu w Polsce, który odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia.

Alter Sport Festiwal & FMB World Tour Big Air [ZDJĘCIA] 

W sobotę na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku odbyła już druga edycja Alter Sport Festiwal oraz rowerowe święto, czyli Puchar Świata - FMB World Tour Big Air. Impreza miała na celu promocję sportów alternatywnych, nietypowych czy rzadko...

Poznaliśmy założenia tegorocznej edycji Tour de Rybnik 

Podczas konferencji prasowej, której uczestnikami byli przedstawiciele m.in. Miasta Rybnika, Gminy Gaszowice, Gminy Lyski, Sponsorów oraz organizatorów przedstawione zostały szczegóły 11. Wyścigu Tour de Rybnik. Gościem specjalnym był ambasador...

Bartosz Giemza liderem w PŚ w ściganiu się po centrum handlowym [WIDEO] 

28-letni mieszkaniec Rybnika po trzech konkursach downmall, jest liderem zawodów. W dotychczasowych trzech rundach w niemieckich Ulm, Essen i stolicy Węgier Budapesztu plasował się w ścisłej czołówce.

Przemysław Niemiec ambasadorem Tour de Rybnik 

Jeden z najlepszych polskich kolarzy, będzie wspierał rybnicki wyścig. 

Gutek i Aniołkowski z brązowym medalem mistrzostw Polski  

Czwarty medal na imprezach rangi mistrzostw Polski w 2017 r. zdobyła rybnicka ekipa Team Hurom. 

Bartłomiej Matysiak najlepszy w wyścigu „Polska Siła” 

Kolarz rybnickiej grupy Team Hurom okazał się najlepszy w wyścigu pomiędzy Rząśnią i Wieluniem.

Dobry występ Stanisława Aniołkowskiego z Team Hurom  

Kolarze ścigali się w Memoriale im. Stanisława Szozdy.

Dawid Mielke i Sabina Bartecka najlepsi podczas V Żorskiego Cross Triathlonu [ZDJĘCIA]  

101 osób stanęło na starcie kolejnej edycji Żorskiego Cross Triathlonu. Zawodnicy i zawodniczki zmierzyli się z pływaniem, jazdą na rowerze i biegiem. Najlepszy śmiałek na mecie zameldował się chwilę po godzinie od startu.

PCS w Raciborzu zorganizowało rajd rowerowy nad Jezioro Nyskie [ZDJĘCIA]  

W ramach akcji „Wakacje w powiecie” Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu zaprosiło miłośników dwuśladów na wspólny wyjazd nad Jezioro Nyskie.

Klaudia Kowalska z Siedlisk z tytułem Mistrza Polski w kolarstwie szosowym w Żyrardowie 

W niedzielę, 25 czerwca nad Zalewem Żyrardowskim odbył się start wspólny zawodników biorących udział w Mistrzostwach Polski Masters i Cyklosport. Zwyciężczynią w swojej kategorii wiekowej została mieszkanka Siedlisk w Gminie Kuźnia Raciborska - Klaudia Kowalska, która pokonała dystans 63 km w czasie 01:33:04.

Całymi rodzinami przejechali na rowerach ulicami Jastrzębia-Zdroju w 15. rajdzie rowerowym "Pierwszy Dzwonek" [ZDJĘCIA]  

W sobotnie przedpołudnie sprzed hali widowiskowo-sportowej wystartował XV Rodzinny Rajd Rowerowy "Pierwszy Dzwonek". W rajdzie wzięło udział 130 rowerzystów. 

W Czerwionce-Leszczynach wystartuje sezon kolarstwa górskiego 

Fani aktywnego spędzania wolnego czasu nie mogą doczekać się nowego sezonu MTB, a ten wystartuje w najbliższą niedzielę (16 kwietnia) w Czerwionce-Leszczynach. To właśnie tutaj odbędzie się pierwszy z tegorocznych Bike Atelier MTB Maratonów.

Pojechali w Otwartych Mistrzostwach Rydułtów w Kolarstwie Górskim i Przełajowym [ZDJĘCIA]  

Na terenie czasy zbiornika retencyjnego Barbara odbyły się Otwarte Mistrzostwa Rydułtów w Kolarstwie Górskim i Przełajowym, w których wystartowali zawodnicy w bardzo szerokim przedziale wiekowym. 

Na starcie ponad pół tysiąca osób. Powiatowy Rajd Rowerowy zgromadził tłumy [ZDJĘCIA]  

Po dwóch latach przerwy powrócił Powiatowy Rajd Rowerowy w Wodzisławiu Śl. - To największe tego typu wydarzenie sportowe w regionie, w którym wzięły udział całe rodziny - słyszymy w wodzisławskim starostwie.

Rajd rowerowy na orientację po gminie Pietrowice Wielkie 

Stowarzyszenie „Rowerowy Cyprzanów”, Gmina Pietrowice Wielkie, Powiatowe Centrum Sportu w Raciborzu zapraszają na "Rajd rowerowy na orientację po gminie Pietrowice Wielkie". 

Rodzinny Rajd Rowerowy w ramach Memoriału A. Kaczyny i A. Malinowskiego 

Rajd odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia o godz. 12:00.

Maraton, który nie jest wyścigiem. Za nami kolejna edycja Tour de Silesia [ZDJĘCIA]  

Piękne widoki, wymagające podjazdy oraz niezapomniane przygody. Tego wszystkiego doświadczyli miłośnicy kolarstwa, którzy wzięli udział w kolejnej edycji Tour de Silesia.

Ruszyły zapisy na Pressingową Petardę - rowerowe wydarzenie na OWN 

Rowerowa impreza kolejny raz zagości na Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Puchar Polski w Kolarstwie Górskim odbędzie się w dniach 28-29 maja 2021 roku.

Ruszył rybnicki Rowerowy Maj 

Maj to miesiąc, w którym przepełnione stojaki rowerowe przy rybnickich szkołach podstawowych są sygnałem, że rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji„Rowerowy Maj”. 

Zbliża się Bike Atelier MTB w Rybniku. Możesz się już zapisać 

Tegoroczny sezon Bike Atelier MTB Maratonu rozpocznie się 24 kwietnia w Rybniku. Będzie specjalna klasyfikacja dla najszybszych rybniczan.

Pojechali na przełaj przez Rydułtowy. VI Cyclocross przyciągnął pasjonatów [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]  

Na terenie zbiornika „Barbara” przy Urzędzie Miasta Rydułtowy odbyły się w niedzielę 7 listopada „Otwarte Mistrzostwa Rydułtów w kolarstwie górskim i przełajowym”.

AKTUALIZACJA

Roweroholicy upamiętnili Bjorga Lambrechta [ZDJĘCIA]  

Bjorg Lambrechet był młodym kolarzem, który przed sobą miał całą karierę. Niestety wszystko runęło w gruzach, gdy w Bełku podczas Tour de Pologne w 2019 uległ tragiczemu wypadkowi, który doprowadził do jego śmierci. Ze względu na zbliżające się obchody Wszystkich Świętych, Roweroholicy z rybnika postanowili upamiętnić i oddać...

Roweroholicy upamiętnią Bjorga Lambrechta 

Już 30 października na trasie Rybnik-Rudy-Sośnicowice-Chudów-Bełk-Rybnik odbędzie się grupowy przejazd rowerowy, upamiętniający zmarłego na 3 etapie Tour de Pologne, Bjorga Lambrechta. 

Sztafeta stulecia Powstań Śląskich już 16 października 

16 października w miejscowości Czerwionka-Leszczyny rozpocznie się Sztafeta stulecia Powstań Śląskich. Jej finał będzie miał miejsce na zameczku w Rzuchowie. 

Zobacz więcej