Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Ruszyły zapisy na Pressingową Petardę - rowerowe wydarzenie na OWN 

Rowerowa impreza kolejny raz zagości na Ośrodku Wypoczynku Niedzielnego. Puchar Polski w Kolarstwie Górskim odbędzie się w dniach 28-29 maja 2021 roku.

Ruszył rybnicki Rowerowy Maj 

Maj to miesiąc, w którym przepełnione stojaki rowerowe przy rybnickich szkołach podstawowych są sygnałem, że rozpoczęła się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji„Rowerowy Maj”. 

Zbliża się Bike Atelier MTB w Rybniku. Możesz się już zapisać 

Tegoroczny sezon Bike Atelier MTB Maratonu rozpocznie się 24 kwietnia w Rybniku. Będzie specjalna klasyfikacja dla najszybszych rybniczan.

Pojechali na przełaj przez Rydułtowy. VI Cyclocross przyciągnął pasjonatów [ZDJĘCIA] [AKTUALIZACJA]  

Na terenie zbiornika „Barbara” przy Urzędzie Miasta Rydułtowy odbyły się w niedzielę 7 listopada „Otwarte Mistrzostwa Rydułtów w kolarstwie górskim i przełajowym”.

AKTUALIZACJA

Roweroholicy upamiętnili Bjorga Lambrechta [ZDJĘCIA]  

Bjorg Lambrechet był młodym kolarzem, który przed sobą miał całą karierę. Niestety wszystko runęło w gruzach, gdy w Bełku podczas Tour de Pologne w 2019 uległ tragiczemu wypadkowi, który doprowadził do jego śmierci. Ze względu na zbliżające się obchody Wszystkich Świętych, Roweroholicy z rybnika postanowili upamiętnić i oddać...

Roweroholicy upamiętnią Bjorga Lambrechta 

Już 30 października na trasie Rybnik-Rudy-Sośnicowice-Chudów-Bełk-Rybnik odbędzie się grupowy przejazd rowerowy, upamiętniający zmarłego na 3 etapie Tour de Pologne, Bjorga Lambrechta. 

Sztafeta stulecia Powstań Śląskich już 16 października 

16 października w miejscowości Czerwionka-Leszczyny rozpocznie się Sztafeta stulecia Powstań Śląskich. Jej finał będzie miał miejsce na zameczku w Rzuchowie. 

Opowieści z rowerowego Jamboree. Tomasz Smolnik o tym, jak pokonał rowerem Pamir 

W wtorek 12 października w klubokawiarni Żólty Młynek odbyło się spotkanie z Tomaszem Smolnikiem – jednym z uczestników rowerowej wyprawy po Azji Środkowej.

Bike Atelier MTB Maraton ponownie zagościł w Raciborzu [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W niedzielę 10 października w Raciborzu zorganizowano po raz drugi wyścig w ramach jednej z najpopularniejszych serii maratonów rowerowych w Polsce. Zawodnicy wystartowali z placu Długosza, gdzie znajdowała się też meta i miasteczko wyścigu. Trasa w większości prowadziła lasami oraz wśród pól, gdzie nie zabrakło odcinków trawiastych...

Dobry Klimat Dla Rowerów w Rybniku. Miasto pod lupą rowerowych ekspertów 

Rybnik po raz pierwszy włączył się w Badania Klimatu Rowerowego organizowanego przez Unię Mobilności Aktywnej. Miasto otrzymało wyróżnienia w kilku kategoriach. 

Zapowiedź sportowego weekendu w Rybniku 

Piłkarki z Rybnika bardzo potrzebują zwycięstwa. Szansą na jego odniesienie będzie sobotni mecz w Kamieniu z Resovią. Bardzo atrakcyjne zawody odbędą się na zalewie – mowa o Rybnik Triathlon 2021. Na Błoniach będą biegać charytatywnie dla Marcina. Trwają zapisy na imprezy rowerowe i biegowe. Można już także zgłosić swój udział w Rajzie Górskiej. 

Rowery królowały w Żorach. Impreza "Kręcimy na maxa" dużym sukcesem [ZDJĘCIA]  

Podczas święta roweru „Kręcimy na maxa – na sportowo z rowerem” w dniu 13 czerwca na terenie Parku cegielnia w Żorach, swój start i metę miał coroczny Żorski Rekreacyjny Rajd Rowerowy, który odbył się po okolicznych ścieżkach, drogach i leśnych traktach. Uczestnikom rajdu wręczono mapki z zaznaczonymi punktami, które należało...

Puchar Polski MTB w Jastrzębiu-Zdroju [ZDJĘCIA]  

Trzecia edycja Pucharu Polski MTB XCO odbyła się w sobotę, 29 maja w Jastrzębiu - Zdroju. Kolarze mierzyli się z 4 kilometrową petlą wokół Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego.

Kolarstwo górskie opanowało wodzisławski Balaton [ZDJĘCIA]  

Rywalizacja w kolarstwie górskim MTB XC Wodzisław Śląski 2021, 22 maja przyciągnęła do miasta niespełna 200 uczestników, w tym 44 Czechów.

Rowerowa petarda na OWN. Najlepsi rowerzyści w kraju powalczą o Puchar Polski 

Już 29 maja Pressingowa Petarda na terenie Ośrodka Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu-Zdroju. 3,5-kilometrowa pętla wyznaczona wokół Ośrodka będzie areną zmagań dla najlepszych rowerzystów z całego kraju, którzy staną do rywalizacji o Puchar Polski.

Zachęcają do aktywności dla małego Maksia z Jastrzębia-Zdroju. Początek w Majówkę 

Od piątku 30 kwietnia do niedzieli 9 maja zaplanowano szkolne zawody dobroczynne "Sobieski porusza ciało i serce" dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 6 w Jastrzębiu-Zdroju oraz wszystkich pasjonatów biegania, roweru, nordic walking oraz innych aktywności fizycznych. Dzięki sponsorom, każdy kilometr lub godzina aktywności zmieni...

Zawody w kolarstwie górskim przesunięte na inny termin 

Zawody w kolarstwie górskim, MTB XC Wodzisław Śląski, które miały się odbyć 18 kwietnia, zostały przeniesione na 22 maja. Rywalizacja odbędzie się na trasach malowniczego Ośrodka Rekreacyjnego "Balaton" w Wodzisławiu Śląskim.

Zobacz więcej