Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Hubert Kostka wspominał igrzyska w Monachium

28.11.2017 09:29 | 0 komentarzy | eos

Jubileusz 30-lecia Klubu Olimpijczyka „Sokół” był sposobnością do spotkania z olimpijczykami. Jeden z najbardziej znanych, Hubert Kostka odwiedził Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli, aby podzielić się z uczniami klas IV-VI wspomnieniami z rozgrywek piłki nożnej podczas Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Tam polscy piłkarze pokonując drużynę Węgier zajęli I miejsce i zdobyli złoty medal olimpijski.

Hubert Kostka wspominał igrzyska w Monachium
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Hubert Kostka to znany polski piłkarz i bramkarz, który reprezentował Polskę podczas igrzysk w 1972 r. Wywodzący się z Markowic sportowiec, z wykształcenia magister inżynier górnictwa i magister wychowania fizycznego, poświęcił się piłce nożnej zarówno na boisku, jak i trenując zawodników. Gościa podejmowali wójt gminy Kornowac Grzegorz Niestrój i dyrektor szkoły Joanna Kolarczyk, a spotkanie przygotowała nauczycielka wf Helena Kocjan.

Wizyta Huberta Kostki w szkole – jak wyjaśnił wiceprzewodniczący Rady Gminy Kornowac, a jednocześnie członek Zarządu Towarzystwa Gimnastycznego i KO „Sokół” Jan Zaczyk – nie była przypadkowa. To właśnie z Kobyli pochodzi szermierz Teodor Zaczyk – olimpijczyk z Berlina 1936 r. i Londynu 1948 r. O jego sportowych wyczynach oraz igrzyskach, w których brał udział przypomina flaga olimpijska, którą szkoła otrzymała w 2009 r.