Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Hubert Kostka wspominał igrzyska w Monachium

Jubileusz 30-lecia Klubu Olimpijczyka „Sokół” był sposobnością do spotkania z olimpijczykami. Jeden z najbardziej znanych, Hubert Kostka odwiedził Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kobyli, aby podzielić się z uczniami klas IV-VI wspomnieniami z rozgrywek piłki nożnej podczas Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Tam polscy piłkarze pokonując drużynę Węgier zajęli I miejsce i zdobyli złoty medal olimpijski.

Hubert Kostka wspominał igrzyska w Monachium

Hubert Kostka to znany polski piłkarz i bramkarz, który reprezentował Polskę podczas igrzysk w 1972 r. Wywodzący się z Markowic sportowiec, z wykształcenia magister inżynier górnictwa i magister wychowania fizycznego, poświęcił się piłce nożnej zarówno na boisku, jak i trenując zawodników. Gościa podejmowali wójt gminy Kornowac Grzegorz Niestrój i dyrektor szkoły Joanna Kolarczyk, a spotkanie przygotowała nauczycielka wf Helena Kocjan.

Wizyta Huberta Kostki w szkole – jak wyjaśnił wiceprzewodniczący Rady Gminy Kornowac, a jednocześnie członek Zarządu Towarzystwa Gimnastycznego i KO „Sokół” Jan Zaczyk – nie była przypadkowa. To właśnie z Kobyli pochodzi szermierz Teodor Zaczyk – olimpijczyk z Berlina 1936 r. i Londynu 1948 r. O jego sportowych wyczynach oraz igrzyskach, w których brał udział przypomina flaga olimpijska, którą szkoła otrzymała w 2009 r.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].