Poniedziałek, 17 czerwca 2019

imieniny: Laury, Alberta, Marcjana

RSS

Rajdowy Puchar Śląska po raz pierwszy w Kuźni Raciborskiej [ZAPOWIEDŹ]

25.03.2019 11:12 | 0 komentarzy | d

Rajd o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska przekształcił się w wydarzenie wyższej rangi.

Rajdowy Puchar Śląska po raz pierwszy w Kuźni Raciborskiej [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
marzec
31 niedziela

Rajdowy Puchar Śląska po raz pierwszy w Kuźni Raciborskiej

Start 31.03.2019 o godz. 11:00 wstęp wolny

W tym roku Kuźnia będzie areną walki Rajdowego Pucharu Śląska; to samo wydarzenie zostanie zorganizowane w Bielsku-Białej. Zeszłoroczna edycja odbywała się w Skoczowie, Żywcu, Jastrzębiu-Zdroju, Gorzycach, Mszanie oraz Hażlach.

- W Rajdowym Pucharze Śląska startują zawodnicy z różnych zakątków kraju, co świadczy o wysokim poziomie zawodów i jego popularności. Kuźnia Raciborska doskonale pamięta pierwsze rajdówki, które pojawiały się podczas startów w latach ubiegłych, teraz nadszedł czas, by kibice mogli podziwiać prawdziwe profesjonalnie wyposażone rajdówki – mówi Robert Durczok, koordynator medialny RPŚ2019.

Na liście startowej zameldowało się wiele załóg podzielonych na różne klasy w tym klasa K4 z najmocniejszymi samochodami marki Subaru oraz Mitsubishi z napędem na cztery koła. - To zawsze najbardziej oczekiwana klasa podczas każdego rajdu wśród kibiców. W tym roku, kibice Rajdu o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska 2019 zaliczanego do RPŚ w tej, jak i w innych klasach, będą mogli podziwiać aż kilkanaście załóg walczących o mistrza swojej klasy. Nie zabraknie też ukochanej w Polsce klasy, w której będziemy mogli podziwiać rajdowe Fiaty 126p. Całe zawody składać się będą ze startów aż w siedmiu klasach, które wynikają z pojemności skokowej silnika oraz typu przeniesienia napędu na oś – zauważa Robert Durczok.

Na wydarzenie zgłosiło aż 110 grup, z nich wybrano 90 załóg, które 31 marca zawitają do Kuźni Raciborskiej na miejscowy stadion. Początek: godzina 11.00.

opr. (d)