Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

Król dyrektorem OSiR – jednomyślny wybór komisji Polowy-Fita-Konieczny

25.04.2019 19:14 | 4 komentarze | ma.w

- W rozmowie na konkursie pan Król okazał się sensownym człowiekiem – powiedział Nowinom prezydent Raciborza Dariusz Polowy, który przewodniczył trzyosobowej komisji konkursowej. On i członkowie komisji – prezydenccy zastępcy Michał Fita i Dominik Konieczny też chcieli w roli dyrektora ośrodka Pawła Króla.

Król dyrektorem OSiR – jednomyślny wybór komisji Polowy-Fita-Konieczny
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zatrudni Pawła Króla do kierowania OSiR-em
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Informacja o wyborze komisji konkursowej miała być oficjalnie ogłoszona w piątek, o czym jeszcze w środę, na sesji zapewniał nas wiceprezydent Michał Fita. - Wszystko było gotowe dziś, więc nie zwlekaliśmy niepotrzebnie – odpowiedział nam prezydent Dariusz Polowy skąd to przyspieszenie informacyjne (wiadomość podał magistrat na swojej stronie już w czwartek, w godzinach popołudniowych).

Poprosiliśmy głowę miasta o komentarz do wyboru prezesa RLPS P. Króla na nowego szefa ośrodka przy Zamkowej. Dariusz Polowy przyznał, że zwycięzca konkursu „ma zbieżne z nim poglądy na temat funkcjonowania OSiR”. -

Sensowny człowiek, rzeczowo odpowiadał na pytania – mówi o Królu prezydent miasta.

Czy teraz włodarz zwróci się do rady miasta o pieniądze na inwestycję w aquapark H2Ostróg? Już od roku wiadomo, że problemy z bakteriami, które były przyczyną zamknięcia pływalni w czasie świątecznym, można wyeliminować tylko kosztownym remontem obiektu. Zeszłoroczne szacunki mówiły o kwocie znacznie przekraczającej pół miliona złotych. - Dajmy szansę nowemu dyrektorowi, by podjął się tego tematu. Jeśli zajdzie taka okoliczność, to nadejdzie czas by rozmawiać o tym z radą miasta – uważa D. Polowy.