Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Król dyrektorem OSiR – jednomyślny wybór komisji Polowy-Fita-Konieczny

- W rozmowie na konkursie pan Król okazał się sensownym człowiekiem – powiedział Nowinom prezydent Raciborza Dariusz Polowy, który przewodniczył trzyosobowej komisji konkursowej. On i członkowie komisji – prezydenccy zastępcy Michał Fita i Dominik Konieczny też chcieli w roli dyrektora ośrodka Pawła Króla.

Król dyrektorem OSiR – jednomyślny wybór komisji Polowy-Fita-Konieczny
Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zatrudni Pawła Króla do kierowania OSiR-em

Informacja o wyborze komisji konkursowej miała być oficjalnie ogłoszona w piątek, o czym jeszcze w środę, na sesji zapewniał nas wiceprezydent Michał Fita. - Wszystko było gotowe dziś, więc nie zwlekaliśmy niepotrzebnie – odpowiedział nam prezydent Dariusz Polowy skąd to przyspieszenie informacyjne (wiadomość podał magistrat na swojej stronie już w czwartek, w godzinach popołudniowych).

Poprosiliśmy głowę miasta o komentarz do wyboru prezesa RLPS P. Króla na nowego szefa ośrodka przy Zamkowej. Dariusz Polowy przyznał, że zwycięzca konkursu „ma zbieżne z nim poglądy na temat funkcjonowania OSiR”. -

Sensowny człowiek, rzeczowo odpowiadał na pytania – mówi o Królu prezydent miasta.

Czy teraz włodarz zwróci się do rady miasta o pieniądze na inwestycję w aquapark H2Ostróg? Już od roku wiadomo, że problemy z bakteriami, które były przyczyną zamknięcia pływalni w czasie świątecznym, można wyeliminować tylko kosztownym remontem obiektu. Zeszłoroczne szacunki mówiły o kwocie znacznie przekraczającej pół miliona złotych. - Dajmy szansę nowemu dyrektorowi, by podjął się tego tematu. Jeśli zajdzie taka okoliczność, to nadejdzie czas by rozmawiać o tym z radą miasta – uważa D. Polowy.

Ludzie

Paweł Król

Dyrektor OSiR Racibórz

4 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
erwin 20.06.2019 17:15

mamy efekty ....

~Sauer (93.105. * .108) 20.06.2019 14:14
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Grabarz - pogrzebie OSiR

~paradysa (83.10. * .223) 26.04.2019 13:17
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

nie znam człowieka ,nie oceniam, Jednak sposób wyboru skandaliczny ,najtwardszy beton by tego nie wymyślił , beton trzymał sie jednak jakiś proporcji i miał umiar ,a teraz wszystko "da się",bo Racibórz może być wielki.

~niejestemrobotem (46.5. * .145) 26.04.2019 08:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nopaczpan! W komisji Polowy, Fita i Konieczny, a wybór komisji JEDNOGŁOŚNY! Co to się porobiło...