Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Raphael Margarido wraca do Jastrzębskiego Węgla

21.05.2019 21:18 | 0 komentarzy | rafbl

We wtorek dwuletni kontrakt z Jastrzębskim Węglem podpisał brazylijski rozgrywający - Raphael Margarido, dla którego jest po powrót do śląskiego zespołu po siedmiu latach.

Raphael Margarido wraca do Jastrzębskiego Węgla
fot. fivb.com
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Brazylijczyk reprezentował barwy jastrzębskiego zespołu w sezonie 2011/2012 i zdobył z nim srebrny medal Klubowych Mistrzostw Świata. 36-letni zawodnik większość kariery spędził w w Brazylii, jednak grał również w Portugalii, a jego ostatnim klubem była plusligowa Łuczniczka Bydgoszcz. Jest również byłym reprezentantem Brazylii.

Dla szkoleniowca "pomarańczowych" - Roberto Santilliego oraz prezesa Adama Gorola pozyskanie tak doświadczonego i wartościowego rozgrywającego jakim jest Raphael Margarido było bardzo istotną kwestią w kontekście gry o najwyższe cele i nieobecności w czasie okresu przygotowawczego pierwszego rozgrywającego Jastrzębskiego Węgla - Lukasa Kampy.

Raphael był naszym pierwszym wyborem, jeśli chodzi o drugiego rozgrywającego w zespole. Szukaliśmy zawodnika doświadczonego, a jednocześnie z motywacją do gry. I w tym kontekście znaleźliśmy idealnego kandydata, perfekcyjnie pasujący do całości „puzzel”. „Rafa” ma doświadczenie, prezentuje bardzo solidny poziom i cieszy się z powrotu do Jastrzębia. On gwarantuje wsparcie zespołowi pod nieobecność Lukasa Kampy – w okresie przygotowawczym, podczas mistrzostw Europy, a później w czasie kwalifikacji olimpijskich w styczniu. Będzie dla zespołu bardzo ważnym graczem. Cieszymy się z jego powrotu - tak o transferze nowego-starego rozgrywającego wypowiada się trener Jastrzębskiego Węgla Roberto Santilli

Cieszymy się z powrotu Raphaela Margarido do Jastrzębskiego Węgla. Nadchodzący sezon stawia przed nami wysokie wymagania, gdyż jak wiadomo oprócz rywalizacji o najwyższe cele w PlusLidze będziemy również uczestniczyć w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dlatego cieszę się, że pozyskaliśmy tak wartościowego i doświadczonego zmiennika dla naszego podstawowego rozgrywającego Lukasa Kampy, jakim jest Brazylijczyk Margarido – uważa sternik jastrzębskiego zespołu Adam Gorol.

Zadowolenia z powrotu do Jastrzębia-Zdroju nie ukrywa również sam zawodnik, który uważa że Jastrzębski Węgiel to wielki klub z którym ma sporo miłych wspomnień. Noszący przydomek "Vinhedo" zawodnik ma również nadzieję, że w kolejnym sezonie "pomarańczowi" będą mieć wiele okazji do świętowania zwycięstw i sukcesów.

Zdecydowałem się na przyjście do Jastrzębskiego Węgla po raz drugi, ponieważ jest to wielki Klub, z którym mam sporo miłych wspomnień. Mam nadzieję, że w nadchodzących rozgrywkach będziemy mieli wiele okazji do wspólnego świętowania zwycięstw i sukcesów – tak swój powrót do klubu opisuje Brazylijczyk.

Brazylijski rozgrywający jest dziesiątym obok Dawida Konarskiego, Lukasa Kampy, Juliena Lynella, Christiana Fromma, Jakuba Buckiego, Piotra Haina, Jakuba Popiwczaka, Michała Szalachy i Tomasza Fornala siatkarzem, który reprezentować będzie w przyszłym sezonie barwy jastrzębskiego klubu.