Sobota, 5 grudnia 2020

imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy

RSS

Epidemia koronawirusa:

Krzyżanowice: rajd zakończył sezon rowerowy [ZDJĘCIA]

19.10.2019 12:53 | 0 komentarzy | mad

Około 90 cyklistów wyruszyło w sobotnie przedpołudnie spod Urzędu Gminy w Krzyżanowicach, aby objechać gminę oraz sąsiednie miejscowości. To rajd na zakończenie sezonu rowerowego.

Krzyżanowice: rajd zakończył sezon rowerowy [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Krzyżanowice słyną z rajdów rowerowych, a wśród tych organizowanych przez samorząd zawsze jest impreza rozpoczynająca i kończąca dany sezon. W sobotnie przedpołudnie 19 października odbył się rajd wieńczący tegoroczne zmagania rowerowe. – Pogoda zamówiona, myślę więc, że dobrze się nam pojedzie – tymi słowami uczestników powitał w imieniu wójta Grzegorza Utrackiego wicewójt Wolfgang Kroczek.

Rowerzyści mieli do pokonania około ok. 38 km trasę przebiegającą przez: Tworków, Urbanek, Bolesław, Bieńkowice, Tworków, Krzyżanowice, Hat, Rudyszwałd, Zabełków, Chałupki. Wśród cyklistów pojawili się m.in. dyrektorka Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Daria Wieczorek oraz skarbnik Michał Marek.

Rajd organizowany jest w ramach programu "Udostępnianie Odry i Olzy", realizowanego przez Krzyżanowice, Mszanę, Gorzyce, Ostravę i Bohumin, a współfinansowanego przez Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska 2014-2020. Celem programu było stworzenie tras rowerowych pogranicza od Mszany, aż po Ostrawę. W Krzyżanowicach zrealizowano w sumie 3 km tras rowerowych na dwóch odcinkach: wzdłuż Meandrów Odry przy DK 78 i przy DK 45 w Zabełkowie. Wartość całego projektu to ponad 3 mln złotych, natomiast dla samych Krzyżanowic wyniósł prawie 850 tys. zł. (w tym ponad 710 tys. zł dofinansowania).

Po zakończeniu rowerowych zmagań na starym przejściu granicznym Chałupki-Bohumin odbędą się występy polskich i czeskich zespołów artystycznych oraz koncerty: The Emperors, Black Rose, Alge'aters. Początek: godzina 13.00

Ludzie:

Daria Wieczorek

Daria Wieczorek

Dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki w Krzyżanowicach (z siedzibą w Tworkowie)

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Wolfgang Kroczek

Wolfgang Kroczek

Wicewójt gminy Krzyżanowice