Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Syrynia i LKS Krzyżanowice remisują w meczu pełnym napięcia [ZDJĘCIA] 

W emocjonującym starciu pomiędzy drużynami Naprzód Syrynia a LKS Krzyżanowice padł remis 1:1, który wpisuje się jako pierwszy odnotowany remis w tegorocznym sezonie.

LKS Tworków udanie zainaugurował wejście do IV ligi [ZDJĘCIA, WIDEO] 

W niedzielę 13 sierpnia LKS 05 Tworków rozpoczął swoją przygodę z rozgrywkami w IV lidze. Pierwszym rywalem zespołu z gminy Krzyżanowice był LKS Orzeł Łękawica.

Piłkarskie rewolucje w Chałupkach. Już nie LKS, ale "Kolejarz". A to dopiero początek 

Prace remontowe, rozwój druży dziecięcych, a w zanadrzu plany budowy boiska treningowego i "Orlika". Wszystko to dzieje się w Chałupkach. Dzięki energii i zaangażowaniu całej społeczności, klub sportowy przechodzi metamorfozę.

Krzyżanowice zdobyły po raz pierwszy Puchar Polski [ZDJĘCIA] 

Na sztucznej murawie w Nieboczowach rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Na boisku zmierzyła się Unia Racibórz z LKS Krzyżanowice. Spotkanie było pełne walki oraz emocji. Piłkarze umieścili piłkę w bramkach pięć...

LKS Krzyżanowice świętuje 100 urodziny [ZDJĘCIA] 

To urodzinowy weekend dla klubu sportowego z Krzyżanowic. W sobotę juniorzy pokonali KS Gołkowice 5:1, a seniorzy 2:0 gości z Dębu Gaszowice. Na niedzielę zaplanowano część oficjalną, którą poprzedziła msza święta, a zakończył turniej oldbojów.

Młodzi na bakier ze sportem. Czy to wina rodziców?  

Zdaniem wójta Krzyżanowic Grzegorza Utrackiego, infrastruktura sportowa na terenie gminy jest dobrze rozwinięta, choć nie brakuje kolejnych planów inwestycyjnych. Włodarz zauważa jednak, że sport nie cieszy się sporym zainteresowaniem wśród...

W tych igrzyskach wszyscy są zwycięzcami. Sport ku radości po raz 22. w Raciborzu [ZDJĘCIA] 

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu po raz kolejny zaprosili do wspólnej zabawy dzieci, młodzież oraz dorosłe osoby niepełnosprawne z naszego regionu.

Sukces PRD Kühn robi wrażenie 

- Komplet zwycięstw w halowej lidze zdarza się bardzo rzadko. Jak dodamy to tego, że drużyna PRD Kühn wygrała także w klasyfikacji fair-play, a ich zawodnik został najlepszym strzelcem, to możemy odnotować sukces tego zespołu jako najlepszy...

Szybka noga "Żyły". Czterdziestka na karku, on wciąż zachwyca 

Mowa o Marcinie Pawłowskim z Rogowa. W przeszłości wielokrotny mistrz Polski w futsalu, a obecnie jeden z wyróżniających się piłkarzy w drużynie PRD Kühn w Halowej Lidze Piłki Nożnej w Raciborzu.

Ewelina Kamczyk ponownie nominowana w plebiscycie na Piłkarkę Roku 

Piłkarka z Krzyżanowic, najskuteczniejsza zawodniczka ekstraligowego Górnika Łęczna i Reprezentantka Polski po raz drugi została nominowana w plebiscycie na Piłkarkę Roku.

Ewelina Kamczyk zagrała w meczu reprezentacji Polski 

Ewelina Kamczyk zagrała w meczu piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet przeciwko drużynie Ukrainy.

Syrynia i LKS Krzyżanowice remisują w meczu pełnym napięcia [ZDJĘCIA]  

W emocjonującym starciu pomiędzy drużynami Naprzód Syrynia a LKS Krzyżanowice padł remis 1:1, który wpisuje się jako pierwszy odnotowany remis w tegorocznym sezonie.

Ewelina Kamczyk znów zagra w reprezentacji Polski 

Po dłuższej nieobecności, Ewelina Kamczyk została znów powołana do piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet.

Krzyżanowice wygrywają z Mszaną [ZDJĘCIA]  

Piłkarze LKS Krzyżanowice wyjechali z Mszany mając na swoim koncie 3 strzelone bramki. Gospodarzom w sobotnim meczu udało się strzelić tylko jedną. 

LKS Tworków udanie zainaugurował wejście do IV ligi [ZDJĘCIA, WIDEO]   

W niedzielę 13 sierpnia LKS 05 Tworków rozpoczął swoją przygodę z rozgrywkami w IV lidze. Pierwszym rywalem zespołu z gminy Krzyżanowice był LKS Orzeł Łękawica.

W najbliższy weekend walka o puchar tworkowika i tworkowiczki. Co jeszcze w programie? 

- Zapraszamy do Tworkowa – rewelacyjna zabawa gwarantowana - tak w mediach społecznościowych LKS Tworków zachęca do udziału w dwudniowym festynie rodzinnym. Odbędzie się w najbliższy weekend: 22-23 lipca.

Piłkarskie zmagania w Markowicach - Turniej Małych Bajtlów [ZDJĘCIA][WIDEO]  

W dniach 20-21 maja na boisku ZSP nr 1 w Markowicach organizowana jest trzecia edycja Turnieju Małych Bajtlów. UKS Arka Markowice zaprosił do siebie młodych piłkarzy z roczników 2014-2016.

Wicher Płonia pokonał rezerwy Krzyżanowic [ZDJĘCIA]  

W sobotę podczas pięknej słonecznej pogody rozegrano mecz 12. kolejki raciborskiej C klasy. Na boisku przy Sudeckiej w Raciborzu LKS Wicher Płonia podjął zespół LKS Krzyżanowice II.

Unia Turza Śląska ponownie zdobyła okręgowy Puchar Polski 

W rozegranym 5 kwietnia meczu finałowym podokręgowego Pucharu Polski Unia Turza Śląska pokonała w Krzyżanowicach miejscowy LKS 5:1. To trzecie trofeum Unitów zdobyte w ostatnich czterech edycjach.

LKS Tworków ponownie z Pucharem Wójta w Halowym Turnieju Piłki Nożnej [ZDJĘCIA]  

Piłkarze z gminy Krzyżanowice po raz ósmy zmierzyli się w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Wójta Gminy. Choć rywalizacja była zacięta, to turniej przebiegał na najwyższym poziomie Fair Play. Kibice otrzymali sporą dawkę piłkarskiej rozgrywki.

Krzyżanowice sprawnie pokonały Gaszowice [ZDJĘCIA]  

W sobotę na boisku w Krzyżanowicach rozegrano mecz 13 kolejki klasy okręgowej Rybnik-Racibórz. Miejscowy LKS podjął na swojej murawie drużynę z końca stawki - GKS Dąb Gaszowice. 

Jubileusz 75-lecia Podokręgu Racibórz przy Ruinach Zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA]  

Z rocznym poślizgiem, spowodowanym pandemią, świętowano 75-lecie działalności Podokręgu Racibórz w strukturach Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na miejsce do świętowania wybrano plener z tworkowskimi Ruinami Zamku w tle.

Wakacyjna trasa Śląskiego Związku Piłki Nożnej zawita do Tworkowa [ZAPOWIEDŹ] 

2 lipca na boisko LKS-u Tworków (gm. Krzyżanowice) przygotowane zostaną atrakcje w ramach "Akcji Lato" Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

LKS Krzyżanowice wygrał w Czernicy [ZDJĘCIA]  

Wynikiem 0:2 zakończył się sobotni, wyjazdowy mecz LKS-u Krzyżanowice z Zameczkiem Czernica. Po pierwszej wyrównanej i bezbramkowej połowie, w drugiej goście wypunktowali miejscowych.

Ewelina Kamczyk zagrała w meczu reprezentacji Polski 

Ewelina Kamczyk zagrała w meczu piłkarskiej reprezentacji Polski kobiet przeciwko drużynie Słowacji.

Ewelina Kamczyk zagrała w meczu reprezentacji Polski 

Reprezentacja Polski kobiet rozegrała pierwszy mecz turnieju towarzyskiego Pinatar Cup, który odbywa się w Hiszpanii. 

Pierwszy hat-trick Eweliny Kamczyk w barwach nowego klubu 

Ewelina Kamczyk strzeliła trzy bramki dla drużyny Fleury 91 w meczu pucharowym przeciwko drużynie Strasbourgu. 

Zobacz więcej