Wtorek, 26 stycznia 2021

imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny

RSS

Niecodzienny gość w krzanowickiej hali

15.01.2020 14:01 | 0 komentarzy | rafbl

Piątkowy mecz 12. kolejki rozgrywek I Ligi Śląskiej Kobiet, w którym UKS Krzanowice podejmował lidera - SMS PZPS Szczyrk III na trybunach obserwował niecodzienny gość. Na trybunach pojawił się Mistrz Świata z 2014 roku - Paweł Zagumny.

Niecodzienny gość w krzanowickiej hali
fot. UKS Krzanowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Postać Pawła Zagumnego znana jest każdemu sympatykowi siatkówki i nie tylko. W latach 1996-2014 wybitny rozgrywający zaliczył aż 427 występów w narodowej reprezentacji, co plasuje go na 2. miejscu w klasyfikacji zawodników z największą ilością rozegranych spotkań.

Popularny "Guma" ma na swoim koncie liczne sukcesy w biało-czerwonych barwach. Jest między innymi złotym (2014) i srebrnym (2006) medalistą Mistrzostw Świata, złotym medalistą Mistrzostw Europy (2009), zwycięzcą Ligi Światowej (2012) oraz srebrnym medalistą Pucharu Świata (2011).

Obecność na meczu obecnego prezesa Polskiej Ligi Siatkówki nie była przypadkowa. W barwach zespołu gości wystąpiła bowiem córka byłego reprezentanta Polski. Wiktoria Zagumny, która na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego uczy się siatkarskiego rzemiosła podobnie jak ojciec gra na pozycji rozgrywającej.

Więcej o spotkaniu, które po tie-breaku na swoją korzyść rozstrzygnęły przyjezdnie przeczytać można tutaj.