Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Pewne zwycięstwo lidera okręgówki - Unia wygrywa z Krzanowicami [ZDJĘCIA] 

W sobotnim meczu 27. kolejki klasy okręgowej Unia Racibórz zmierzyła się na stadionie OSiR z KS 1905 Krzanowice.

Siatkarki nie dojechały na mecz. Szofer z Ukrainy jechał za szybko i bez dokumentów 

Kierowca tak bardzo się spieszył aby dowieźć siatkarki na czas, że skończyło się na mandacie i... odwołaniu meczu.

I bieg uliczny w Krzanowicach. Na starcie 65 osób [ZDJĘCIA, WYNIKI] 

Biegiem ulicznym rozpoczęto niedzielne obchody Dni Krzanowic.

W Krzanowicach ponad 100 rowerzystów pojechało tropem zjaw [ZDJĘCIA, WIDEO] 

Rajd rowerowy to jeden z elementów mikroprojektu pn. "Fantastycznie w Krzanowicach" wspieranego przez Unię Europejską i organizowanego w ramach Dni Krzanowic.

Zamieszanie wokół siatkarek z Krzanowic 

Niezły bałagan zrobił się ostatnio w III lidze kobiet (I liga śląska). Siatkarki GS UKS Krzanowice raz były w grupie mistrzowskiej, później w spadkowej, teraz ponownie są w mistrzowskiej. Skąd to zamieszanie?

Siatkarki UKS Krzanowice wygrały u siebie z Rybnikiem [ZDJĘCIA] 

W niedzielę wieczorem na hali Krzanowice odbył się mecz I Ligi Śląskiej Kobiet w siatkówce. Gospodynie podejmowały na swoim parkiecie rywalki z Rybnika. Spotkanie zakończyło się po długiej walce obu drużyn wynikiem 3:2

Krzanowiczanki dzielnie walczyły, ale przegrały z silniejszym Szczyrkiem [ZDJĘCIA] 

Siatkarki trzecioligowego GS UKS Krzanowice miały w poniedziałek przed sobą bardzo trudne zadanie.

Wkrótce „osiemnastka” Kuziaka 

Tomasz Kuziak już po raz 17 poprowadzi siatkarki z Krzanowic. To jedyna taka sekcja w całym powiecie. Trener podsumował dla nas dotychczasowe osiągnięcia w 2017 roku i wyjawił plany na przyszłość.

Przejechał 700 kilometrów w dobę, czyli Śląski Maraton Rowerowy Mszana 2017 

Po raz ósmy odbył się Śląski Maraton Rowerowy. Impreza od trzech lat organizowana jest w Mszanie przez Stowarzyszenie Promocji Aktywnego Wypoczynku oraz Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Mszanie. Zawodnicy mieli do pokonania pętlę o długości...

Bez licencji – bez pieniędzy 

W Bojanowie przestraszyli się nowych zasad podziału urzędowych pieniędzy dla klubów sportowych.

Turniej Tenisa Stołowego o puchar Sołtysa w Bojanowie  

W sobotnie popołudnie, dnia 10.02, w sali Klubu Sportowego Tenisa Stołowego w Bojanowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego o puchar Sołtysa. W sportowych zmaganiach brały udział dzieci, młodzież oraz dorośli, zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

Puzzle z pasją w Krzanowicach 

PCS w Raciborzu, SP Krzanowice oraz GS UKS Krzanowice serdecznie zapraszają na wydarzenie  „Puzzle z pasją" – czyli rodzinne układanie puzzli na czas.

Krzanowice z 6 zwycięstwem na koncie po meczu z Pawłowem [ZDJĘCIA]  

W sobotnim meczu 14 kolejki A klasy (Podokręg Racibórz) KS 1905 Krzanowice zmierzył się z LKS Pawłów. Drużyna z Krzanowic pokonała Pawłów, co dało im 3 punkty w tabeli.

Otwarty, wakacyjny turniej siatkówki plażowej kobiet w Krzanowicach 

PCS oraz UKS Krzanowice serdecznie zapraszają na "Otwarty, wakacyjny turniej siatkówki plażowej kobiet", który organizowany jest w ramach akcji "Wakacje w Powiecie".

Reprezentantki SP Krzanowice na podium wojewódzkiego finału tenisa stołowego [ZDJĘCIA]  

W Zespole Szkół w Koziegłowach odbyły się 30 maja wojewódzkie finały tenisa stołowego Szkolnego Związku Sportowego w kat. Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Ciągle można zgłaszać się na krzanowicki rajd rowerowy 

Do 24 maja można zgłaszać się na rajd rowerowy organizowany przez gminę Krzanowice, który z miejscowego rynku wyruszy w sobotę 27 maja o 16, zaś jego trasa będzie wynosić około 16 km. - Na trasie rajdu wyznaczone będą punktu przystankowe, przy których drużyny będą miały do wykonania określone zadania. Za dobrze wykonane zadanie...

Pietrowicki Start bez punktów w Krzanowicach [ZDJĘCIA]  

Zajmujący dziewiąte miejsce w tabeli A klasy Podokręgu Racibórz Start Pietrowice Wielkie udał się w sobotę (06.05) do Krzanowic, gdzie stoczył bój z miejscową drużyną piłkarską.

W Krzanowicach rozegrano siatkarski ćwierćfinał wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej [ZDJĘCIA]  

W SP Krzanowice rozegrany został ćwierćfinał wojewódzki w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Burmistrz Krzanowic rozdzielił 130 tys. złotych pomiędzy kluby sportowe i usługi opiekuńcze, czyli o wiele mniej niż rok wcześniej. Skąd ta rozbieżność? 

Andrzej Strzedulla wydał dwa zarządzenia w sprawie przyznania dotacji z miejskiej kasy. Wsparcie otrzymało kilka organizacji, choć dotacje są o wiele mniejsze niż rok wcześniej.

Halowy turniej piłki nożnej odbył się w Krzanowicach [ZDJĘCIA]  

W sobotę 10 grudnia na hali sportowej w Krzanowicach odbył się halowy turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2015.

Siatkarki UKS-u Krzanowice sprawnie rozprawiły się z Tarnowskimi Górami [ZDJĘCIA]  

W piątkowy wieczór w hali szkoły w Krzanowicach rozegrano mecz 1 ligi śląskiej kobiet w siatkówkę. Zawodniczki GS UKS Krzanowice podjęły na swoim terenie rywalki UKS Gwiazda Tarnowskie Góry. Gospodynie sprawnie rozprawiły z przeciwniczkami w trzech setach.

Pewna wygrana Krzanowic z Markowicami [ZDJĘCIA]  

W sobotę rozegrano mecz 6 kolejki raciborskiej A klasy. Miejscowy KS 1905 Krzanowice zmierzył się z LKS 07 Markowice. 

W Krzanowicach odbył się wakacyjny turniej siatkówki plażowej kobiet [ZDJĘCIA]  

W ramach akcji „Wakacje w powiecie” PCS w Raciborzu wspólnie z GS UKS Krzanowice zorganizowali „Wakacyjny turniej siatkówki plażowej kobiet”, który został rozegrany na boiskach SP w Krzanowicach.

Kadetki z UKS Krzanowice wywalczyły brąz na Mistrzostwach Śląska 

W finale Mistrzostw Śląska kadetek, który odbył się w miniony weekend w Pszczynie wystartowały 24 najlepsze pary na Śląsku. Wśród nich były dwie pary UKS Krzanowice: Jaschek Aleksandra i Kerner Julia oraz Deeg Wiktoria i Bartosiewicz Joanna.

Krzanowice: rajd rowerowy na rozpoczęcie lata. Trwają zapisy 

- Popularyzacja turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku na rowerach oraz poznawanie terenów i walorów rekreacyjnych Gminy Krzanowice - to cele, jakie przyświecają organizatorom wydarzenia.

Mistrzostwa Województwa Śląskiego Juniorek w Siatkówce Plażowej w Krzanowicach  

Gmina Krzanowice w ten weekend (4-5 czerwca) gościła finalistki Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorek w Siatkówce Plażowej. Do rywalizacji przystąpiło 16 par, które zwycięsko przebrnęły przez turnieje półfinałowe.

Zobacz więcej