Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
W Krzanowicach odbył się wakacyjny turniej siatkówki plażowej kobiet [ZDJĘCIA]  

W ramach akcji „Wakacje w powiecie” PCS w Raciborzu wspólnie z GS UKS Krzanowice zorganizowali „Wakacyjny turniej siatkówki plażowej kobiet”, który został rozegrany na boiskach SP w Krzanowicach.

Kadetki z UKS Krzanowice wywalczyły brąz na Mistrzostwach Śląska 

W finale Mistrzostw Śląska kadetek, który odbył się w miniony weekend w Pszczynie wystartowały 24 najlepsze pary na Śląsku. Wśród nich były dwie pary UKS Krzanowice: Jaschek Aleksandra i Kerner Julia oraz Deeg Wiktoria i Bartosiewicz Joanna.

Krzanowice: rajd rowerowy na rozpoczęcie lata. Trwają zapisy 

- Popularyzacja turystyki rowerowej, aktywnego wypoczynku na rowerach oraz poznawanie terenów i walorów rekreacyjnych Gminy Krzanowice - to cele, jakie przyświecają organizatorom wydarzenia.

Mistrzostwa Województwa Śląskiego Juniorek w Siatkówce Plażowej w Krzanowicach  

Gmina Krzanowice w ten weekend (4-5 czerwca) gościła finalistki Mistrzostw Województwa Śląskiego Juniorek w Siatkówce Plażowej. Do rywalizacji przystąpiło 16 par, które zwycięsko przebrnęły przez turnieje półfinałowe.

Krzanowice: trwają zapisy na marsz nordic walking [ZAPOWIEDŹ]  

Trasa będzie liczyła ok. 12 km (Krzanowice-Chuchelna-Starachowice-Krzanowice). Przewidziano nagrody – dla najliczniejszej rodziny oraz dla najstarszego i najmłodszego uczestnika. Udział w marszu jest bezpłatny.

Półfinały Mistrzostw Śląska Juniorek w siatkówce plażowej w Krzanowicach [ZDJĘCIA]  

W niedzielę przy Akacjowej w Krzanowicach od samego rana rywalizowały ze sobą juniorki o awans do finałów Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej. Zawodniczki UKS-u awansowały do turnieju finałowego, który odbędzie się w Pszczynie.

SP w Nędzy wygrała finał rejonowy piłki nożnej chłopców 

W poniedziałek 23 maja na boisku orlik w Krzanowicach został rozegrany finał rejonowy piłki nożnej chłopców, rocznik 2009 i młodsi.

Półfinał Mistrzostw Śląska Juniorek w siatkówce plażowej w Krzanowicach [ZDJĘCIA]  

W sobotę 21 maja przy szkole podstawowej w Krzanowicach rozegrano pierwszy półfinał Mistrzostw Śląska Juniorek w siatkówce plażowej.

Pewne zwycięstwo lidera okręgówki - Unia wygrywa z Krzanowicami [ZDJĘCIA]  

W sobotnim meczu 27. kolejki klasy okręgowej Unia Racibórz zmierzyła się na stadionie OSiR z KS 1905 Krzanowice.

SP Krzanowice wygrała Igrzyska Dzieci w piłce siatkowej dziewcząt [ZDJĘCIA]  

W SP Krzanowice odbył się finał rejonowy w piłce siatkowej dziewcząt - kat. Igrzyska Dzieci. 

Pietrowice Wielkie wygrały rejonowy turniej tenisa stołowego 

Gospodarzem rywalizacji była Szkoła Podstawowa w Krzanowicach, w której pojawiły się reprezentacje z Pietrowic Wielkich, Adamowic, Książenic, Piece, Czerwionka oraz Krzanowic.

Reprezentacja SP w Krzanowicach wygrała finał miejski czwórek siatkarskich dziewcząt [ZDJĘCIA]  

SP w Krzanowicach pokonała SP 18 w Raciborzu 2:1 w finale miejskim czwórek siatkarskich dziewcząt klas 4-6. 

Szybkie zwycięstwo siatkarek UKS-u Krzanowice z Częstochową [ZDJĘCIA]  

W niedzielne popołudnie przy akacjowej w Krzanowicach rozegrano mecz 8. kolejki I ligi śląskiej kobiet w siatkówkę. Miejscowa drużyna UKS-u podejmowała rywalki z Częstochowy. Faworytki z Krzanowic nie zawiodły w tym spotkaniu i szybko wygrały w trzech seatach do 14, 16 oraz 8 punktów.

Zwycięstwo siatkarek UKS Krzanowice ze SMS Jastrzębie [ZDJĘCIA]  

Siatkarki GS UKS Krzanowice w ramach rozgrywek I ligi śląskiej kobiet zmierzyły się z JKS SMS Jastrzębie. W pierwszym secie gospodynie nie doceniły rywalek z końca tabeli i przegrały kilkoma punktami. Drugi dość wyrównany set finalnie zakończył się pomyślnie dla zawodniczek UKS-u. W dalszej części spotkania podopieczne Tomasza Kuziaka...

Siatkarki GS UKS Krzanowice z kolejnym zwycięstwem [ZDJĘCIA]  

W sobotę przy Akacjowej w Krzanowicach rozegrano kolejny mecz I ligi Śląskiej kobiet w siatkówkę. Na parkiecie GS UKS Krzanowice zmierzył się z VC Victoria MOSiR Cieszyn. Po małym potknięciu w pierwszym secie siatkarki z Krzanowic się rozkręciły i wygrały kolejne trzy sety. Nie była to jednak łatwa gra, ponieważ rywalki nie odpuszczały...

Krzanowice pokonały w derbach Borucin [ZDJĘCIA]  

W Krzanowicach odbył się mecz 12 kolejki raciborskiej klasy okręgowej. KS 1905 Krzanowice zmierzył się z KS Naprzód Borucin. Po bezbramkowej pierwszej połowie w lekkim deszczu na boisku zawrzało. Najpierw trafienie samobójcze Sebastiana Herbera w 56 minucie, kilka minut później gospodarze wyrównali na 1:1. Decydujący strzał "za trzy...

Walka do ostatniego punktu. Tie-break w Krzanowicach [ZDJĘCIA]  

W sobotnim meczu I ligi śląskiej kobiet w siatkówkę GS UKS Krzanowice podejmował na swojej hali KPKS Halemba. Gospodynie nie miały łatwego zadania w tym spotkaniu. Po pierwszym secie przegranym do 13 punktów podniosły się i wygrały dwa kolejne 25:23. Czwarty set znów był "pełny" i zakończył się 25:27. Ostatecznie w tie-breaku Krzanowiczanki...

Zobacz więcej