Górnik bez przełamania na wyjeździe

W rozegranym w Poznaniu meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze przegrał z miejscowym Lechem aż 4:1. Trójkolorowi w dalszym ciągu nie wygrali w tym sezonie na boisku rywala.

Spotkanie rozpoczęło się dla zabrzan fatalnie. Od początku do ataku ruszyli bowiem zawodnicy Lecha, którzy pierwszą bramkę zdobyli już w 3. minucie spotkania. Strzelcem gola okazał się Dani Ramirez, który skutecznie dobił strzał Volodymyra Kostevycha. Po bramce gospodarze nie spuścili z tonu i starali się podwyższyć prowadzenie, jednak Górnik przetrwał napór rywali i po kwadransie zaczął przejmować inicjatywę.

Podopieczni Marcina Brosza kilkukrotnie próbowali pokonać strzegącego bramki miejscowych - Mickeya van der Harta, jednak sztuka ta udała im się dopiero w 35. minucie kiedy to błąd bramkarza Lecha wykorzystał Piotr Krawczyk, dla którego było to debiutanckie trafienie w PKO Ekstraklasie. W końcówce pierwszej połowy więcej bramek nie padło i na przerwę obydwa zespoły schodziły remisując 1:1.

Po przerwie tempo ponownie podkręcili poznaniacy, którzy raz po raz zmuszali do pracy bramkarza Górnika - Martina Chudego. Na efekt coraz groźniejszych ataków Lecha czekać trzeba było do 54. minuty, kiedy Kamil Jóźwiak uderzeniem po dalszym słupku nie dał Chudemu szans na skuteczną interwencję. Po bramce obraz gry wyrównał się, jednak zabrzanie nie byli w stanie zagrozić bramce Lecha. W końcówce kolejne dwa ciosy wyprowadzili gospodarze, dla których w 80. i 86. minucie trafienia zaliczył Christian Gytkjaer ustalając wynik meczu na 4:1.

Dla Górnika dzisiejsze spotkanie było trzynastym z rzędu bez zwycięstwa na wyjeździe. W trwającym sezonie trójkolorowi zanotowali na boiskach rywali pięć remisów i aż osiem porażek. W kolejnym meczu zabrzanie zmierzą się na własnym boisku z Cracovią.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 4:1 (1:1)

Bramki: Ramirez 3., Jóźwiak 54., Gytkjaer 80., 86. - Krawczyk 35.

Lech: Mickey van der Hart - Bohdan Butko, Lubomir Satka, Djordje Crnomarković, Volodymyr Kostevych, Jakub Kamiński (66. Jakub Moder), Karlo Muhar, Pedro Tiba, Kamil Jóźwiak (87. Filip Marchwiński), Dani Ramirez (81. Juliusz Letniewski), Christian Gytkjaer

Górnik: Martin Chudy - Dariusz Pawłowski, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janza, Erik Jirka (81. Michał Rostkowski), Roman Prochazka, Alasana Manneh, Jesus Jimenez, Łukasz Wolsztyński (58. David Kopacz), Piotr Krawczyk (57. Igor Angulo)

Żółte kartki: Crnomarković - Jirka

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 8 634