Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
Pro Junior System. Jak radzą sobie drużyny z naszego regionu? 

PJS to system nagradzania klubów za stawianie na młodzież oraz na wychowanków. Czas spędzony na boisku jest przeliczany na punkty, a punkty na pieniądze dla klubu. Sprawdziliśmy jak od ekstraklasy do IV ligi w PJS radzą sobie kluby z naszego regionu.

Górnik przegrał na zakończenie roku 

W meczu 14. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze przegrał z Jagiellonią Białystok. 

Górnik Zabrze przegrał z Cracovią [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Mecz XIII kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Cracovią. 

Górnik i Piast poznali rywali w Pucharze Polski 

Dzisiaj w siedzibie PZPN wylosowano pary 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Mecze tej fazy rozgrywek zaplanowano na 10 lutego. Na tym etapie grają dwie drużyny z naszego regionu - Górnik Zabrze i Piast Gliwice.

Piłka ręczna. Wygrana Górnika. Przegrane SPR i Startu 

Drużyny z naszego regionu rozegrały kolejne mecze ligowe. Zwycięstwo zanotował Górnik Zabrze, natomiast przegrały SPR Gliwice i Start Pietrowice Wielkie.

Piękna bramka dała trzy punkty Górnikowi 

W meczu 12. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze wygrał w Płocku z miejscową Wisłą.

Piłka ręczna. Pewne zwycięstwo Górnika. Wyrównane mecze UKS Start i Nails Company 

Górnik Zabrze wysoko pokonał Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. UKS Start Pietrowice Wielkie przegrał pierwszy mecz w tym sezonie. Zespół Nails Company Zabrze po nerwowej końcówce meczu wygrał z KS Bystra.

Szczęśliwe zwycięstwo Górnika z osłabioną Pogonią [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Mecz XI kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Pogonią Szczecin. 

Piłka ręczna. Wygrana Startu. Górnik, SPR i Nails Company bez punktów 

UKS Start Pietrowice Wielkie wygrał z LZS-em Tor Dobrzeń Wielki. Górnik Zabrze, SPR Gliwice i Nails Company Zabrze zakończyli swoje mecze bez punktów na koncie.

Piast lepszy od Górnika [ZDJĘCIA, RELACJA NA ŻYWO]  

Zaległy mecz 9. kolejki PKO Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Piastem Gliwice. 

Piłka ręczna. Weekendowe wygrane Górnika, SPR, MTS i Startu 

W miniony weekend swoje mecze rozegrały drużyny Górnika Zabrze, SPR Gliwice, MTS-u Żory, UKS-u Start Pietrowice Wielkie i Nails Company Zabrze.

Piłka ręczna. Górnik nadrabia zaległości, druga przegrana SPR 

Górnik Zabrze wygrał z MMTS Kwidzyń, natomiast drużyna SPR Gliwice przegrała na własnym boisku z AZS-em AWF Handball Wrocław.

Rozczarowujące zero do zera 

Mecz Górnika Zabrze we Wrocławiu nie należał do spotkań, które zapamiętamy przez lata. Było to bardzo, ale to bardzo przeciętne "widowisko" w ramach 10. kolejki spotkań PKO BP Ekstraklasy. Mecz zakończył się wynikiem 0:0. 

Koronawirus zawitał także do Górnika Zabrze 

Górnik Zabrze poinformował, że piłkarze, członkowie sztabu szkoleniowego i pracownicy klubu mający styczność z kadrą pierwszego zespołu, przeszli kolejne testy na obecność COVID-19.

Zmarł były piłkarz Górnika 

Zmarł Ireneusz Lazurowicz, wychowanek Sparty Mikulczyce, pomocnik Górnika Zabrze w latach 1973-1981.

Mecz Górnik Zabrze - Piast Gliwice przełożony 

Ze względu pozytywne wyniki znaczącej liczby testów pod kątem obecności wirusa Sars-COV-2 wśród zawodników Piasta Gliwice, Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy S.A. przełożył na nowy termin mecz Górnika Zabrze z Piastem Gliwice.

Górnik pokonał KSZO w doliczonym czasie i gra dalej w Pucharze Polski 

Z trudem ekstraklasowemu Górnikowi Zabrze udało się pokonać trzecioligowy KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w ramach 1/16 Pucharu Polski.  Zespół Marcina Brosza wygrał 3:2 strzelając dwa gole w ostatnich minutach meczu.

Zobacz więcej