Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

Prezes Górnika: liczyliśmy na taką decyzję

17.05.2020 15:04 | 0 komentarzy | adi

- Wyniki a przede wszystkim gra tego zespołu pokazują, że ich potencjał jest ogromny. Bardzo nas cieszy, że jest w tej grupie kilku chłopaków, którzy mają potencjał na coś więcej niż sukcesy odnoszone w piłce młodzieżowej - skomentował sukces drużyny z Centralnej Ligi Juniorów prezes Górnika Zabrze, Dariusz Czernik.

Prezes Górnika: liczyliśmy na taką decyzję
Fot. Górnik Zabrze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Młodzi zawodnicy Górnika wywalczyli tytuł mistrza Polski w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Po 17 kolejkach zabrzanie zgromadzili 38 punktów, wyprzedzając Legię Warszawa o zaledwie jeden punkt, a trzecie Zagłębie Lubin o dwa. - To fantastyczna wiadomość i trochę radości w tych ciężkich czasach. Spodziewaliśmy się, że na poziomie młodzieży już nie zagramy, a jako, że byliśmy liderem po 17 . kolejkach to liczyliśmy na taką decyzję. Chłopcy i trener na ten sukces zasłużyli, bo nieprzypadkowo zajmowali pierwsze miejsce na tym etapie rozgrywek mając tak silnych rywali. To pochodna ciężkiej i dobrej pracy. Gratulacje dla trenera Jana Żurka, który przejął ten zespół i pokazał, że jest trenerem przez wielkie "T". Potrafi stworzyć drużynę, stworzyć atmosferę i osiągać świetne wyniki - powiedział Dariusz Czernik, prezes klubu.

Teraz klub będzie musiał umiejętnie wprowadzić młodych zawodników do pierwszej drużyny. - Wyniki a przede wszystkim gra tego zespołu pokazują, że ich potencjał jest ogromny. Bardzo nas cieszy, że jest w tej grupie kilku chłopaków, którzy mają potencjał na coś więcej niż sukcesy odnoszone w piłce młodzieżowej. Na to też, a nawet przede wszystkim patrzymy, by oni zaistnieli w dużej piłce - podkreślił w rozmowie z oficjalną stroną Górnika Czernik.

- Tytuł mistrzowski to oczywiście zasługa trenerów, piłkarzy, ale jednocześnie pokazanie, że Górnik idzie w dobrą stronę jeśli chodzi o pracę z młodzieżą, jak również skauting młodzieży. Nie zapominajmy, że nie wszyscy Ci młodzi piłkarze urodzili i wychowali się w Zabrzu. Niektórzy trafili do nas jako nastolatkowie. Górnik dał im szansę. Oni uznali, że Górnik jest klubem, który pomoże im się rozwijać. Ten sukces, gdy Górnik okazuje się lepszy od potentatów w piłce młodzieżowej Legii, Lecha, czy Zagłębia Lubin dowodzi, że dokonali dobrego wyboru. Dlatego gratulujemy również skautingowi, trenerom, którzy ich obserwowali i sprowadzali. Wykonali kawał ciężkiej pracy, by ci młodzi zawodnicy trafili do Zabrza - pochwalił prezes klubu.