Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

PGE GiEK wspiera rybnickich judoków

30.10.2020 13:30 | 0 komentarzy | kozz

Spółka PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna z Grupy PGE wsparła organizację zajęć sportowych, treningów oraz udział w zawodach sportowych zawodników judo z Kejza Team Rybnik. Wsparcie sportu amatorskiego, a zwłaszcza inicjatyw skierowanych do dzieci i młodzieży, to jeden z celów PGE GiEK, która od lat angażuje się aktywnie w życie lokalnych społeczności – mówi Wioletta Czemiel – Grzybowska, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

PGE GiEK wspiera rybnickich judoków
fot. PGE GiEK
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Rybnicka elektrownia wspiera klub Kejza Team Rybnik od kilku lat. To dla nas niezmiernie ważne, że dzięki naszej pomocy klub może odnosić sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej, ale przede wszystkim szkolić młodych zawodników i pokazywać im, jak ważna jest aktywność fizyczna w codziennym życiu – powiedział Krzysztof Matula, dyrektor PGE GiEK Oddział Elektrownia Rybnik. Klub Kejza Team Rybnik szkoli około 200 zawodników z Rybnika i okolic. W klubie trenują zarówno przedszkolaki jak i seniorzy. Zawodnikiem klubu jest między innymi obecny, sześciokrotny już, Mistrz Polski w judo w kategorii do 90 kg Piotr Kuczera.

Cieszymy się z zaufania, jakim już po raz kolejny obdarzyła nas rybnicka elektrownia – mówi Artur Kejza, prezes zarządu klubu oraz Trener Roku 2015 Polskiego Związku Judo. – Sukcesami klubu pokazujemy, że warto inwestować w sport oraz dawać młodym ludziom okazję do poznania swoich możliwości. Mamy nadzieję, że dzięki takim działaniom i wsparciu coraz więcej przedszkolaków, młodzieży, ale także seniorów będzie mogło się przekonać, jaką frajdę sprawia sportowa rywalizacja i aktywność fizyczna.


PGE GiEK