Poniedziałek, 12 kwietnia 2021

imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona

RSS

JKH GKS Jastrzębie przegrał derby kończąc piękną serię zwycięstw

12.12.2020 10:25 | 0 komentarzy | kozz

Piękna seria zwycięstw zakończyła się w spotkaniu derbowym z Katowicami. Po dwunastu wygranych z rzędu hokeiści JKH GKS przegrali ligowy mecz. 

JKH GKS Jastrzębie przegrał derby kończąc piękną serię zwycięstw
fot. JKH GKS Jastrzębie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsze dwie tercje nie przyniosły bramek, co bardzo rzadko zdarza się w meczach hokejowych. Wynik meczu dopiero w 44. minucie otworzył Mateusz Zieliński, który pocelował spod niebieskiej i zmylił zasłoniętego Nechvatala. Hokeiści JKH błyskawicznie odpowiedzieli na to trafienie, bowiem już w 46. minucie było 1:1 za sprawą gola Marka Hovorki. W 56. minucie JKH GKS stracił bramkę, która zdecydowała o jego porażce. Podanie na czystej pozycji otrzymał Jesse Rohtla. Doświadczony Fin nie zmarnował takiej szansy i technicznym strzałem ustalił wynik zawodów.

Hokeiści z Jastrzębia mimo przegranej rok 2020 zakończyli na pozycji lidera Polskiej Hokej Ligi. Tuż po świętach, 27 grudnia jastrzębscy hokeiści zagrają o finał Pucharu Polski z Energą Toruń.

JKH GKS Jastrzębie - GKS Katowice 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

  • 0:1 Zieliński (Krężołek) 44:00
  • 1:1 Hovorka (Jass, Rac) 45:20 5/3
  • 1:2 Rohtla (Fraszko, Kuronen) 55:08

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal - Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik - Klimiczek, Sevcenko, Wróbel, Hovorka, Phillips - Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys - Michałowski, Kostek, Pelaczyk, Jarosz, Ł. Nalewajka.