Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Liderzy wracają do gry – część 1

Drużyny naszego regionu, które po rundzie jesiennej zajmują czołowe lokaty w swoich klasach rozgrywkowych, ruszają powoli z przygotowaniami do piłkarskiej wiosny. Czas szybko mija i niebawem zaczniemy emocjonować się rywalizacją o ligowe punkty, dlatego przez kilka najbliższych tygodni będziemy informować sympatyków lokalnego futbolu o tym, co słychać u liderów?

Liderzy wracają do gry – część 1
Zespół KS Decor Bełk
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Klasa okręgowa – grupa 3 (Podokręg Racibórz i Rybnik)

Drużyna Unii Racibórz jest na dobrej drodze, by w rundzie wiosennej potwierdzić swoje aspiracje do powrotu na wyższy poziom piłkarski. Osoby, które na bieżąco śledzą rozgrywki klasy okręgowej, właśnie w tej ekipie upatrują głównego faworyta do awansu. Kibice Unii Racibórz chcieliby znów emocjonować się meczami z udziałem IV-ligowców, jednak najpierw trzeba należycie przepracować zimowy okres przygotowawczy i bez większych „wpadek” wykorzystać swój potencjał oraz umiejętności w spotkaniach rewanżowych. – Ciężko poprzedniej rundy nie ocenić pozytywnie, skoro na półmetku posiadamy 4 punkty przewagi nad kolejnym rywalem. Wielkim plusem jest spora liczba strzelonych przez nas bramek, chociaż mamy też świadomość, że jeszcze dużo pracy przed nami, głównie jeśli chodzi o grę defensywną. Muszę zaznaczyć, iż w całej rundzie jesiennej nie zagraliśmy takiego meczu na jaki w 100% nas stać i nad tym trochę ubolewam. Okres przygotowawczy ruszył 17 stycznia i chcemy racjonalnie go wykorzystać. Mamy zaplanowane sparingi z mocnymi rywalami, ponieważ musimy uczyć się gry od lepszych drużyn. Czeka nas dużo pracy jeśli chodzi o poprawę takich zachowań jak: konsekwencja i cierpliwość, bo tego nam bardzo często brakowało. Przed pierwszym gwizdkiem chciałbym, aby naszą ekipę wzmocniło 2 lub 3 piłkarzy, którzy zwiększyliby rywalizację na kilku pozycjach, gdyż w trakcie sezonu dojdą kontuzje, kartki, itp., a nasza obecna kadra nie jest zbyt liczebna. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym piłkarsko w Unii Racibórz, zawodnikom, działaczom, kibicom i władzom za przychylność oraz wsparcie. Szczególne słowa uznania należą się naszemu panu Staśkowi Kowalczykowi, który praktycznie czuwa nad wszystkim – podsumował trener Dawid Plizga. Zespół Unii Racibórz zaplanował 6 meczów sparingowych: 21 stycznia – LKS Goczałkowice (godz.19:00 w Chorzowie), 26 stycznia – GKS Jastrzębie (godz.17:00 w Kamieniu), 29 stycznia – Unia Turza Śląska (godz.10:00 w Nieboczowach), 5 lutego – ROW Rybnik (godz.11:00 w Rybniku), 12 lutego – Odra Wodzisław Śląski (godz.20:00 w Nieboczowach), 26 lutego – Raków Częstochowa II (godz.12:00 w Częstochowie). Trener chce jeszcze rozegrać 2 dodatkowe sparingi (ze Szczakowianką Jaworzno oraz LZS-em Walce), ale do tych pojedynków dojdzie tylko wtedy, jeśli zawodnicy będą dyspozycyjni w środku tygodnia. Ponadto przed samym startem rozgrywek ligowych – 5 marca, Unia Racibórz zmierzy się z Unią Turza Śląska w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz (godz.16:00 w Nieboczowach). W rundzie jesiennej w kadrze byli i nadal są: Dawid Plizga – grający trener, Aleksander Pluta, Mateusz Kurzanowski, Kamil Duda, Karol Gładkowski, Patryk Goły, Fabian Kaczor, Bartosz Łagosz, Patryk Moneta, Marcin Oślizlok, Zaza Sabiashvili, Bogusław Sobek, Kamil Socha, Paweł Stępiński, Dawid Migus, Gabriel Szotek, Paweł Woniakowski, Jakub Ziemkiewicz i Łukasz Bawoł, który zimą zmienił barwy klubowe. Kierownikiem zespołu jest Stanisław Kowalczyk.

TABELA – po rundzie jesiennej

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Unia Racibórz163658:28
2.Tworków163236:21
3.Forteca Świerklany163144:24
4.Jastrzębie II162952:31
5.Naprzód Borucin162937:25
6.Raszczyce162943:30
7.Pierwszy Chwałowice162837:40
8.Jedność Jejkowice162729:18
9.Krzyżanowice162732:22
10.Nędza162336:31
11.Płomień Połomia162232:35
12.Rymer Rybnik161719:28
13.Granica Ruptawa161630:38
14.Zameczek Czernica161630:51
15.Gwiazda Skrzyszów161230:53
16.Krzanowice16823:59
17.Silesia Lubomia16718:52

Rozgrywki rundy wiosennej zostaną wznowione 12/13.03.2022 roku.


Uwaga! W przyszłym tygodniu ukaże się materiał, pt. „Liderzy wracają do gry – część 2”, który będzie zawierał informacje, dot. czołowych drużyn raciborskiej i rybnickiej A klasy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].