Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Liderzy wracają do gry – część 1

Drużyny naszego regionu, które po rundzie jesiennej zajmują czołowe lokaty w swoich klasach rozgrywkowych, ruszają powoli z przygotowaniami do piłkarskiej wiosny. Czas szybko mija i niebawem zaczniemy emocjonować się rywalizacją o ligowe punkty, dlatego przez kilka najbliższych tygodni będziemy informować sympatyków lokalnego futbolu o tym, co słychać u liderów?

Liderzy wracają do gry – część 1
Zespół KS Decor Bełk

IV liga – grupa 2 (Śląski ZPN)

Drużyna Decoru Bełk od kilku sezonów plasuje się w ścisłej czołówce śląskiej IV ligi. Obecna pozycja jest ukoronowaniem dobrej postawy całego zespołu w rundzie jesiennej. Znane przysłowie mówi, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc fajnie byłoby wykorzystać aktualną sytuację i zaspokoić głód na futbol z wyższej półki. W meczach wiosennych można małymi krokami zmierzać do wyznaczonego celu, a w końcowym rozrachunku sukces trzeba przypieczętować wygraniem barażu o awans do III ligi. Przed zawodnikami i sztabem szkoleniowym niezwykle trudne zadanie, które zrealizować można tylko wtedy, jeśli uzyska się mocne poparcie swojego środowiska piłkarskiego. – Nasz wynik oceniam przez pryzmat wszystkich spotkań. Zespół zaskoczył sam siebie i udowodnił, że potrafi zwyciężać nawet z najlepszymi, chociaż kilka razy zagraliśmy słabiej z niżej notowanymi rywalami. Po dobrym początku sezonu, w niektórych meczach zaliczyliśmy wpadki, jednak końcówka była znów udana, co przełożyło się na zdobyte punkty i miejsce w tabeli. Przygotowania do rundy rewanżowej ruszyły 10 stycznia. W tygodniu trenujemy na naszych obiektach, a w weekendy planowane są mecze kontrolne. Do rundy wiosennej przystąpimy bez presji. Chcemy unikać kontuzji i absencji za kartki, które zawsze komplikują zestawienie optymalnego składu. Na pochwałę zasługuje cała ekipa, bo stanowi świetny kolektyw, doskonale rozumiejący się na boisku – powiedział trener Marek Piotrowicz. Zespół Decoru Bełk zaplanował 9 meczów sparingowych: 19 stycznia – Kuźnia Ustroń (godz.18:00 w Ustroniu), 26 stycznia – Górnik Zabrze II (godz.19:30 w Kamieniu), 29 stycznia – Ruch Zdzieszowice (godz.10:45 w Dębieńsku), 5 lutego – KS Myszków (godz.11:00 w Myszkowie), 9 lutego – Pniówek Pawłowice (godzina i miejsce w trakcie ustalania), 13 lutego – MRKS Czechowice-Dziedzice (godz.10:45 w Dębieńsku), 19 lutego – Gwarek Ornontowice (godz.10:45 w Dębieńsku), 26 lutego – Gwarek Tarnowskie Góry (godz.10:45 w Dębieńsku), 6 marca – Drama Zbrosławice (godz.10:45 w Dębieńsku). W rundzie jesiennej w kadrze byli i nadal są: Grzegorz Kleemann, Bartosz Sekuła, Michał Stryczek, Dawid Grabiec, Piotr Groborz, Bartosz Wójcik, Bartosz Szary, Dominik Jakubowski, Dominik Święch, Tomasz Reguła, Bartosz Semeniuk, Łukasz Spórna, Bartosz Beruda, Patryk Joachim, Dominik Mąka, Wojciech Rasek, Sylwester Sobczyk, Jakub Szczęch, Bartosz Kaczor i Bartosz Smyla. Ponadto sztab szkoleniowy tworzą: Marek Piotrowicz – trener, Michał Piotrowicz – drugi trener, Michał Podolak – trener bramkarzy, Tomasz Mrochen – fizjoterapeuta i Damian Jakubowski – kierownik drużyny.

TABELA – po rundzie jesiennej

Lp.DrużynyMeczePunktyBramki
1.Decor Bełk153533:14
2.GKS Tychy II153544:13
3.Unia Turza Śląska152935:22
4.LKS Czaniec152427:23
5.Orzeł Łękawica152328:30
6.Piast Gliwice II152125:19
7.Drzewiarz Jasienica152121:25
8.Czechowice-Dziedzice152025:20
9.Spójnia Landek151925:20
10.Podbeskidzie Bielsko-Biała II151822:22
11.Kuźnia Ustroń151716:24
12.Unia Książenice151730:35
13.ROW Rybnik151526:38
14.Czarni Gorzyce151518:29
15.LKS Bestwina151120:37
16.Czarni-Góral Żywiec15717:41

Rozgrywki rundy wiosennej zostaną wznowione 12/13.03.2022 roku.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].