Wtorek, 3 sierpnia 2021

imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema

RSS

Bokser z Wodzisławia Mistrzem Polski

04.04.2011 14:40 | 1 komentarz | art

Adam Pawłowski z Wodzisławia wywalczył tytuł mistrzowski wśród juniorów. 

Bokser z Wodzisławia Mistrzem Polski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W dniach od 15 do 19 marca w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. W zawodach tych startowała również kadra Śląska, której reprezentantem jest wodzisławianin Adam Pawłowski. 17-latek w Lublinie spisał się najlepiej spośród wszystkich zawodników kadry, zdobywając tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 69 kg. W pierwszym dniu walk Pawłowski wygrał pojedynek z Damianem Kaszubą, reprezentantem klubu z Buska Zdroju, pokonując go 4:1. Dzięki wygranej awansował do ćwierćfinału zawodów. Tu jego rywalem był Patryk Godlewski, leworęczny zawodnik Boxingu Chojnice. Po zaciętej walce Pawłowski wygrał na punkty 3:2.

W walce półfinałowej wodzisławianin kontynuował dobrą passę, tym razem pokonując Adriana Plichtę z Bukowiny Wałcz 4:1. Był to swego rodzaju rewanż za zawody Pucharu Polski z 2009 roku. Wtedy Pawłowski miał się zmierzyć z Plichtą w walce finałowej, ale nie został do niej dopuszczony przez lekarza, bo w półfinale Adam doznał złamania nosa. – Wtedy rywal został mistrzem bez walki. Moja motywacja w rewanżu była więc podwójna – podkreśla Adam Pawłowski.

W finale jego rywalem był Wojciech Dworak z Paco Lublin. Gospodarzowi turnieju nie pomógł doping prawie 1000 kibiców. Od początku w ringu dominował wodzisławianin, który ostatecznie wygrał na punkty 4:1. – Długo i ciężko przygotowywałem się do tych zawodów, ale było warto. Duża zasługa w tym mojego klubowego trenera Jarosława Pietrzyka, któremu chciałbym podziękować – mówi zawodnik, na co dzień trenujący w BKS-ie Jastrzębie.

Sukces z Lublina jest drugim takim osiągnięciem w karierze Adama Pawłowskiego. Przed 2 laty został Mistrzem Polski w kategorii kadetów. Teraz udało mu się powtórzyć sukces w trudniejsze kategorii juniorów.

 

            (art)

Czytaj więcej we wtorek w Nowinach Wodzisławskich