Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Bokser z Wodzisławia Mistrzem Polski

Adam Pawłowski z Wodzisławia wywalczył tytuł mistrzowski wśród juniorów. 

Bokser z Wodzisławia Mistrzem Polski

W dniach od 15 do 19 marca w Lublinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w boksie. W zawodach tych startowała również kadra Śląska, której reprezentantem jest wodzisławianin Adam Pawłowski. 17-latek w Lublinie spisał się najlepiej spośród wszystkich zawodników kadry, zdobywając tytuł Mistrza Polski w kategorii wagowej do 69 kg. W pierwszym dniu walk Pawłowski wygrał pojedynek z Damianem Kaszubą, reprezentantem klubu z Buska Zdroju, pokonując go 4:1. Dzięki wygranej awansował do ćwierćfinału zawodów. Tu jego rywalem był Patryk Godlewski, leworęczny zawodnik Boxingu Chojnice. Po zaciętej walce Pawłowski wygrał na punkty 3:2.

W walce półfinałowej wodzisławianin kontynuował dobrą passę, tym razem pokonując Adriana Plichtę z Bukowiny Wałcz 4:1. Był to swego rodzaju rewanż za zawody Pucharu Polski z 2009 roku. Wtedy Pawłowski miał się zmierzyć z Plichtą w walce finałowej, ale nie został do niej dopuszczony przez lekarza, bo w półfinale Adam doznał złamania nosa. – Wtedy rywal został mistrzem bez walki. Moja motywacja w rewanżu była więc podwójna – podkreśla Adam Pawłowski.

W finale jego rywalem był Wojciech Dworak z Paco Lublin. Gospodarzowi turnieju nie pomógł doping prawie 1000 kibiców. Od początku w ringu dominował wodzisławianin, który ostatecznie wygrał na punkty 4:1. – Długo i ciężko przygotowywałem się do tych zawodów, ale było warto. Duża zasługa w tym mojego klubowego trenera Jarosława Pietrzyka, któremu chciałbym podziękować – mówi zawodnik, na co dzień trenujący w BKS-ie Jastrzębie.

Sukces z Lublina jest drugim takim osiągnięciem w karierze Adama Pawłowskiego. Przed 2 laty został Mistrzem Polski w kategorii kadetów. Teraz udało mu się powtórzyć sukces w trudniejsze kategorii juniorów.

 

            (art)

Czytaj więcej we wtorek w Nowinach Wodzisławskich

 

 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Podpisz się... (212.160. * .70) 05.04.2011 07:38

Wodzisławski bokser musi trenować w Jastrzębiu?
Wybudowano w końcu halęw Wodzisławiu. Może miejsce na ring by sie też tam znalazło?