Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Przyszłość zapunktowała w swoim debiucie w III lidze

13.08.2011 21:59 | 17 komentarzy | art

Do Rogowa przyjechał, zdaniem wielu faworyt rozgrywek czyli opolska Odra. Beniaminek III ligi nie przestraszył się renomowanego rywala i choć do przerwy przegrywał to za sprawą niezawodnego Roberta Żbikowskiego uratował 1 punkt, remisując 1:1

Przyszłość zapunktowała w swoim debiucie w III lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Oba zespoły nie stworzyły być może wielkiego widowiska. Ale choć bramkowych sytuacji nie było zbyt wiele to emocji na kameralnym stadionie w Rogowie nie brakowało. W 40. minucie meczu pewnie do tej pory grająca defensywa Przyszłości popełniła błąd. Dawid Sander nie sięgnął bitej z głębi pola piłki, do tego zabrakło asekuracji i Tadeusz Tyc stanął oko w oko z Mateuszem Łobaczewskim i strzałem w długi róg nie dał bramkarzowi gospodarzy szans. Po zmianie stron na boisku nie działo się zbyt wiele ciekawego. Aż do 77. minuty. Wtedy to Grzegorz Kolisz przejął wybitą przez defensywę Odry piłkę, wrzucił ją w na 5 metr gdzie pozbawiony opieki Robert Żbikowski bez najmniejszych problemów trafił głową do siatki. – W pole karne Odry poszła powrotna piłka , poszedłem w ciemno i udało się się zdobyć bramkę – cieszył się po meczu Żbikowski. Popularny „Żbiku” mógł w 88. minucie przechylić szalę zwycięstwa na stronę Przyszłości, ale mając przed sobą tylko bramkarza, w dość trudnej sytuacji nie trafił w piłkę. – Rzeczywiście było blisko. Zabrało buta, może sił – wyjaśniał. Ostatecznie mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów, z którego z pewnością bardziej cieszyli się gospodarze. - Myślę, że nie pozwoliliśmy rywalowi na zbyt wiele. Udało nam się zmusić Odrę do rezygnacji z gry piłką przez co musiała szukać długich podań. Chwała chłopakom, że w meczu przeciwko tak wymagającemu przeciwnikowi potrafili dogonić wynik - nie krył zadowolenia Tomasz Sosna, trener Przyszłości. 

 

(art)

 

Przyszłość: Łobaczewski, Sander, Kolisz, Woniakowski, Marcinkowski, Kachel (65. Benauer), Ciuberek (81. Pucka), Radosław Żbikowski (46. Szkatuła), Sałek (76. Cichecki), Hanzel, Robert Żbikowski

Odra: Rozmus, Kowalczyk, Brzozowski, Surowiak, Michniewicz, Job (32. Bednarski), Deja, Franek (84. Rogowski), Wróbel (70. Sikorski), Łoziński, Tyc (76. Setla)

 

Przyszłość Rogów – Odra Opole 1:1 (0:1)

Bramki: Robert Żbikowski – Tyc

 

Żółte kartki: Woniakowski – Surowiak, Wróbel, Michniewicz,

 

Więcej o meczu we wtorkowym wydaniu gazety "Sport 365" bezpłatnym dodatku do Nowin Wodzisławskich, Nowin Raciborskich i Tygodnika Rybnickiego.