Sobota, 16 stycznia 2021

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Epidemia koronawirusa:

Z Zawady do Warszawy? Zawodnicy Naprzodu odbyli testy w Legii

05.12.2011 21:16 | 169 komentarzy | art

Trzech młodych piłkarzy Naprzodu Zawada odbyło testy w Legii Warszawa. Co najmniej jeden z nich ma szanse by jeszcze raz pojechać do Warszawy.

Z Zawady do Warszawy? Zawodnicy Naprzodu odbyli testy w Legii
Tomasz Kukla, Damian Pozimski i Kamil Glenc odbyli w Warszawie kilkudniowe testy Fot. Robert Tkocz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 

Od wtorku do czwartku testy pod kątem ewentualnej przydatności do gry w drużynie młodej ekstraklasy przechodzili Kamil Glenc, Damian Pozimski (obaj rocznik 1995), oraz rok starszy Tomasz Kukla. Razem z nimi w charakterze opiekuna pojechał trener Naprzodu Robert Tkocz. Piłkarze z Zawady byli jednymi z 15 testowanych w Warszawie zawodników. I jedynymi ze Śląska. - Wysłaliśmy do Legii CV tych chłopców, korzystając z kontaktów udało się ich nieco zareklamować wśród tamtejszych trenerów i niedawno dostali zaproszenie na przyjazd do Warszawy – opowiada o kulisach wyjazdu Robert Tkocz, trener Naprzodu. Według niego cała trójka sprawiła na testach pozytywne wrażenie. Najlepiej w całej grupie testowanych piłkarzy wypadł najmłodszy z zawodników Kamil Glenc. - Zrobił na trenerach na tyle dobre wrażenie, że dostał zaproszenie na kolejną turę testów, mających odbyć się w styczniu – podkreśla Tkocz.

- To dla nas ogromna satysfakcja, że trójka młodych piłkarzy z tak małego klubu jakim jest Zawada dostała zaproszenie na testy do Legii i w dodatku spisała się tam tak dobrze. To pokazuje, że stawianie na młodych zawodników to dobry kierunek – mówi Jan Zemło, prezes Naprzodu, przypominając, że w rozgrywkach klasy okręgowej w drużynie Zawady występuję większość zawodników z roczników młodzieżowych czyli do 21 lat.

Młodym zawodnikom oprócz wrażeń z odbytych na obiektach Legii treningów pozostanie też zapewne w pamięci mecz Ligi Europejskiej z PSV Eindhoven, obejrzany na nowoczesnym stadionie w obecności kilkudziesięciu tysięcy widzów.


    (art)