środa, 23 października 2019

imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii

RSS

Hokeiści z Wodzisławia i Czyżowic podzielili się medalami mistrzostw kraju

21.12.2011 14:05 | 10 komentarzy | art

 

Zawodnicy Moby Dicka Wodzisław i Sparty Czyżowice odgrywali czołowe role na I Mistrzostwach Polski w hokeju stołowym, które 10 i 11 grudnia rozegrane zostały w Wodzisławiu.

Hokeiści z Wodzisławia i Czyżowic podzielili się medalami mistrzostw kraju
Piotr Łyp, Andrzej Mazurczyk i Marek Kurasz – czyli podium seniorów w biliard-hokeju Fot. Sparta Czyżowice
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na zawody w tej ciągle jeszcze raczkującej dyscyplinie przyjechało 59 zawodników z trzech województw – śląskiego, opolskiego i małopolskiego. Rywalizacja przebiegała w dwóch miejscach – większość dyscyplin rozegranych zostało w Piwiarni Warka, tylko zawody air-hockeya odbyły się w hotelu Amadeus.


     Moby Dick i Sparta rządzą


    Zawodnicy rywalizowali w kategoriach juniorów, seniorów oraz pań. W pierwszym dniu mistrzostw rozegrano konkurencje indywidualne. Zdominowali je zawodnicy Moby Dicka Wodzisław i Sparty Czyżowice, prekursorów hokeja stołowego w naszym kraju. W biliard-hokeju (gra się nieco podobnie jak w grze w kapsle) w kategorii seniorów tytuł Mistrza Polski wywalczył  Andrzej Mazurczyk z Moby Dicka, 2. miejsce zajął zawodnik Sparty Marek Kurasz natomiast na 3. miejscu uplasował się zawodnik z Turzy Piotr Łyp. W kategorii juniorów tytuł mistrzowski wywalczył Piotr Kuboń ze Sparty, 2. miejsce zajął Jakub Kaziur z Rybnika, 3. był zawodnik Moby Dick Łukasz Bieniek. W kategorii dziewcząt tytuł mistrzyni wywalczyła zawodniczka Moby Dicka Martyna Mazurczyk. Miejsce. 2 wywalczyła Natalia Gawełczyk ze Sparty, zaś 3. miejsce zajęła Karolina Życińska z SP 12 w Jastrzębiu Zdroju
    W rod-hokeju (odmiana podobna do stołowych piłkarzyków) w kategorii seniorów tytuł Mistrza Polski wywalczył Dariusz Targosz z Moby Dicka, 2. ponownie był Marek Kurasz, natomiast na 3. miejscu uplasował się zawodnik z Kluczborka Piotr Bogdański.
W kategorii juniorów tytuł mistrzowski wywalczył Przemysław Reclik z Moby Dicka, 2. miejsce zajął Łukasz Bieniek, natomiast 3. miejsce dla Piotra Kubonia.
    W air-hokeju (znany z salonów gier) tytuł Mistrza Polski seniorów wywalczył Michał Kowalczyk z Rybnika, 2. miejsce zajął Dariusz Targosz natomiast 3. był Piotr Łyp.
W kategorii junior Tytuł Mistrza Polski wywalczył Rafał Muskała z Moby Dicka, 2. był Artur Gać ze Sparty, a 3. Łukasz Bieniek.


    Drużynowo też walczyli


    W drugim dniu zawodów odbyły się konkurencje drużynowe. W bilard-hokeju wygrała Sparta, przed Moby Dickiem, a 3. miejsce zajęła drużyna z Kluczborka „Żyj z pomysłem”.
W rod-hokeju sytuacja medalowa wyglądała identycznie jak w bilard-hokeju. W air-hokeju wygrał Moby Dick, na 2. miejscu uplasowała się Sparta, a na 3. drużyna SP Turza.
    - Co prawda w mistrzostwach dominowały drużyny Sparty i Moby Dicka, niemniej cieszą coraz lepsze osiągnięcia zawodników z innych klubów, którzy w niedalekiej przyszłości dzięki rozgrywkom Polskiej Lidze Hokeja Stołowego nawiążą równą walkę z doświadczonymi już zawodnikami z Wodzisławia i Czyżowic – podkreśla Marek Kurasz, który wespół z Dariuszem Targoszem starają się propagować tę dyscyplinę w naszym kraju.

    (art)