Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

ME: Wolny w dziesiątce, Janikowski z brązem

06.04.2014 20:29 | 0 komentarzy | kozz

Mateusz Wolny (75 kg) z MKZ Unia Racibórz nie może być do końca zadowolony z mistrzostw Europy w zapasach, które odbyły się w fińskiej miejscowości Vantaa. Syn mistrza olimpijskijego z Atlanty - Ryszarda zakończył rywalizację na 10. miejscu.

ME: Wolny w dziesiątce, Janikowski z brązem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- W pierwszej rundzie eliminacji miałem wolny los, w drugiej rundzie wygrałem ze Szwajcarem Jonasem Bossertem 6-0, następnie w ćwierćfinale przegrałem z późniejszym mistrzem Europy Rosjaninem Aleksandrem Chechirkinem 7-4 gdzie po pierwszej rundzie prowadziłem 4-1, ale niestety głowa nie wytrzymała. Następnie w repasażach przegrałem z Azerem Elvinem Mursalievem 2-2 gdzie na 15 sekund do końca prowadziłem 2-1 i oddałem mu za darmo punkt. Ostatecznie zostałem sklasyfikowany na 10. miejscu na 28 zawodników. Nie do końca jestem zadowolony, mimo że wielu trenerów z innych krajów bardzo mnie chwaliło i powiedziało, że to ja powinienem być w finale. Medal był na wyciagnięcie ręki, niestety go nie wziąłem, ale taki jest sport nie ma się co załamywać trzeba iść dalej i walczyć o spełnienie marzeń. Organizacja na bardzo wysokim poziomie bardzo mi się podobało - podsumował swój występ Mateusz Wolny.

Brązowy medal wywalczył inny reprezentant Polski - medalista Igrzysk Olimpijskich z Londynu - Damian Janikowski (85 kg).