Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pierwszy wywiad nowego prezesa Unii Racibórz

Piłkarska Unia stała się miejską spółką i w tej formule działa od początku lipca. Jak wyglądały pierwsze tygodnie nowej rzeczywistości i od czego rozpoczął rządzenie jej nowy prezes Krzysztof Sałajczyk – postać spoza środowiska raciborskiego futbolu?

Pierwszy wywiad nowego prezesa Unii Racibórz
Prezes Unii Racibórz Krzysztof Sałajczyk
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

– Dlaczego trzeba było zmienić Unię ze stowarzyszenia w spółkę?

– To są wytyczne przedłożone Miastu przez Marka Śledzia, nie tylko według mnie wybitnego fachowca od szkolenia piłkarskiego. W tych wytycznych chodzi o ratowanie raciborskiej piłki, jej rozwój. Ja znam parę osób w świecie polskiej piłki profesjonalnej i wiem, że M. Śledź jest dobrze kojarzony na rynku. Choć nie jest to postać medialna, pierwszoplanowa, to obecny Lech Poznań eksportuje kolejnych reprezentantów kraju do zachodnich klubów z grona wychowanków akademii, którą budował właśnie pan Śledź.

– Jak pan znalazł się w grze o fotel prezesa Unii jako spółki?

– Prezydent Polowy zaproponował mi tę funkcję, ale przyznam, że długo się wahałem w tej prawie. To była dla mnie niewiadoma, przecież nie zajmowałem się tym wcześniej. Owszem, wiem jak funkcjonuje klub, ale nie zarządzałem takim organizmem wcześniej. Dlatego spotkałem się z panem Śledziem, na cały tydzień pojechałem do Rakowa Częstochowa, i tam odbyłem rodzaj nieformalnego stażu, przyglądając się pracy prezesa klubu. Miałem też podobny kontakt ze znajomym, który pracuje w GKS Katowice. Zobaczyłem to zarządzanie klubami z bliska. Zdaję sobie sprawę, że jest różnica w prowadzeniu klubu z okręgówki a z Ekstraklasy, ale wzorce chciałem czerpać z samej góry. Nadal jestem w kontakcie z panem Śledziem, który jak dzwonię to zawsze porozmawia i podpowie co robić.

– Od czego zaczął pan pracę w klubie?

– Jak tylko 1 lipca przejąłem klub, zacząłem układać wszystko organizacyjnie. Ta drużyna się rozpadała. Zawodnicy chcieli już odchodzić, rodzice młodzieży byli zniecierpliwieni. To był klub w złym stanie, w rozsypce organizacyjnej. Poznałem prezesa Rachwalskiego i nawiązaliśmy dobry kontakt, dziś współpracujemy. On pomagał mi w fazie wdrożeniowej. Oceniam teraz, że on jako prezes miał za dużo na głowie.

– A pan już nie ma?

– Sztuką dobrego zarządzania jest obsadzenie stanowisk odpowiednimi ludźmi i nawet najlepsza jednostka sama niewiele zrobi. Podstawą dobrego klubu jest jego dyrektor sportowy i od tego stanowiska zacząłem budowę nowej struktury. Bo musi być rozdział między zarządzaniem, a działalnością sekcji sportowej. Potrzebowałem kandydata z doświadczeniem w zarządzaniu ludźmi, kontaktowego, ale z papierami trenerskimi. To musiał być pasjonat futbolu. wybrałem Macieja Kozickiego. Poznałem go wcześniej przez wypadek jego brata i już wtedy rozmowa nam się kleiła. Wiedziałem, że Maciej nadaje się do pracy w Unii. Namówiłem go, bo na początku się wahał. Jest teraz drugą najważniejszą osobą w klubie.

– Jak już wiadomo kto jest prezesem i dyrektorem, to rozumiem, że zabrał się pan za obsadę posady trenera pierwszej drużyny.

– W lipcu mieliśmy jeszcze czas na budowanie drużyny juniorskiej, ale seniorzy zaczynali sezon. Spotkaliśmy się z piłkarzami, zaproponowaliśmy im naszą wizję prowadzenia klubu. Najważniejsze było utrzymać tych co są w drużynie, bo nie chciałem rezygnować z kogoś, kto ma serce do tego klubu. Z pierwszej drużyny nikt nie odszedł, a jeszcze ją wzmocniliśmy. Co do trenera to potrzebowałem kogoś spoza środowiska i z dużym nazwiskiem. Pierwsza drużyna to młodzież, a pamiętałem ze swojego grania, że jak ma się kontakt ze znanym zawodnikiem, to traktuje się go jako autorytet. W doborze fachowca ograniczała nas kwota jego zarobków. Było 5 kandydatów, najlepszy okazał się dla nas Dawid Plizga. Jedyne ryzyko, że Unia to jego trenerski debiut w seniorskiej piłce, ale trzeba gdzieś zacząć karierę. Czas pokazał że trener Plizga to był bardzo dobry wybór.

– Jak pan postrzega nowego szkoleniowca Unii?

– Na spotkanie z nami przyjechał z Katowic. Pokazaliśmy mu nasz plan dla Unii na 3 lata, bo ten okres jest dla nas pewny – taki mamy kredyt zaufania od władz. Dawid pojawił się na pierwszym treningu i wkrótce się zdecydował. Wiem, że mogą nam go zabrać, bo on tu robi świetną robotę, ale jak przyjdzie propozycja z wyższych lig to nie będziemy mu robić przeszkód. To jest ktoś, kto wie czego chce i twardo stąpa po ziemi. Tym mi odpowiada. Może się już pochwalić paroma wynikami. Poprosił o wzmocnienia i przyszli do nas dwaj doświadczeni zawodnicy do defensywy i ataku. Dawid Plizga jest motorem napędowym Unii. Jak gra to robi niesamowitą różnicę, co widać przy każdym przyjęciu piłki. Nasza młodzież się od niego uczy.

– Unia to nie tylko pierwszy zespół. Prezydent Polowy mówił o priorytecie w szkoleniu dzieci i młodzieży. Co słychać w tej kwestii?

– Kiedy ułożyliśmy sprawy ekipy seniorów, to zajęliśmy się sekcją juniorów. Zatrudniliśmy trenera głównego, którym został Marek Hanzel, szkoleniowiec z licencją UEFA „A”. Bo muszą u nas pracować fachowcy, którzy albo grali w wyższych ligach albo mają papiery trenerskie. Akademia Unii była bardzo rozbita. Potwierdziło to spotkanie z trenerami i rodzicami w sali kolumnowej. Marek Hanzel dobrał sobie trenerów poszczególnych drużyn. Kilu z poprzedniej ekipy zostało, bo rodzice współdecydowali. Wrócił Andrzej Marców, widać, że kompetentny facet. Grupa juniorów starszych powstała od podstaw, ale było z kogo ją budować. Mamy dużo młodych zawodników, z których nie wszyscy łapią się do pierwszej drużyny.

– Wszystko przebiega tak łatwo z budową nowej Unii?

– Blokują nas sprawy formalne, bo w sądzie rejestracja spółki się przedłuża. Na razie nikt nie ma tu umów, nie ma wypłat i działamy na porozumieniu słownym. Miasto uwiarygadnia nas jako partnera. Podpisaliśmy umowę na dostawę sprzętu sportowego z niemiecką firmą Saller. Mam takie marzenie, żeby cały klub był ubrany w jednolite stroje, zawodnicy niezależnie od grupy wiekowej mieli te same koszulki i dresy. Widziałem to kiedyś w Bayernie Monachium i to był dla mnie taki pozytywny szok, że juniorzy wyglądają tak samo jak pierwsza drużyna. W grupach młodzieżowych to ma duże znaczenie, nie każdego rodzica stać na wydawanie na dziecko niemałych pieniędzy na sprzęt. Chodzi o to żeby nie było widać różnic w klubie. To jest kosztowne przedsięwzięcie, dlatego nie robimy tego naraz, ale sukcesywnie. Będziemy potrzebowali do tego partycypacji ze strony rodziców.

– Czego teraz potrzeba Unii?

– Będziemy budowali markę Unii na nowo. To mówił mi pan Śledź, że trzeba pójść najpierw w jakość działania. Żeby organizacja funkcjonowała jak najlepiej. A jak w otoczeniu to zobaczą, to będą chcieli do Unii przychodzić z mniejszych okolicznych klubów. Każdy ma w klubie swoje obowiązki i ma je wypełniać. Ja chcę o wszystkim wiedzieć, podwładni zdają mi regularnie relacje.

– Piłka nożna nie funkcjonuje bez pieniędzy. Ile ich potrzeba, żeby z Unią było lepiej?

– Są dwie metody budowania i prowadzenia klubu piłkarskiego – na dużych pieniądzach i na małych pieniądzach. Wiadomo, którą drogą my musimy teraz podążać. Unia ma być w przyszłości klubem półprofesjonalnym. Ten pierwszy rok traktuję jako przejściowy, bo uczymy się, układamy i przyglądamy. Pojawiło się wiele wydatków klubowych, których wcześniej nie przewidziałem w budżecie przedstawionym prezydentowi Polowemu. Uważam jednak, że te pieniądze z Miasta czyli 350 tys. zł powinny nam wystarczyć. Już mamy podział wydatków na zespół seniorów i grupy młodzieżowe. Co 3 miesiące planuję spotkania z rodzicami, którym będę zdawał finansowy raport.

– Jak wyglądają relacje Unii z pozostałymi klubami w mieście?

– Plan jest taki żeby Unia miała najsilniejsze drużyny w powiecie. Odbyły się spotkania ze wszystkimi klubami w Raciborzu, czego efektem są umowy o współpracy. Już przekazujemy sobie młodzież. Wcześniej brakowało zaufania i transparentności i to trzeba zbudować. Odbyłem po dwa spotkania z działaczami raciborskimi. Pierwsze o charakterze zapoznawczym, gdzie opowiedziałem im o sobie. Na drugim spotkaniu przedstawiłem plan współpracy, który zaakceptowano choć nie bez uwag. Chcę kolejnych spotkań, co miesiąc przy okrągłym stole, w sali Zegarowej urzędu miasta. Bo w magistracie jest na razie siedziba spółki. Ze względów oszczędnościowych, ale i pewnej wygody, bo wszystko jest na miejscu.

– Przekształcenie Unii w spółkę miało w samorządzie paru sceptyków. Jak jest dzisiaj?

– Prezydent Polowy i wiceprezydent Fita bardzo się zaangażowali w ten proces. Chodzą na mecze i treningi. Ich postawa też mnie przekonała, żeby się zgodzić na zostanie prezesem. Spotkałem się również z radnymi koalicji rządzącej, bo chciałem żeby mnie poznali. Zawsze stawiam na relacje międzyludzkie. Wcześniej miałem na takie działania mało czasu. Prowadzenie fundacji wymagało więcej wysiłku. Prezydent Polowy trafił na dobry moment. Fundacja działa już bez mojego większego zaangażowania w sprawy organizacyjne. Prowadzenie klubu to praca od rana do wieczora. Trzeba się poświęcić żeby to robić porządnie.

– Jak pana przyjęli kibice unitów?

– Takich stałych kibiców jest na razie garstka. Oni mówią, że nie pamiętają tak dobrej atmosfery w zespole jaka jest teraz. Ja wiem, że ten klub jest też dla kibiców i będę z nimi współpracował. Nam zależy na kibicach, już wprowadzamy na trybuny katering, kiełbaski. Chcemy zachęcać do rodzinnego kibicowania. Żeby chcieli przyjechać, posiedzieć, spotkać znajomych, wspierać swoją drużynę. Fajną akcję zrobiliśmy dla chorującego piłkarza Arka Górszczyka, wspólnie z Borucinem. Udało się uzbierać ponad 5 tys. zł i mieliśmy w Raciborzu takie święto sportowe bo przyszło 300 kibiców.

– Co pan sądzi o marketingowym potencjale piłkarskiej Unii?

– Z podróży po Polsce wiem, że jak mówię Racibórz to najczęściej przychodzą właśnie skojarzenia na Unię. A także na Browar Racibórz. Ta rozpoznawalność Unii to pewnie także zasługa zapasów i piłki kobiet. Musimy pracować nad wizerunkiem. Nowa strona internetowa jest nam potrzebna. Już wykupiłem domenę „uniaraciborz.pl” i przekażę ją nieodpłatnie na spółkę. Deklaruję, że nie będzie się różniła poziomem od stron klubów ekstraklasy. Troszkę będzie kosztowała, ale to nasza wizytówka.

– Wyznaczył pan sobie jakieś terminy swej działalności?

– Podstawy organizacyjne powinniśmy mieć gotowe do początku przyszłego sezonu. Do końca roku uruchomimy nową stronę internetową i chciałbym ubrać Unię w jednolite stroje. Później przyjdzie czas żeby znaleźć porządnego sponsora. Wiem, że Miasto nam nie wystarczy, by realizować cele. Zaproszę do współpracy Huberta Kostkę jako honorowego członka klubu. Już z nim o tym rozmawiałem. Dalszym celem jest powstanie Fundacji Sportowy Racibórz, żeby sięgać po dotacje i granty. Tu może skorzystać nie tylko piłka, inne dyscypliny też.

– Jak istotny będzie dla klubu wynik sportowy w najbliższym czasie?

– Unia powinna dominować w piłkarskim powiecie, ale żeby tak było, potrzeba czasu. Ważne, że ci zawodnicy, którzy z nami zostali nie patrzyli na pieniądze tylko, bo dokonaliśmy cięć płacowych, ale kierowali się dobrem klubu. Oni też zyskają, bo współpracujemy z Rakowem Częstochowa i kto się u nas wybije tam będzie mógł się sprawdzić, a to jest szansa zostać zawodowym piłkarzem. Trener wie, że na dziś nie chodzi o awans nade wszystko. Że ma być radość z gry, rozwój umiejętności, a wyniki przyjdą. Dawid Plizga czeka na zimę żeby przepracować cały okres przygotowawczy. Chce zagrać sparingi z zespołami z III i II ligi. Naszym szczytem marzeń w ciągu kilku lat byłaby walka o awans do III ligi. Gdyby ten poziom rozgrywkowy był w mieście, to byłby plus dla całego środowiska futbolowego z tego powiatu.

– Ile pan zarobi na posadzie prezesa?

– Za darmo nie będę tu pracował. Nie ma jeszcze żadnych umów w tej kwestii. Czekamy na pełną funkcjonalność spółki. Usiądę wtedy z radą nadzorczą i z prezydentem. Nie mamy jeszcze konkretnych ustaleń. Wiadomo, że prezesi spółek miejskich w Raciborzu zarabiają średnio po 10 tys. zł, nawet więcej. Unia to nie będzie moje jedyne źródło dochodu więc ja się tak mocno na tej kwestii płacowej nie skupiam.

Rozmawiał Mariusz Weidner

Ludzie

Krzysztof Sałajczyk

Były prezes spółki komunalnej - Unia Racibórz sp. z o.o.

32 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~cdn (209.95. * .51) 26.09.2020 08:41

1 lipca Krzysztof przejął klub? przecież akt założycielski spółki złożono u notariusza 10 lipca!!!
cytat: "Prezydent Polowy zaproponował mi tę funkcję, ale przyznam, że długo się wahałem w tej prawie. To była dla mnie niewiadoma, przecież nie zajmowałem się tym wcześniej,nie zarządzałem takim organizmem wcześniej.na cały tydzień pojechałem do Rakowa Częstochowa, i tam odbyłem rodzaj nieformalnego stażu, przyglądając się pracy prezesa klubu." a kto pokrył koszty??? magistrat?
BRAWO!!! facet,który oficjalnie się przyznaje do tego,że nigdy nie pracował jako prezes klubu, po tygodniowym stażu u Śledzia już wszystko wie...Można ? Można !!! Wystarczy być kumplem Darka i wspólnoty?

~ajaka (185.56. * .218) 22.09.2020 20:40


Michael_Douglas ...chyba bredzisz...ale nie pierwszy raz, poczytaj naszraciborz

~MaciekKozicki (83.12. * .134) 22.09.2020 15:45

Oczywiście - na pewno kwestia zmiany lokalizacji zostanie poddana konsultacjom w szerszym gronie. Nie mniej jednak wierw musimy dowiedziec się czy jest jakakolwiek "furtka" do zmiany. Bo jak nie, to nie ma sensu poddawać tego tematu jakiejkolwiek dyskusji.

~JaKibicUnii (78.31. * .146) 22.09.2020 15:27

Prezydent Polowy w kampanii wyborczej mówił, że zamieni "nie da się" w "DA SIĘ" więc Maćku dasz radę. Ja jednak bym przedstawiłbym, taką koncepcję, w szerszym gronie a na sprawę rozwoju akademii i budowę nowego obiektu patrzył długofalowo.

~MaciekKozicki (37.30. * .127) 22.09.2020 14:32

W najbliższym czasie zostanie złożona Prezydentowi propozycja zmiany lokalizacji boiska ze sztuczną nawierzchnią. Zobaczymy czy da się jeszcze z tym "coś" zrobić - czy nie jest za późno.

~JaKibicUnii (78.31. * .146) 22.09.2020 14:14

do....Michael_Douglas... w komentarzach unikajmy wazeliniarstwa, tylko poruszajmy ważne kwestie! Uważasz, że to jest dobry pomysł, by likwidować jedno z dwóch boisk trawiastych, którymi dysponuje miasto Racibórz?
Moim zdaniem ta inwestycja i ingerencja w bazę sportową likwidując jedno boisko na trawie, to jest klęska logicznego myślenia lokalnych działaczy i zwykłe polskie partactwo i to na etapie PLANOWANIA! Nawet jak projekt powstał, to należy się z niego WYCOFAĆ!

Michael_Douglas 22.09.2020 13:44

Pan Sałajczyk robi dobre wrażenie, jest spoza wszelkich układzików wszechobecnych w raciborskim sporcie. Unia poprawiła się w grze, zapowiedzi organizacyjne dobrze brzmią. To powinna być zmiana na lepsze. Poczekajmy na wiosnę, zobaczymy czy obietnice się spełniają.

kimir 22.09.2020 12:45

Najlepszą opcją dla sztucznego boiska był i nadal jest stadion na Zamkowej. Tak też to było kilka lat temu planowane. Niestety nikomu niepotrzebny remont za kilkanaście milionów, zablokował na wiele lat to miejsce. Teraz mamy stadion lekkoatletyczny, na którym od otwarcia rozegrano JEDNE poważne zawody. Mamy telebim włączany tylko do oglądania filmów. Mamy miejsca dla tyczkarzy, kulomiotów, oszczepników itd., których w Raciborzu nie ma.

~JaKibicUnii (78.31. * .146) 22.09.2020 10:13

Zacznijcie myśleć przyszłościowo! Budowę boiska powinniście zaplanować tak, by powstał jeden kompleks sportowy z kilkoma boiskami. Przestańcie mówić i pisać NIE DA SIĘ! Jesteście w stanie sobie wyobrazić jaki ogromny potencjał tkwi we wspólnym trenowaniu różnych grup piłkarskich? Jak wspólne trenowanie różnych grup wiekowych wpłynie na atmosferę i rozwój klubu? Ułatwi to też pracę koordynatorowi trenerów i nowemu prezesowi!

~JaKibicUnii (78.31. * .146) 22.09.2020 10:08

Ja myślę, że jakieś środowisko Markowi Śledziowi powiedziało, że w Raciborzu jest 9 boisk trawiastych. Nie wiemy, kto reprezentuje to środowisko! Na razie to jakieś anonimy? Nikt pewnie nie powiedział, że do miasta Racibórz należą tylko dwa boiska!? Uważam, że boiska na dzielnicach powinny zostać w zarządach dzielnic, bo oni o te boiska dbają! A także z nich korzystają i ich potrzebują! Bez współpracy z dzielnicami zapomnijcie o komplementarnym rozwoju raciborskiej piłki!

~Niedorzeczne (5.173. * .186) 22.09.2020 09:50

Czy dyrektor Marek Śledź, twórca akademii piłkarskiej w Lechu Poznań i Rakowie Częstochowa, wie, że wy chcecie znisczyć jedno z dwóch trawiastych boisk piłkarskich w mieście Racibórz?

~JaKibicUnii (78.31. * .146) 22.09.2020 09:37

Ci, którzy forsują zniszczenie jednego z dwóch boisk trawiastych w Raciborzu, wpuszczają prezydenta i nowego prezesa na minę! Wycofajcie się z tej decyzji! Boiska na dzielnicach nie powinny być liczone. Dzielnice też muszą mieć swoją bazę sportową, której są suwerenem! Boisko PWSZ należy do PWSZ a boisko Rafako do Rafako! Racibórz ma tylko 2 boiska, a wy chcecie jedno zniszczyć! Takie myślenie to PORAŻKA!

~Oby (83.10. * .126) 22.09.2020 09:17

Mam nadzieję, że prezydent, radni i jacyś mądrzy ludzie przeczytają komentarze i boisko sztuczne wybudujecie tak by trawiaste zostało.

~JaKibicUnii (78.31. * .146) 22.09.2020 08:37

Racibórz ma obecnie tylko dwa (2) boiska trawiaste! Tylko dwa (2) a ktoś się upiera, by jedno zniszczyć i zostanie nam tylko jedno (1) boisko trawiaste w całym Raciborzu! A nawet najlepsze boisko sztuczne nie będzie lepsze od trawiastego!

~Teraz (83.30. * .109) 22.09.2020 06:34

Kibicu Unii nikt nie krytykuje budowy boiska sztucznego tylko jego planowaną lokalizację związaną z pozbyciem się na zawsze boiska na trawie! Boisk na trawie jest za mało!!! Trzeba po prostu znaleźć inną lokalizację na boisko ze sztuczną nawierzchnią!

~kibicunii (37.30. * .202) 21.09.2020 22:17

W okresie jesiennym trzy razy w tygodniu wejdą dwie grupy młodzieży i seniorzy i będzie po płycie bo żadna tego nie wytrzyma. Gospodarz zacznie wszystkich przeganiać, a Wy zaczniecie pisać co ta spółka zrobiła z murawą, nic nie dbają, zniszczyli, dzieci nie mają gdzie trenować. Naturalna trawa tak, współpraca wszystkie kluby i PWSZ plus OSiR, ale jesień zima wiosna wszyscy na sztuczne do późnego wieczora

~kibicunii (37.30. * .202) 21.09.2020 22:13

ok, dobra nie budujemy boiska tylko dbamy o trawiaste. Gdzie trenujemy od listopada do marca??? Na miejskich orlikach? Na hali? Gdzie sparingi? Zdajecie sobie sprawę, że taki trener młodzików, trampkarzy, juniorów i seniorów w okresie przygotowawczym musi rozegrać kilka sparingów na dużym boisku. Mają się tułać po całym Śląsku? Nikt nie usiłuje nikogo przekonać, że sztuczne boisko jest lepsze od naturalnego, ale nie wmawiajcie też ciemnoty, że zrobi się przyzwoitą piłkę w mieście bez pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią.

~lonth (146.185. * .58) 21.09.2020 20:57

tik tak tik tak i buummm!!!!!

Zigi 21.09.2020 20:31

10 tysięcy dla prezesa klubu z okręgówki, czyli 120 tysięcy na rok. w okolicznych klubach to się pewnie w czoło pukają. coś mi się wydaje, że jednak ta spółka nie powstanie. :)

~wiedzący (83.10. * .124) 21.09.2020 19:21

Jeżeli chcecie produkować dalej kaleków to wybudujcie dwa sztuczne boiska Panie Prezydencie.Niech Pan pośle swoje dziecko lub wnuka na to boisko przy temperaturze 30 stopni , to Pan pierwszy z niego ucieknie na trawę w koło boiska.Jeszcze czarny granulat i piękny zapach.Proszę przemyśleć Wasz idiotyczny ruch abyście później nie żałowali.Wiem ,że praca przy boisku naturalnym jest ogromna.Ale macie zdrowe dzieciaki a w późniejszym czasie społeczeństwo.Obojętnie czy będą piłkarzami czy nie.

~MojeMyślenieLepszeNiżTwoje (83.30. * .109) 21.09.2020 17:19

Zgadzam się ze wszystkimi, którzy twierdzą, że niszczenie boiska trawiastego to zły pomysł. Zapytajcie o ten idiotyczny pomysł wszystkich rodziców dzieci, które już powinny trenować na trawie, a trenują na orlikach. Zapytajcie ich, bo te środowiska piłkarskiego w mieście pójdzie na każdy kompromis, żeby tylko mieć te swoje "ukochane sztuczne boisko"!

~MojeMyślenieLepszeNiżTwoje (83.30. * .109) 21.09.2020 17:14

kibicu Unii ty piszesz "....to ustalenia całego środowiska piłkarskiego w mieście..." a którego środowiska? tego środowiska, które doprowadziło do zapaści raciborskiej piłki? Tego środowiska, którego działanie spowodowało, że prezydent wydał prawie 40 tysięcy z publicznych pieniędzy na tzw. "Raport Śledzia"? Proponuję Konsultacje Społeczne, zaproście na nie Marka Śledzia i kogoś z programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. A do tego czasu milczcie!

~Mieszkaniecr (94.254. * .40) 21.09.2020 17:13

Co do boiska sztucznego w miejscu, gdzie obecnie jest boisko trawiaste, to jest skandal przeogromny! Radni zajmijcie się tą sprawą! A kibicunii pisząc o kompromisie się po prostu kompromituje. Będzie w przyszłości po tym kompromisie wstyd, jak z tym, że Eko Okna swoją produkcję przeniosły do Kornic.

~Hmm (83.10. * .126) 21.09.2020 17:06
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Nieźle się ceni prezes z zerowym doświadczeniem w tej branży, mówiąc o pensji 10 tysięcy. Nic jeszcze nie zrobił, a mówi o zarobkach większych niż prezydenci i naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta?

~kibicunii (37.30. * .232) 21.09.2020 14:53

Myślący kibicu nim coś napiszesz pomyśl, to nie boli. Obiekt na Srebrnej jest kompromisem i tyle, podjęto decyzję ze tam i nie ma co ruszać tematu tylko budować. No bo niby gdzie? Tak, byłem w kilku akademiach i wiem, że bez boiska pełnowymiarowego ze sztuczną nawierzchnią nie zrobisz akademii. Co z tego, że będzie wszystko ładnie jak nie będzie gdzie trenować? Ponadto nim się zaczniesz udzielać to musisz wiedzieć, że lokalizacja na Srebrnej to ustalenia całego środowiska piłkarskiego w mieście, wszystkie kluby się z tym zgodziły.

~JaKibicUnii_Myślący (78.31. * .146) 21.09.2020 14:43

Do ~kibicunii (37.30. * .232) i ~notoja (37.30. * .144) czy wy dwaj widzieliście kiedyś, jak powstają, jak są tworzone dobre akademie piłkarskie? Byliście gdzieś? Wbijcie sobie w internet, jak wyglądają porządne ośrodki. Na razie tylko "Hurraaaa.....budujemy..." ale, jak i gdzie to was mało obchodzi, bo wy dwaj kibice Unii chcecie mieć boisko i już! Takie budowanie w Grecji skończyło się KATASTROFĄ!

~JaKibicUnii_Myślący (78.31. * .146) 21.09.2020 14:38
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Napisz komentarz...Do ~kibicunii (37.30. * .232) i ~notoja (37.30. * .144) jak piszecie to podawajcie argumenty bo na tę chwilę się ośmieszacie! Jeden pisze "...Gdzie byleś kibicu.....To boisko musi powstać jak najszybciej....Wiadomo szkoda tej murawy...." drugi jeszcze większe pierdoły pociska "Decyzja została podjęta w porozumieniu z poprzednim zarzadem. Projekt juz powstal i został zapłacony. Nowy prezes nie ma już nic do tego. Klamka zapadła"! Czyli wszyscy mieszkańcy mają ponosić konsekwencje i koszty złej decyzji zarządu bo już wydano jakieś pieniądze? Koszmar! Mam propozycję wy dwaj nie róbcie już nic, możecie najwyżej zgłaszać swoje propozycje!

~bravomy (209.95. * .51) 21.09.2020 12:33

A czy jesteś fanem wina
czy sprzedajesz w worku kota,
najważniejsza, najważniejsza jest wspólnota..

tak trzymać i do przodu!!! piłka opanowana.!!!! zadanie wykonane?

~linijka (146.185. * .58) 21.09.2020 11:43

bajerant niezbyt mocny. Unia to nie jedyna zródło dochodu? prezes w spółce komunalnej nie może bez umowy cywilnoprawnej świadczyć usług..uchwała o widełkach zarobku prezesa została podjęta przez Polowego zanim prezesa wybrano, poza tym kto bierze posadę prezesa nie mając wynegocjowanych poborów? ten gość dziwny jest..bomba tyka.

~notoja (37.30. * .144) 21.09.2020 10:41

Decyzja została podjęta w porozumieniu z poprzednim zarzadem. Projekt juz powstal i został zapłacony. Nowy prezes nie ma już nic do tego. Klamka zapadła

~kibicunii (37.30. * .232) 21.09.2020 10:18
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Gdzie byleś kibicu przez kilka ostatnich lat kiedy usiłowano znaleźć miejsce na boisko? Proszę podać propozycję lokalizacji. Wielu krzyczało nie na Srebrnej, a na pytanie gdzie odpowiadali nie wiem, ale nie na Srebrnej. To boisko musi powstać jak najszybciej i lokalizacja na Srebrnej była jedynym rozsądnym pomysłem. Wiadomo szkoda tej murawy, ale zaznaczam że teraz i pogoda sprzyjała, i mało się grało. Przyjdą upały, potem okres jesienny, rozrosną się grupy dziecięce (miejmy nadzieję) i będzie problem. Proszę patrzeć na to boisko przez pryzmat całego klubu, a nie tylko seniorów.

~JaKibicUnii (78.31. * .146) 21.09.2020 09:56
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Nowy prezesie ja słyszę, że chcecie zlikwidować trawiaste boisko na Srebrnej i w tym miejscu chcecie zrobić boisko ze sztuczną nawierzchnią? To idiotyczny pomysł! Wymyślcie coś i wycofajcie się tego idiotycznego pomysłu!