Sport
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Derbowe zwycięstwo Fortecy. Hauder na trybuny

"Derby są nasze " - takimi słowami świerklańscy kibice podziękowali śpiewem swoim zawodnikom. Derbowe spotkanie rozegrane w sobotnie popołudnie pomiędzy Polonią Marklowice a lokalną Fortecą Świerklany zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Piotra Haudera.

Derbowe zwycięstwo Fortecy. Hauder na trybuny
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Pierwsza i jedyna w tym spotkaniu bramka padła w 14. minucie spotkania. Jej autorem był Piotr Pastuszak. Od samego początku meczu zespół Fortecy prezentował się lepiej w każdym aspekcie gry. Zawodnicy Świerklan zdecydowanie nękali obronę rywali i stworzyli więcej akcji podbramkowych. Gospodarze głównie bronili się, jednak nie stworzyli dogodnej sytuacji. W drugiej części spotkania, mimo iż Polonia nieco obudziła się nie zdołała wyrównać wyniku. Rezultat do końca meczu nie zmienił się, a trzy punkty pojechały do Świerklan. Na 10 minut do końca spotkania sędzia główny oddelegował trenera Fortecy Piotra Haudera na trybuny. Drużyna Fortecy po znakomitym początku rundy (zwycięstwo 4:0 z Wisłą, 3:0 z Jastrzębiem, i 1:0 z Marklowicami), znajduje się na 7. miejscu w tabeli ligowej. Zespół Polonii Marklowice znalazł się w strefie spadkowej i walczy o ligowy byt.

Franciszek Krótki, trener Polonii Marklowice: W naszym wykonaniu dwie różne połowy. Pierwsza połowa bardzo słaba, druga już zdecydowanie lepsza. Zabrakło trochę szczęścia, aby doprowadzić do wyrównania. My jesteśmy po środowym Pucharze Polski, przeciwnik odpoczywał i w pierwszej połowie różnica motoryczna była widoczna, oni byli zdecydowanie szybsi, sprawniejsi. Druga część była zdecydowanie lepsza i szkoda, bo remis mógł być, a jak wiadomo każde punkty są dla nas ważne. No ale trzeba z tym żyć bo za parę dni kolejny mecz...

Piotr Hauder, trener LKS Forteca Świerklany: Byliśmy zdecydowanie lepsi. Jak na spotkanie derbowe przystało chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Powodem zwycięstwa była wola walki. Choć piłkarsko nie było za dobrze, uważam że o tą jedną bramkę byliśmy po prostu lepsi. Co do decyzji sędziego w ostatnich minutach to Nie mi to oceniać. Zostałem ukarany za to, że skrytykowałem jego decyzję. Sędziował tak jak potrafił najlepiej.

Polonia Marklowice - Forteca Świerklany 0:1
Piotr Pastuszak 14.

Polonia: Mateusz Cywka, Piotr Szymiczek, Michał Skupień, Gabriel Szkatuła, Adam Procek, Paweł Grabiec (46. Mateusz Rączka), Karol Rek, Paweł Basik (60. Paweł Miczek), Łukasz Dzierżęga, Piotr Kobeszko (75. Mateusz Kołodziejczyk), Dominik Nikel.

Pozostali rezerwowi: Grzegorz Smiatek, Korneliusz Kotula, Bartłomiej Krakowczyk, Michał Mazur.

Żółte kartki: Łukasz Dzierżęga, Gabriel Szkatuła, Piotr Kobeszko (2 x żółta kartka = czerwona)

Trener: Franciszek Krótki

Forteca: Dawid Ucher, Daniel Lubszczyk (77. Sławomir Musiolik), Szymon Uliarczyk, Sebastian Kozik, Adam Ucher, Tomasz Zmuda (61. Karol Szypuła), Kamil Kuczok, Bartłomiej Sikorski, Piotr Pastuszak, Maciej Wieczorek (67. Marek Gąsior), Kamil Pancer (80. Karol Mrowiec).

Pozostali rezerwowi: Mateusz Łobaczewski.

Żółte kartki: Maciej Wieczorek, Sebastian Kozik, Daniel Lubszczyk, Kamil Kuczok, Bartłomiej Sikorski, Kamil Pancer.

Trener: Piotr Hauder.

Sędziowali: Mateusz Szczepańczyk, Przemysław Ślizak, Tomasz Englert.

fot./art. Klaudia Grzegoszczyk

19 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~marklowiok (89.200. * .121) 05.05.2013 21:58

8 zł za tą koninę

~rambo (188.137. * .195) 01.05.2013 21:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

6 albo 7 zł nie pamietam ile reszty dostałem

~Cv (83.22. * .239) 01.05.2013 20:46
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

W jakiej cenie sa aktualnie bilety w Marklowicach?Dziękuję za odpowiedź.

~LUIS (188.137. * .161) 01.05.2013 11:17
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Kobeszko!!! Łachachacha HA!!!!!

~olof (188.137. * .161) 30.04.2013 11:10
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~foxx (83.10. * .196) 29.04.2013 12:54
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

Prawdą jest że Świerklany mają dobra młodą ekipe ! a w Polonii same dziadki grają. Gdy w drugiej połowie wpuścił modych to gra wyglądała całkiem inaczej. nie wiem czemu Ci zawodnicy nie grali od początku !

~POZDRO! (83.10. * .242) 28.04.2013 23:14
oceniono 4 razy
4
Zgłoś

TAK WŁAŚNIE , GYDBY WYŁOŻYŁ Z WŁASNEJ KIESZENI NA DRUGI RAZ KARTKI NIE DOSTAŁBY !

Pokaż więcej