Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.
LKS Raszczyce zagra w "okręgówce" 

- Chłopcy zdecydowali się i chcą grać w klasie okręgowej - powiedział prezes klubu z Raszczyc Marcin Badura.

Po dogrywce Dąb Gaszowice odpadł z Pucharu Polski [ZDJĘCIA] 

Boisko w Piecach było nasiąknięte wodą jak gąbka, ale piłkarze GKS Dąb Gaszowice i MKS Lędziny przystąpili do rywalizacji w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu śląskiego. Zwycięstwo i awans do następnej rundy wywalczył zespół...

A klasa wstydu. Stal Kuźnia Raciborska wśród najgorszych w Polsce 

Klub posiadający najpiękniejszy piłkarski stadion w powiecie dołuje w raciborskiej A klasie z zerowym dorobkiem punktowym. To Stal Kuźnia Raciborska, która w szesnastu meczach rozegranych jesienią nie wygrała żadnego, a nawet nie zremisowała.

Wraca jedna grupa B klasy. A w przyszłości... D klasa? 

Od sezonu 2014/15 w podokręgu Racibórz funkcjonowały dwie grupy B klasy i jedna klasy C.

Solidum z Pucharem Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Racibórz [ZDJĘCIA] 

W Rudniku odbył się turniej oldbojów o Puchar Prezesa Podokręgu Piłki Nożnej Racibórz w którym udział wzięły cztery drużyny: Hilti (goście z Niemiec), Solidum, SiG i Unia Racibórz. Puchar trafił do drużyny Solidum, która w każdym...

Dziki zniszczyły boisko w Nędzy [ZDJĘCIA] 

Boisko w Nędzy "gościło" dziki. Zwierzęta zostawiły po sobie ślady co można zobaczyć na zdjęciach zrobionych we wtorek rano.

Dąb Gaszowice w końcówce pokonał Unię Racibórz i awansował do finału Pucharu Polski [WIDEO] 

W Piecach rozegrano jeden z meczów pófinałowych Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz. Zmierzyły się w nim GKS Dąb Gaszowice (klasa okręgowa) i Unia Racibórz (IV liga). Lepsi okazali się podopieczni Zdzisława Marszolika, którzy...

Hit okręgówki Wilcza - Borucin zawiódł [WIDEO] 

Zadowolony może być jedynie lider tabeli - LKS Wilki Wilcza, który pokonał wicelidera Naprzód Borucin 3:0. Poza bramkami w meczu nie działo się wiele, a spotkanie mocno odbiegało poziomem od zeszłotygodniowej konfrontacji Gaszowic z Wilczą.

Liderzy wracają do gry – część 4 

Ostatnią grupą drużyn, które rozpoczęły już okres przygotowawczy do piłkarskiej wiosny są liderzy najniższego szczebla rozgrywek piłkarskich w raciborskiej i rybnickiej C klasie. Do tego szczególnego grona należą obecnie 3 zespoły: LKS Wojnowice, KS Przyszłość Rogów II i KRS TKKF Sokół Chwałęcice.

Liderzy wracają do gry – część 3 

Kolejny materiał zawiera dużo ciekawych informacji o liderach raciborskiej i rybnickiej B klasy. Drużyny LKS Zabełków oraz Borowika Szczejkowice zajmują czołowe pozycje w swoich grupach rozgrywkowych, dlatego przygotowania do piłkarskiej wiosny traktują bardzo poważnie. Efekty dobrze przepracowanej zimy poznamy już niebawem, gdy ruszy...

Wyniki II rundy Pucharu Polski 

Znamy już prawie wszystkie drużyny, które awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Racibórz. Stare piłkarskie przysłowie mówi o tym, że mecze pucharowe rządzą się swoimi prawami i rezultaty kilku spotkań potwierdzają te słowa.  Zapraszamy do lektury.

Unia z Unią w Pucharze Polski. Zobacz pozostałe pary 

W Podokręgu Racibórz rozlosowano II rundę Pucharu Polski. Najciekawiej zapowiada się starcie Unii Turza Śląska z Unią Racibórz. W pozostałych parach jest równie ciekawie.

Terminarz raciborskiej B klasy 

Wydział Gier Podokręgu Racibórz zaprezentował terminarz raciborskiej B klasy w sezonie 2020/21.

Tak prezentuje się terminarz raciborskiej okręgówki  

Okręgówka rybnicko-raciborska w tym sezonie została podzielona na dwie podgrupy - raciborską i rybnicką. Poniżej prezentujemy terminarz podgrupy raciborskiej.

W okręgówce Racibórz i Rybnik zagrają osobno. Pary I kolejki 

Termin pierwszej kolejki rozgrywek klasy okręgowej podokręgów Racibórz-Rybnik wyznaczono na 1 sierpnia.

Terminarz raciborskiej A klasy 

Wydział Gier Podokręgu Racibórz zaprezentował terminarz raciborskiej A klasy w sezonie 2020/21.

Okręgówka zostanie podzielona na podgrupy. W czwartek decyzja w jaki sposób 

W związku z niedokończonym poprzednim sezonem aż 20 drużyn przystępuje do rozgrywek rybnicko-raciborskiej klasy okręgowej. Z tego względu Śląski Związek Piłki Nożnej podjął decyzję o podzieleniu sześciu grup klas okręgowych na podgrupy.

Stefan Ekiert nadal pozostanie prezesem Podokręgu Racibórz 

Jego działalność w piłkarskim Podokręgu Racibórz sięga już prawie 45 lat z czego 40 lat jest prezesem. Już wiemy, że 73-letni Stefan Ekiert zostanie sternikiem na kolejne 4 lata, lecz nie wiadomo kiedy to się stanie przez panującą pandemię koronawirusa.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 09/10.11.2019 

Runda jesienna zbliża się wielkimi krokami ku końcowi. Najbliższy weekend to kolejne ciekawe pojedynki, które wiele wyjaśnią w ligowych tabelach. Zapraszamy do lektury.

Kto, z kim, kiedy? Piłkarskie ZAPOWIEDZI na 02/03.11.2019 

Walka o ligowe punkty jest coraz ciekawsza. Podczas najbliższego weekendu w każdej klasie rozgrywkowej odbędą się atrakcyjne pojedynki. Wszystkie drużyny są głodne zwycięstw, co gwarantuje bardzo dużo emocji. Zapraszamy do lektury.

Sędziowie pilnie poszukiwani 

Kolegium Sędziów Piłki Nożnej Podokręgu Racibórz organizuje kurs dla kandydatów na sędziów piłki nożnej.

Terminarze A i B klas w podokręgu Racibórz 

Komisja Rozgrywek Podokręgu Racibórz opracowała terminarze klas A i B na rundę jesienną sezonu 2019/2020.

Puchar Polski bez dogrywek 

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej zatwierdził Regulamin Pucharu Polski na sezon 2019/2020.

Derby w półfinale Pucharu Polski  

Ten mecz zawsze wzbudza większe emocje. Zameczek Czernica ponownie zmierzy się z Dębem Gaszowice. To jedna z par półfinałowych Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Racibórz.

Mistrzowie Śląska, sędziowie z Raciborza zagrają w Arenie Rafako 

Za miesiąc, 13 stycznia 2018 roku w Arenie Rafako w Raciborzu odbędą się XXIV Halowe Mistrzostwa Śląska Sędziów Piłki Nożnej. Gospodarzem będą raciborscy sędziowie, którzy przed rokiem wywalczyli tytuł mistrzowski.

Zobacz więcej