środa, 25 listopada 2020

imieniny: Erazma, Katarzyny, Beaty

RSS

Epidemia na Śląsku:

[FOTO] Modzurów już po raz czwarty "mekką" rolkarzy

16.06.2014 13:36 | 0 komentarzy | kozz

W sumie ponad 90 zawodników - i tych młodszych, i tych trochę starszych wystartowało w IV Ogólnopolskim Biegu na Łyżworolkach jaki na trasie Modzurów-Pawłów organizuje Gmina Rudnik. - Zapaleńcy doskonale już kojarzą tę imprezę. Słyszą Modzurów-myślą rolki - podkreślali zawodnicy.

[FOTO] Modzurów już po raz czwarty "mekką" rolkarzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pogoda w tym roku wyjątkowo kapryśna, zawodnikom dawały się we znaki deszcz, wiatr i słońce - warunki zmieniające się z minuty na minutę. - Co tam pogoda! - mówił Jonatan Knap z Brzeźnicy, który stanął na starcie biegu w kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI. - Lubię jeździć na rolkach i już! - chłopak zajął w swojej kategorii pierwszej miejsce.

5-letni Wiktor Puchała ze swoją mamą przyjechali do Modzurowa spod Gliwic. - Mało jest tego typu imprez, gdzie można wystartować rodzinnie, więc tym bardziej nie mogło nas tutaj zabraknąć - mówiła mama Wiktora, pani Barbara. - Może wygram, miałem taki sen - przyznał z powagą mały zawodnik.

Roksana Ciborowska z Jasła na rolkach jeździ z całą rodziną. - To nasz sport rodzinny - uśmiechała się. Roksana zajęła pierwsze miejsce w swojej kategorii szkół podstawowych kl. IV-VI i wystartowała też w kategorii kobiet na dystansie 11,5 km! - Najlepsza w tym wszystkim jest chyba rywalizacja! - mówiła Roksana.

Impreza w Modzurowie jest już doskonale znana wszystkim miłośnikom rolek i aktywnego stylu życia. - To dla naszej gminy ogromna promocja, bo ludzie przyjeżdżają z całego kraju, informację o zawodach przekazują dalej, a najlepszym dowodem, że impreza jest udana świadczy fakt, że zawodnicy do nas wracają - cieszył się wójt Rudnika Alojzy Pieruszka.

Ks. Joachim Kroll, proboszcz parafii w Modzurowie, która mocno włącza się w organizację imprezy i zaprasza zawodników m.in. na poczęstunek, mówi, że do takich przedsięwzięć "potrzeba szaleńców". - W zasadzie wszystko zaczęło się w kościele. Po modlitwie przyszedł do mnie pan Kazimierz Grycman i zaczęliśmy rozmawiać o możliwości organizacji tej imprezy - przypomnił proboszcz.

- Pogoda chyba jednak niektórych wystraszyła - żałował Jan Deńca, zapalony sportowiec, maratończyk, na co dzień pracownik urzędu gminy w Rudniku. - Ale i tak mamy rolkarzy z Krakowa, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Jasła, Zakopanego i wielu innych miast - mówił.

Martyna Żądło z Dąbrowy Górniczej w tym roku dotarła do mety jako pierwsza. W ubiegłym była szósta. Panie miały do pokonania na trasie Modzurów-Pawłów 11,5 km. - Cieszę sie, że dałam radę tym zabójczym górkom! Jestem szczęśliwa tym bardziej, że podczas wczorajszego treningu z olimpijczykiem Zbigniewem Bródką chyba się trochę przetrenowałam - zdradziła zawodniczka.

Z kolei w ogólnej klasyfikacji mężczyzn najszybszy był Patryk Wójcik z Lubina. - Trening, trening, jeszcze raz trening - tłumaczył sukces zawodnik z Lubina.

Tegoroczny bieg miał także charakter charytatywny - część wpisowego przeznaczono na wsparcie Pawełka z sąsiedniej gminy Nędza. Chłopiec cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Pawełek jest uczniem szkoły w Nędzy, a języka niemieckiego uczy go pani Anita Grycman, żona pomysłodawcy biegu. Rodzinę niepełnosprawnego Pawełka znają bardzo dobrze, wszyscy mieszkają w Ciechowicach. Państwo Grycmanowie zaproponowali, by część pieniędzy z imprezy przeznaczyć właśnie na wsparcie chorego Pawełka.

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ!

WYNIKI:

Kategoria szkoła podstawowa kl. I-III (dziewczęta):
1. Liwia Kubin - Zakopane
2. Natalia Suchanek - Pawłów
3. Julia Suchanek - Pawłów

Kategoria szkoła podstawowa kl. I-III  (chłopcy):
1. Szymon Riedel - Ścigów
2. Mateusz Koczy - Rudnik
3. Wiktor Puchała - Wilcza

Kategoria szkoła podstawowa kl. IV-VI (dziewczęta):
1. Roksana Ciborowska - Jasło
2. Nanda Kampik - Gamów

Kategoria szkoła podstawowa kl. IV-VI (chłopcy):
1. Jonatan Knap - Brzeźnica
2. Adam Szczygielski - Szonowice

------------------------------------------------

Kategoria gimnazjum (dziewczęta):
1. Simona Kurczok - Pawłów
2. Marzena Szot - Pietrowice Wlk.
3. Aneta Grabowski - Pawłów

Kategoria gimnazjum (chłopcy):
1. Alan Ciborowski - Jasło

-----------------------------------------------

Kategoria kobiety K1:
1. Martyna Żądło - Dąbrowa Górnicza
2. Agnieszka Cyranka-Pytlik - Kornowac
3.  Zuzanna Małysa - Kraków

Kategoria kobiety K2:
1. Anita Kisiel - Częstochowa
2. Katarzyna Cebulska - Kraków
3. Sylwia Marczak - Świętochłowice

----------------------------------------------------------

Kategoria mężczyźni M1:
1. Patryk Wójcik - Lubin
2. Mateusz Solga - Tarnowskie Góry
3. Damian Bartoszek - Katowice

Kategoria mężczyźni M2:
1. Ireneusz Kubin - Zakopane
2. Tomasz Nowak - Dąbrowa Górnicza
3. Kazimierz Grycman - Ciechowice

Kategoria mężczyźni M3:
1. Grzegorz Kucharek - Dąbrowa Górnicza
2. Martin Nalewajka - Częstochowa
3. Romuald Pawlak - Ostrów Wielkopolski

Kategoria mężczyźni M4:
1. Jan Zoremba - Tarnowskie Góry
2. Roman Biszczak - Częstochowa
3. Bolesław Jamróz - Kraków