Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzi raciborzanie w biegu katorżnika

16 sierpnia na starcie jubileuszowego X Biegu Katorżnika stawiło się blisko 1200 zawodników gotowych na zmierzenie się z własnymi słabościami oraz ponad dziesięciokilometrową trasą, która wiodła przez bagna i leśne dróżki.

Młodzi raciborzanie w biegu katorżnika

Impreza tradycyjnie już objęta była honorowym patronatem szefa BBN. Impreza została zorganizowana po raz dziesiąty przez Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec oraz Jednostkę Wojskową Komandosów. Ci, którzy pokonali ekstremalnie trudną trasę biegu pokonując ciężkie przeszkody w błocie, bagnie, jeziorze i zaroślach na mecie dostali oryginalne medale – podkowy na łańcuchach. Przy tworzeniu zasadzek organizatorzy naśladują selekcje do wojsk specjalnych, a niektóre scenariusze pochodzą z wojskowych szkoleń przetrwania. Takie inicjatywy propagują zdrowy styl życia, uczą współzawodnictwa oraz promują pewien system wartości bliskich żołnierzowi – Biegacze to silne charaktery. Lubią walczyć z własnymi słabościami, pewnego rodzaju ułomnościami, a już chyba najbardziej z własną głową.

W biegu udział wzięło trzech raciborzan:
Emilia Świerczewska - mikro katorżnik
Filip Świerczewski i Kamil Bordo - mały katorżnik

Zawodnicy startowali w różnych kategoriach: Galernik Team (indywidualnie) K i M
Ucieczka zakładników, VIP, Dziennikarze, Mikro Katorżnik, Mini Katorżnik, Mały Katorżnik, Katorżnik babci i dziadka.

Najlepszą zawodniczką w MIKRO Katorżniku okazała się Emilia Świerczewska, która w swojej kategorii wyprzedziała 56 mikro katorżników.

Natomiast Kamil Bordo ukończył bieg na 9. miejscu, a Filip Świerczewski na 14. miejscu w swojej kategorii Mały katorżnik (2000-1996 r) gdzie startowało 64 zawodników.

Szczegółowe wyniki TUTAJ

Materiał nadesłany

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
D@niel 20.08.2014 23:18

Chyba na starcie...