Niedziela, 8 grudnia 2019

imieniny: Marii, Wirginii, Zenona

RSS

KARUZELA TRANSFEROWA (jesień 2014) – część 1

01.09.2014 21:49 | 6 komentarzy | (ak)

Dobiegło końca letnie okienko transferowe, podczas którego drużyny naszego regionu dokonały wielu zmian kadrowych. Na początku informujemy o ruchach personalnych w wyższych klasach rozgrywkowych.

KARUZELA TRANSFEROWA (jesień 2014) – część 1
Łukasz Bawoł (z lewej) to jeden z ciekawszych transferów w IV lidze
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

II liga

KS Energetyk ROW Rybnik

Przybyli: Marcin Prasoł i Mieczysław Agafon (trenerzy), Adam Wolniewicz i Michał Bedronka (Górnik Zabrze), Grzegorz Fonfara (Gieksa Katowice), Oskar Rybicki (Legionovia Legionowo), Mateusz Bodzioch (Ruch Zdzieszowice), Petar Borovićanin (Puszcza Niepołomice), Dawid Gojny (Odra Wodzisław Śląski), Dawid Jarka (Odra Opole), Patryk Dudziński (Jastrzębie), Kamil Spratek i Adrian Suchanek (z drużyny rezerw).

Ubyli: Jan Furlepa i Łukasz Krupa (trenerzy), Idrissa Cissé (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Maxim Potîrniche (Zimbru Kiszyniów), Jarosław Wieczorek i Antonín Buček (Gieksa Katowice), Marcin Skrzeszewski (Flota Świnoujście), Daniel Feruga (Miedź Legnica), Hubert Otręba (Tychy), Kamil Kostecki (Pniówek Pawłowice), Marcin Nowacki (Kluczbork), Sławomir Szary (Bełk), Michał Adamczyk (WSP Wodzisław Śląski), Tomáš Vrt’o (szuka klubu).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

III liga

GKS 1962 Jastrzębie

Przybyli: Bartosz Wojtków (Pniówek Pawłowice), Dominik Kulawiak (MOSiR Jastrzębie).

Ubyli: Patryk Dudziński (Energetyk ROW Rybnik), Przemysław Błażejowski (Gołkowice), Patryk Ułasewicz (Cukrownik Chybie).

GKS Pniówek Pawłowice

Przybyli: Kamil Kostecki (Energetyk ROW Rybnik), Arkadiusz Lalko i Artur Gać (Odra Wodzisław Śląski), Bartosz Szelong i Adrian Nowak (MOSiR Jastrzębie).

Ubyli: Bartosz Wojtków (Jastrzębie), Paweł Woniakowski (Unia Racibórz), Zbigniew Huczała (Spójnia Landek), Kamil Bezak (Iskra Pszczyna), Dariusz Wilk (Górnik Wesoła), Marcin Urbańczyk (Orzeł Zabłocie), Aron Gruszczyński (Żory).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IV liga

TS Górnik Pszów

Przybyli: Zbigniew Grasman (Silesia Lubomia), Dominik Nikel (Polonia Marklowice), Patryk Panic (Czarni Gorzyce).

Ubyli: Sebastian Kapinos (Krzyżanowice), Tobiasz Zając i Robert Świerczek (Czarni Gorzyce), Jacek Kwiatoń (nie wznowił treningów).

KS Unia Racibórz

Przybyli: Jan Woś (trener), Jiří Barcal (FC Hlučín), Łukasz Bawoł (Polonia Głubczyce), Paweł Woniakowski (Pniówek Pawłowice), Karol Bochenek (Forteca Świerklany), Przemysław Cieśla (Granica Ruptawa), Dawid Bondaro (Studzienna), Mateusz Grzesik (Kuźnia Raciborska), Dawid Słysz (wznowił treningi), Mateusz Goral (wychowanek).

Ubyli: Ryszard Remień (trener), Adrian Kamczyk (Silesia Lubomia), Dawid Zychma (Przyszłość Rogów), Artur Kurasz (Naprzód Czyżowice), Marcin Pawlisz, Jacek Selera, Mirosław Pniewski i Tomasz Adamczyk (Naprzód Borucin), Roman Kowalczyk (Raszczyce), Rafał Kotala (Naprzód Rydułtowy), Michał Domka (nie wznowił treningów).

LKS Unia Turza Śląska

Przybyli: Piotr Szymiczek (Polonia Marklowice), Daniel Dobrowolski (Granica Ruptawa), Krzysztof Krzyżok i Kamil Smal (Krzyżanowice).

Ubyli: Daniel Burzyński (Czarni Gorzyce), Piotr Sitek i Łukasz Strzelecki (kontuzje), Kamil Kotkowski (nie wznowił treningów).

LKS Forteca Świerklany

Przybyli: Mateusz Wowra (MFK OKD Karviná), Dawid Zimoń (Górnik Radlin), Patryk Wita (Polonia Łaziska), Kamil Komajda i Maciej Kocztorz (MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski), Dawid Fugiel (wolny zawodnik).

Ubyli: Karol Bochenek (Unia Racibórz), Dawid Ucher i Karol Szypuła (Rój), Kamil Pająk (Jastrzębie-Bzie), Karol Mrowiec (Orzeł Jankowice).

LKS Bełk

Przybyli: Sławomir Szary (Energetyk ROW Rybnik), Mateusz Łobaczewski (Odra Wodzisław Śląski), Dariusz Knot (Piast Gliwice II), Wojciech Liszka (Concordia Knurów), Wojciech Rasek (Gwarek Zabrze), Dominik Słaby (Energetyk ROW Rybnik II).

Ubyli: Konrad Cieślak (Dąb Gaszowice), Przemysław Podpłoński (Rymer Rybnik), Rafał Adamkowski (Fortuna Wyry), Błażej Lasia i Karol Tkocz (Unia Książenice).

GKS Krupiński Suszec

Przybyli: Tomasz Reguła i Mariusz Reguła (Krzyżanowice), Bartosz Kurpiński i Paweł Gliszczyński (Żory), Kamil Szydłowski i Grzegorz Świenty (Górnik Radlin), Damian Gabrysiak (MOSiR Jastrzębie).

Ubyli: Kamil Pancer (Odra Wodzisław Śląski), Roland Kachel i Piotr Byczek (Jedność Jejkowice), Arkadiusz Gajo (Żory), Sebastian Palarczyk (do drużyny rezerw).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Klasa okręgowa

LKS Silesia Lubomia

Przybyli: Adrian Kamczyk (Unia Racibórz), Mateusz Burakowski (Oronka Orońsko), Wojciech Chłapek (wznowił treningi), Ireneusz Pierlak (wychowanek).

Ubyli: Zbigniew Grasman (Górnik Pszów), Marcin Lukoszek (Rymer Rybnik), Kamil Piechaczek (Przyszłość Rogów).

LKS Krzyżanowice

Przybyli: Wojciech Dzierżenga (trener), Kamil Łątkowski (Górnik Zabrze), Sebastian Kapinos (Górnik Pszów), Paweł Kubecki (Naprzód Zawada), Tomasz Siegmund (Polonia Marklowice), Janusz Piątek i Rafał Przybyszewski (Rój), Damian Maleska (Orzeł Palowice), Łukasz Mura (MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski), Mateusz Mazur i Patryk Oleś (Energetyk ROW Rybnik – z drużyny juniorów).

Ubyli: Robert Skoczykłoda (Odra Wodzisław Śląski), Krzysztof Krzyżok i Kamil Smal (Unia Turza Śląska), Mariusz Reguła i Tomasz Reguła (Krupiński Suszec), Szymon Tlołka i Patryk Krzysztoń (Gołkowice), Roman Bindacz i Adrian Studniczek (Tworków), Krystian Rek i Karol Rek (Górnik Radlin).

LKS Naprzód Czyżowice

Przybyli: Artur Kurasz (Unia Racibórz), Marcin Węgrzyk (Sławków), Szymon Gałecki i Patryk Antończak (Arka Gdynia – z drużyny juniorów), Michał Lodwich (MOSiR Jastrzębie), Remigiusz Hudek i Adrian Matera (wolni zawodnicy).

Ubyli: Tomasz Grycman (Polonia Marklowice), Rafał Ciuberek i Tomasz Szydlik (Przyszłość Rogów), Radosław Sosna (Olza Godów), Artur Sosna (kontuzja).

LKS Naprzód 46 Zawada

Przybyli: Paweł Sadowski (Błyskawica Drogomyśl), Konrad Rybak (Granica Ruptawa), Krzysztof Seemann (Naprzód Rydułtowy), Marcin Wielgosiński (Strażak Pielgrzymowice), Mateusz Kilian i Arkadiusz Styczeń (UKS SMS Łódź), Paweł Węglarz i Patryk Ochwat (MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski).

Ubyli: Kamil Glenc (Rozwój Katowice), Piotr Jęczmionka (Przyszłość Rogów), Paweł Kubecki (Krzyżanowice), Bogusław Drobny (Tworków), Wojciech Frycz (Naprzód Syrynia), Dawid Kubica (Studzienna), Mirosław Stolorz (Odra Nieboczowy).

KS Rafako Racibórz

Przybyli: Tomasz Wardęga (Czarni Nowa Wieś), Robert Rogalski (Raszczyce), Mateusz Grygierek (Studzienna – z drużyny juniorów).

Ubyli: Damian Mazurek (Ocice Racibórz).

LKS Naprzód 32 Syrynia

Przybyli: Marcin Pontus (Stal Bielsko-Biała), Wojciech Frycz (Naprzód Zawada), Dariusz Wita (Płomień Połomia), Michał Jaskólski (Górnik Radlin), Aleksander Goralczyk (Czarni Gorzyce), Mariusz Kurek (wolny zawodnik), Marcin Bugla (wychowanek).

Ubyli: Paweł Wieczorek, Jakub Goraus, Arkadiusz Janeta, Marcin Ochojski i Robert Szymiczek (Przyszłość Rogów), Marek Kurzydym (Brzezie).

KS Przyszłość Rogów

Przybyli: Dawid Zychma (Unia Racibórz), Mateusz Rączka i Kacper Kłopocki (Polonia Marklowice), Piotr Jęczmionka (Naprzód Zawada), Ireneusz Marcinkowski i Maciej Sachs (Dąb Gaszowice), Rafał Ciuberek i Tomasz Szydlik (Naprzód Czyżowice), Paweł Wieczorek, Jakub Goraus, Arkadiusz Janeta, Marcin Ochojski i Robert Szymiczek (Naprzód Syrynia), Kamil Piechaczek (Silesia Lubomia), Adam Hojka (Polonia Łaziska), Jarosław Pawelec (Górnik Radlin), Dariusz Wodecki (Olza Godów), Patryk Pietrasz, Jarosław Kołek, Łukasz Kubica, Paweł Wojtala i Rafał Tront (wychowankowie).

Ubyli: nikt.

LKS Tworków

Przybyli: Roman Bindacz i Adrian Studniczek (Krzyżanowice), Bogusław Drobny (Naprzód Zawada), Łukasz Musioł (Bieńkowice).

Ubyli: Mariusz Juraszek (Ruch Bolesław).

LKS Gwiazda Skrzyszów

Przybyli: Piotr Dudek (Wisła Strumień), Wojciech Malisz (z drużyny rezerw), Marcin Sylwesiuk (wychowanek).

Ubyli: Kamil Kordek (Płomień Połomia), Szymon Wątroba (Jastrzębie II).

LKS Granica Ruptawa

Przybyli: Patryk Mgłosiek (Stal Bielsko-Biała), Kamil Męzik, Adrian Adamczewski, Szymon Muras i Bartosz Szewczuk (MOSiR Jastrzębie).

Ubyli: Daniel Dobrowolski (Unia Turza Śląska), Przemysław Cieśla (Unia Racibórz), Konrad Rybak (Naprzód Zawada), Dominik Trzetrzelewski (Dąb Gaszowice).

KS Płomień Połomia

Przybyli: Kamil Kordek (Gwiazda Skrzyszów), Mateusz Skowron i Damian Adamczewski (Morcinek Kaczyce), Artur Kuczka (Start Mszana), Patryk Pielesz (Orzeł Jankowice), Cezary Ślązak (Skrbeńsko).

Ubyli: Jacek Kosiba (Polonia Marklowice), Dariusz Wita (Naprzód Syrynia), Arkadiusz Rzepiszczak i Marcin Piechaczek (Start Mszana), Rafał Rejbicz (nie wznowił treningów).

KS 27 Gołkowice

Przybyli: Przemysław Błażejowski (Jastrzębie), Szymon Tlołka i Patryk Krzysztoń (Krzyżanowice), Kamil Łuc (Górnik Boguszowice), Damian Nowak i Sebastian Gatner (Olza Godów), Oskar Jasiak (wolny zawodnik).

Ubyli: Daniel Caniboł i Rafał Herda (Skrbeńsko).

KS Polonia Marklowice

Przybyli: Krzysztof Turek (trener), Tomasz Grycman (Naprzód Czyżowice), Jacek Kosiba (Płomień Połomia), Andrzej Błatoń (Górnik Radlin), Przemysław Mikrut (Wicher Wilchwy), Wojciech Błaszczyk (Naprzód Krzyżkowice), Adrian Rduch (Chałupki),Wacław Bobrzyk i Mateusz Cywka (wolni zawodnicy), Bartłomiej Matysek, Adam Skatuła, Robert Salach i Radomir Rogus (wznowili treningi), Kacper Kwapisz, Radosław Polnik, Artur Smołka, Amadeusz Karpiel, Adam Mokrosz, Paweł Skowronek i Wojciech Pustelnik (wychowankowie).

Ubyli: Franciszek Krótki (trener), Piotr Szymiczek (Unia Turza Śląska), Mateusz Rączka i Kacper Kłopocki (Przyszłość Rogów), Dominik Nikel (Górnik Pszów), Tomasz Siegmund (Krzyżanowice), Łukasz Dzierżęga, Krzysztof Guderley i Piotr Guderley (kontuzje).

GKS Dąb Gaszowice

Przybyli: Łukasz Staniek (Odra Wodzisław Śląski), Konrad Cieślak (Bełk), Mateusz Kołodziejczyk (Jedność Jejkowice), Dominik Trzetrzelewski (Granica Ruptawa), Piotr Berger (Energetyk ROW Rybnik II), Ryszard Szkatuła (wolny zawodnik).

Ubyli: Ireneusz Marcinkowski i Maciej Sachs (Przyszłość Rogów), Dariusz Pawłowski (Raszczyce), Szymon Cichecki i Zbigniew Zdrzałek (kontuzje).

LKS Jedność Jejkowice

Przybyli: Filip Frydecki (trener), Roland Kachel i Piotr Byczek (Krupiński Suszec), Łukasz Wenglorz (Buk Rudy), Bartosz Babczyński (Lyski), Szymon Jabłonka (Energetyk ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Sebastian Przeździng, Roman Oleś i Damian Widerski (wolni zawodnicy).

Ubyli: Marcin Wroński (trener), Mateusz Kołodziejczyk (Dąb Gaszowice), Andrzej Basik (Radziejów-Popielów), Mateusz Matuszczyk (nie wznowił treningów).

KS Rymer Rybnik

Przybyli: Przemysław Podpłoński (Bełk), Marcin Lukoszek (Silesia Lubomia), Mateusz Marcol i Artur Głód (Radziejów-Popielów), Kamil Pragnący (Sygnały Gotartowice), Błażej Pyszny (Górki Śląskie), Beniamin Pyszny i Dominik Pyszny (Energetyk ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Bartosz Smołka, Szymon Rożek, Mateusz Myler (wychowankowie).

Ubyli: Grzegorz Cuber, Krzysztof Polonius i Tomasz Bednorz (Unia Książenice), Mateusz Kutryba (Czarni Nowa Wieś).

LKS 1908 Nędza

Przybyli: Michał Stroka (Energetyk ROW Rybnik II), Patrick Gwóźdź (Pawłów), Szymon Maślanka, Dawid Giel, Sebastian Mrozek i Nathan Przybyła (wychowankowie).

Ubyli: Mateusz Nieckarz (Naprzód Borucin), Paweł Czogalla (Raszczyce).

LKS Buk Rudy


Przybyli: Jacek Kęsik i Piotr Zieliński (Czarni Pyskowice), Mateusz Czernij (Polonia Niewiadom), Ryszard Morgała (wznowił treningi), Daniel Duda i Patryk Hamiga (wychowankowie).

Ubyli: Łukasz Wenglorz (Jedność Jejkowice), Piotr Bębenek (Górki Śląskie), Marcin Procek i Grzegorz Moric (Jankowice), Szymon Bębenek (nie wznowił treningów).

TKKF Zuch Orzepowice

Przybyli: Adam Zawadzki (Wilki Wilcza), Adam Kołodziej (Pierwszy Chwałowice), Karol Żadziłko i Aleksander Stajer (Energetyk ROW Rybnik – z drużyny juniorów), Dawid Pochcioł, Marcin Sobera i Łukasz Kaczmarczyk (wychowankowie).

Ubyli: Marcin Orawiec (Lyski), Michał Konsek i Łukasz Herman (Bieńkowice).

KS Energetyk ROW Rybnik II

Przybyli: Jarosław Plewa (MFK OKD Karviná), Mateusz Bugdoł, Damian Gorzawski, Adrian Kalita, Dawid Grabiec, Piotr Groborz, Wojciech Orzeł, Przemysław Piechaczek, Adam Reś, Kamil Sikora, Przemysław Stebel, Łukasz Balon, Sebastian Szymura i Mateusz Jabłonka (z drużyny rezerw).

Ubyli: Mateusz Słodowy (Górnik Zabrze II), Dominik Słaby (Bełk), Michał Stroka (Nędza), Bartłomiej Śliwa i Bartłomiej Pietrasz (Concordia Knurów), Piotr Berger (Dąb Gaszowice), Jakub Kurdybanowski (Dąb Gaszowice II), Kamil Spratek i Adrian Suchanek (do pierwszego zespołu).

KS Żory

Przybyli: Aron Gruszczyński (Pniówek Pawłowice), Arkadiusz Gajo (Krupiński Suszec), Dawid Buchalik (Polonia Łaziska), Krzysztof Thiede (MKS Żory), Wojciech Kasprzyk, Dawid Mianowany i Wojciech Mianowany (wolni zawodnicy), Sylwester Legierski, Bartosz Steleblak i Jarosław Gabrowski (wznowili treningi).

Ubyli: Bartosz Kurpiński i Paweł Gliszczyński (Krupiński Suszec), Dariusz Kowalewski i Mariusz Adaszek (Sokół Orzesze), Daniel Palarczyk i Damian Czerwiec (Baranowice), Janusz Wrześniak (nie wznowił treningów).

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Uwaga! W niektórych drużynach mogły nastąpić jeszcze niewielkie zmiany, ponieważ materiał został opracowany przed zamknięciem letniego okienka transferowego.