Niedziela, 20 października 2019

imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa

RSS

III Półmaraton Szerpa

29.12.2014 11:32 | 7 komentarzy | ż

14 grudnia 2014 r. w Krostoszowicach odbył się III Półmaraton Szerpa. Do zmagań przystąpiło prawie 100 zawodników. Panowie tradycyjnie musieli mieć na plecach 5 kg, panie 3 kg.

III Półmaraton Szerpa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nowością w tej edycji była kategoria Super Szerp. By zostać Super Szerpem należało brać udział w zawodach z ciężarem bagatela 20 kg na plecach. W tej kategorii pojawiło się kilkunastu śmiałków. Półmaraton odbywał się w pagórkowatym terenie w krostoszowickich lasach. Obfitował w liczne podbiegi. Zawodnicy przed i po starcie mieli ważone plecaki. Bardzo często waga obciążenia przekraczała tę regulaminową.

Jako pierwszy do mety dotarł mieszkaniec Mysłowic Marek Sokołowski który 21,1 km pokonał w czasie 1 godziny 35 minut i 26 sekund. Jako drugi linię mety minął Janusz Magiera z wodzisławskiej Formy. Trzeci był również zawodnik Formy Adam Koloska. Wśród pań bardzo dobrze zaprezentowała się Katarzyna Kanclerz - Januszewska - mieszkanka Zbytkowa - która z czasem 1:50:32 zajęła 8 miejsce open i wygrała rywalizację kobiet. Drugie miejsce zajęła Renata Gawle z Sosnowca a trzecie Małgorzata Rencz z Orzesza. Zmagania kijkarzy wygrał Paweł Mencewicz z wodzisławskiej Formy przed Jarosławem Reclikiem - również Forma. Oboje to mieszkańcy Gminy Godów. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Oleksiuk z Leszczyn. Kolejność kobiet w nordic walking: Wioletta Mól - Czeladź, Klaudia Białas - Orzesze, Iwona Dębowska - Mszana.

Na specjalne uznanie zasługują uczestnicy Półmaratonu Super Szerpa. Najlepszy zawodnik z 20 kg na plecach pokonał całą trasę w czasie: 2:00:26. Był to Tomasz Kuliński z Katowic. Zaledwie 3 minuty później dobiegł na metę zawodnik Formy Tomasz Słupek a 4 minuty straty zanotował kolejny " formiarz : Franciszek Wyszkoń. Kolejność w zmaganiach nordic walking Super Szerp: Stanisław Gembalczyk, Dariusz Różewicz, Eugeniusz Ryszka.

Każdy zawodnik otrzymał pamiątkową - wykonaną ręcznie - statuetkę, zaprojektowaną osobiście przez Prezesa Formy Zbigniewa Marszałkowskiego.

Organizatorami zawodów byli: Gmina Godów, KS Forma Wodzisław Śląski, Inter Krostoszowice. Zawody współfinansowane były z budżetu Gminy Godów .Podziękowania należą się stałym sponsorom: Sklep sportowy Monsun Wodzisław Śląski, Kryta Pływalnia MOSiR Wodzisław Śląski.

źródło: Monsun