Niedziela, 31 maja 2020

imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli

RSS

Podczas krakowskiego maratonu zmarł Piotr Löffler

21.04.2015 17:04 | 0 komentarzy | (q)

Na trasie krakowskiego maratonu zmarł raciborski biegacz Piotr Löffler. Jedno z ostatnich zdjęć z Panem Piotrem udało nam się zrobić przed samym startem.

Podczas krakowskiego maratonu zmarł Piotr Löffler
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piotr Löffler ur. 3 kwietnia 1948 r. – emerytowany górnik, mieszkaniec Raciborza Markowic. Przygodę z bieganiem rozpoczął w klubie Energetyk Rybnik a następnie kontynuował ją wraz z swoją bratanicą Bożeną. Miejscem ich treningów były ścieżki w rezerwacie Łężczok, wały przeciwpowodziowe na terenie Raciborza jak również las Obora. Był wielkim sympatykiem jednostki OSP Racibórz Markowice. Uczestnik biegów maratońskich w Warszawie w 2013 r. i Wrocławiu 2014 r. W 2015 r. rozpoczął bieg maratoński w Krakowie.

Ponadto brał udział w „Biegu Twardziela” w 2014 r. gdzie otrzymał z rąk Prezydenta Miasta Racibórz puchar dla najstarszego uczestnika biegu. Był również stałym uczestnikiem „Biegu bez granic” w Raciborzu. Brał udział w półmaratonach i biegach na 10 kilometrów, między innymi w Kietrzu, Jastrzębiu Zdroju, Rybniku, Nysie, Krapkowicach oraz Festiwalu biegowym w Krynicy.

Jego najważniejszym celem było ukończenie biegu w regulaminowym czasie. Swój udział w biegach uzależniał od aktualnej dyspozycji zdrowotnej.

Pomimo problemów zdrowotnych nigdy nie przestał biegać. Był wielkim miłośnikiem biegania.

Źródło: facebook.com