Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Złoto dla Adama z Kobyli

O zwycięstwie zadecydował czas ostatniego przejazdu - 43 sekundy. Adam był o 3 sekundy lepszy od rywala. Ponadto Adam startował na dwóch innych koniach w konkursach towarzyszących.

Złoto dla Adama z Kobyli

O zwycięstwie zadecydował czas ostatniego przejazdu - 43 sekundy. Adam był o 3 sekundy lepszy od rywala. Ponadto Adam startował na dwóch innych koniach w konkursach towarzyszących.

„Szczypta talentu, łyżka szczęścia i wiadro ciężkiej pracy to przepis na sukces „- powiedział Adam po zejściu z podium.
Do startu, przygotowywała go trenerka Iwona Dunat - właścicielka konia laureata. Iwona od początku nauki zauważyła potencjał, zdolności i zapał w pracy z końmi, powierzała uczniowi trudne zadania i darzyła zaufaniem.
Adam na co dzień mieszka w Kobyli. Obecnie już absolwent technikum, na czas nauki przeniósł się do internatu Zespołu Szkół Agrotechnicznych i Ogólnokształcących w Żywcu – Moszczanicy, lecz zawsze chętnie wraca w rodzinne strony.
Zamiłowanie do koni wyniósł z rodzinnego domu - od wczesnego dzieciństwa miał bowiem z nimi styczność. Jego ojciec Michał także kocha te zwierzęta, obecnie w stajni Węglorzów przebywają cztery konie.
Pan Michał nie krył dumy z sukcesu syna: „To bardzo miły akcent na zakończenie nauki” - stwierdził.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].