Piątek, 23 sierpnia 2019

imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży

RSS

Tour de Rybnik - wyścig dla zawodowców i amatorów

16.07.2015 08:00 | 0 komentarzy | pm

W Urzędzie Miasta Rybnika odbyła się prezentacja wyścigu Tour de Rybnik.

Tour de Rybnik - wyścig dla zawodowców i amatorów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przedstawione zostały główne założenia imprezy: trasa wyścigu, klasyfikacje, organizatorzy, sponsorzy i partnerzy imprezy.

Była to także okazja, aby przedyskutować kwestie znaczenia i roli wyścigu. Piotr Kuczera, prezydent Rybnika podkreślił że Tour de Rybnik to wyjątkowe wydarzenie na mapie imprez sportowych miasta i regionu, gdyż łączy sport profesjonalny oraz amatorski. – To wyjątkowa okazja łączenia różnych grup i środowisk. Nie ma drugiej takiej imprezy, która zaadresowana jest do tak szerokiego grona odbiorców. Zaangażowanie i determinacja organizatorów jest godna podziwu, dlatego Miasto będzie wspierało rozwój wyścigu – zadeklarował Kuczera.

Dyrektor wyścigu Robert Słupik podkreślił, że dzięki wsparciu Urzędu Miasta, sponsorów oraz partnerów możliwy jest rozwój imprezy oraz jeszcze ciekawsza oprawa. – TdR to impreza, która ma za cel promocję kolarstwa oraz promocję Rybnika. Biorąc za wzór najlepsze wyścigu w Polsce i za granicą uzyskujemy wspaniałe efekty – powiedział Robert Słupik. (r)

Tour de Rybnik

Termin: 30. sierpnia 2015 r. (niedziela)

Miejsce: Kampus Akademicki ul. Rudzka 13, Rybnik (start/meta oraz miasteczko wyścigu)

Wyścigi:

Mini Tour de Rybnik

2 wyścigi dla amatorów – 5 x 12,1 km

1 wyścig dla kolarzy z licencją PZKol – 11 x 12,1 km

Zapisy: na stronie www.tourderybnik.pl po 20. lipca

Trasa: ul. Rudzka, M.Skłodowskiej-Curie, Raciborska, Zebrzydowicka, Krzywa, Łączna, Borki, Góreckiego, Podmiejska, św. Maksymiliana, Rybacka, Lipowa, Gliwicka, Obwiednia Północna, Rudzka.

Długość rundy: 12,1 km