Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Unia śrubuje kolejne rekordy

W minioną niedzielę rywalem lidera z Turzy Śląskiej była drużyna rezerw ROW-u Rybnik. Goście zajmowali przed meczem ostatnią pozycję w tabeli i na niej pozostali. Vo nie znaczy, że mecz zakończony zwycięstwem Unii 2:0 był dla turzan spacerkiem.

Unia  śrubuje kolejne rekordy
Dawid Hanzel tym razem nie wpisał się na listę strzelców. Za to asystował przy obu golach. Fot. Archiwum

Do przerwy kibice nie doczekali się goli, a ku ich zdumieniu lekką przewagę wypracowali sobie goście, aktywny był zwłaszcza Szymon Popiela, znany w naszym regionie z występów m.in. w Przyszłości Rogów. Zawodnik ten najlepszą okazję wypracował sobie tuż po przerwie, kiedy był bliski zaskoczenia Marcina Musioła strzałem w krótki róg. Wreszcie w 67. minucie miejscowi przeprowadzili składną akcję, zakończoną golem. Aktywny Paweł Polak uruchomił na prawej stronie Dawida Hanzla, ten wycofał do nabiegającego Bartłomieja Sikorskiego, który precyzyjnym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości. Hanzel zaliczył jeszcze jedną asystę, kiedy w końcówce meczu podał do lepiej ustawionego Polaka, który uderzeniem na dalszy słupek ustalił wynik spotkania.

Jak wyliczyli statystycy Unii było to nie tylko 8 zwycięstwo w 8 meczu sezonu, ale także 8 kolejne na własnym stadionie i 50 wygrana Unii pod wodzą trenera Jana Adamczyka.

 

Unia: Musioł, Gojny, Bochenek, Kuczok, Nowak, Gać (55. Szymiczek ), Markiewicz (86. Szkatuła ), Sikorski, Polak, Kulczyk ( 93. Gabrysiak ), Hanzel. Trener: Jan Adamczyk.

ROW II: Procek, Adamczyk (60. Neuman), Grabiec, Orzeł, Jaroszewski, Adamski (66. Niećko), Spratek (86. Szulik), G. Nowak, Popiela, Dudziński, Gorzawski. Trener Paweł Krzysztoporski.

Unia Turza – ROW II Rybnik 2:0 (0:0)

Bramki: Sikorski (67.), Polak (89.)

 

 

(art)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].