Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tichanów rezygnuje z walki o mistrzostwo świata

– Czasem pośpiech nie jest wskazany – twierdzi strongman z Kietrza. Zdaniem Wojtka Kowalczyka decyzja młodego siłacza zasługuje na szacunek i dobrze o nim świadczy.

Tichanów rezygnuje z walki o mistrzostwo świata

Michała nie zobaczymy w Norwegii. Zrezygnował z walki o najwyższy cel, jakim dla siłacza jest mistrzostwo świata. Decyzją tą udowodnił, że ma pokorę i kieruje się rozumem, o co trudno w dzisiejszym świecie sportu. – Przejrzałem na oczy. Stwierdziłem, że to nie ma sensu. Koszt wyjazdu i startu jest duży, a ja nie osiągnąłem takiej formy, jaką planowałem – poinformował kibiców.

W grudniu ubiegłego roku na temat Michała Tichanowa powstało wiele artykułów. To za sprawą jego awansu na Mistrzostwa Świata w Norwegii 2015 „Nowiny Raciborskie” pisały wówczas tak: „Po ostatnich świetnych wynikach w krajowych zawodach, które w mediach ogólnopolskich przeszły bez większego echa, wypływa na szerokie wody. Czy nie są to jednocześnie wody dla niego zbyt głębokie? Czy ma szanse z powodzeniem zmierzyć się z najsilniejszymi ludźmi świata? Czy udźwignie presję tak wielkiego wyzwania? Pytań o przyszłość młodego strongmana pojawia się wiele, jednak sam zainteresowany zdaje się być spokojny o swój sukces. – Życzcie mi tylko zdrowia, resztę zrobię sam – mówi pewny siebie.”

Sprawa wycofania się pochodzącego z Kietrza i tam trenującego Michała Tichanowa wzbudziła sporo emocji w szeregach jego fanów. Sam zawodnik tłumaczy, że decyzja była w pełni przemyślana. Dodaje, że wpłynęło na nią wiele kwestii pozasportowych, w tym głównie finansowe. – Zrozumiałem, że organizatorzy chcą zarobić na siłaczach, nie mają szacunku do żadnego z nich, nie byłem też przygotowany na tak duże koszty uczestnictwa w całej imprezie, a musiałbym niestety większość pieniędzy wyłożyć z własnej kieszeni – wyjaśnia zawodnik. O wycofaniu się z mistrzostw świata zaczął myśleć po porażce na mistrzostwach Europy. – Zrozumiałem, że nie osiągnąłem zaplanowanej dyspozycji. Jestem realistą i widzę, jak wygląda moja forma. Poza tym prawie cały wrzesień walczyłem z kontuzją. Musiałem podejść do wszystkiego na chłodno i przyjąć jakąś strategię – mówi Tichanów.

Mistrzostwo globu nadal pozostaje jego marzeniem. Zapewnia, że nie rzuca słów na wiatr i w końcu je spełni. – Czasem pośpiech nie jest wskazany – twierdzi. – Pewnie kiedyś będę żałować, że nie wystartowałem. To zawody ogromnej rangi, wielkie przeżycie, w dodatku pokaże je Eurosport. Ale myślę, że to nie ostatnia taka okazja. – Robię przerwę w startach w dużych zawodach. Wszystkie siły przeznaczę na przygotowania do 2017 roku. Wcześniej będzie mnie można zobaczyć jedynie na mistrzostwach w Kietrzu. Kolejną sprawą jest zdobycie w kwietniu eliminacji w dwóch kategoriach do mistrzostw Polski – zdradza strongman.

Wojtek Kowalczyk

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].