Łatwo, szybko i przyjemnie. Volley rozbił Juvenię

Po kilku tygodniach tułaczki, rybniccy siatkarze w końcu wrócili do swojej hali, by w ostatnią sobotę zmierzyć się z Juvenią Głuchołazy.

Ekipa gości zajmuje przedostatnie miejsce w II-ligowej tabeli, dlatego też to rybniczanie wydawali się być faworytem tej potyczki. Z tej roli zawodnicy Dariusza Luksa wywiązali się bardzo dobrze i bez problemów pokonali swojego rywala.

W pierwszym secie rybniczanie szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Trener gości próbował ratować sytuację, biorąc przerwy na żądanie, ale na niewiele się to przekładało. Ostatni punkt w inauguracyjnej partii zdobył Szmajduch, który był bohaterem również początku drugiego seta. Dzięki jego zagrywkom Volley szybko wyszedł na prowadzenie 7:2. Goście przebudzili się w środkowej fazie seta i doprowadzili do remisu po 14. Chwilę później ponownie tracili jednak kilka oczek do gospodarzy i musieli się pogodzić z porażką do 21. Trzecia i jak się okazało ostatnia partia tylko na początku była wyrównana. Później ponownie na parkiecie dominowali rybniczanie. Przy stanie 19:11 trener Luks zmienił praktycznie cały skład. To nie spowodowało jednak spadku jakości w grze Volleya i chwilę później rybnicka drużyna mogła się cieszyć z przekonywującego zwycięstwa 3 do 0. Teraz nastąpi przerwa w zmaganiach ligowych. Rybniczanie o kolejne ligowe punkty powalczą 9 stycznia w Tychach.

Po meczu powiedział

Dariusz Luks, trener Volleya Rybnik

Każde zwycięstwo cieszy. Dopisujemy w tabeli 3 pkt i to jest najważniejsze. Fajnie, że zakończyliśmy rok zwycięstwem. Forma naszego zespołu w tym sezonie trochę faluje, jak ta rybka w herbie Rybnika. Mamy młody zespół i dlatego tak się dzieje. W pierwszych meczach brakowało nam Arka Terleckiego, który trzymałby ten zespół od środka. Brakuje nam ewidentnie doświadczonego przyjmującego. W meczach z doświadczonymi zespołami jak te z Jaworzna, Andrychowa czy Tychów widać te nasze braki. Oni mają w składach zawodników z przeszłością ligową. Nie zamierzamy jednak płakać. Zależy nam na tym, aby nasza młodzież się ogrywała. Dla nas nie jest ważne, co gra przeciwnik. Chcemy budować swoją wartość w oparciu o nasze pozytywne aspekty, które prezentujemy w grze. Prowadząc ten zespół trudno jest mi przewidzieć, jak on zagra. Jest to trochę taka siatkówka chybił – trafił. Tym bardziej cieszę się, że w dzisiejszym meczu zespół stanął na wysokości zadania. W kilku elementach zagrał dobrze i to wystarczyło na zespół z Głuchołaz. Teraz mamy przerwę w rozgrywkach ligowych, ale żeby nie wypaść z rytmu, zorganizujemy po świętach turniej z mocnymi przeciwnikami. Zawsze lepiej grać niż tylko trenować. Przy okazji chciałbym wszystkim sympatykom siatkówki – całego sportu, życzyć wesołych świąt i udanego 2016 roku.

Volley Rybnik – Juvenia Głuchołazy 3:0 (25:17, 25:21, 25:14)

Volley: Rafał Pawlak, Radosław Niestrój, Łukasz Taterka, Bartosz Skolimowski, Błażej Podleśny, Michał Szmajduch, Arkadiusz Terlecki, Aleksander Galiński, Michał Łata, Bartosz Jarzembowicz, Michał Dudek, Sebastian Zimny, Wojciech Zubko.