Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mateusz Wolnik i Anna Szyjka zwycięzcami Biegu Nadodrzańskiego [ZDJĘCIA]

W sobotę przed południem w Raciborzu odbył się II Bieg Nadodrzański. Udział wzięło więcej osób niż przed rokiem - wówczas było 89 uczestników, a tym razem wystartowało 116. Wśród panów wygrał Mateusz Wolnik z Lysek (31,56), a wśród pań raciborzanka Anna Szyjka (36,26).

Mateusz Wolnik i Anna Szyjka zwycięzcami Biegu Nadodrzańskiego [ZDJĘCIA]
Dla Mateusza Wolnika, to już drugi bieg w tym roku. / fot. Maciej Kozina

Drugi na mecie wśród panów zameldował się Damian Fica (34,40), a trzeci Adam Kurek (34,54). Wśród pań druga była Agnieszka Rębisz (41,07), a trzecia Bożena Walaszek (41,48). Wszyscy zawodnicy mieli do przebiegnięcia 3 pętle po parku zamkowym, dającym łącznie dystans 8,7 kilometra.

- Uczestniczyłem w tym biegu po raz pierwszy. Fajny trening w zimowej pogodzie. Lubię biegać w Raciborzu, półmaraton świetnie zorganizowany, chciałbym w tym roku poprawić wynik z zeszłej imprezy, bo był kiepski. My biegacze traktujemy zimę bardzo poważnie, to jest okres mocniejszych treningów przed wiosną. Biegłem już 3 stycznia na Górze Św. Anny, teraz drugi w tym roku. Mam nadzieję, że przyniesie to efekty wiosną. W tamtym roku przebiegłem łącznie 4400 kilometrów, więc mam nadzieję, że w tym uda się przebiec 5000 - powiedział Mateusz Wolnik, zwycięzca biegu.

Wśród uczestników były także miejskie władze - prezydent Mirosław Lenk i jego zastępca Wojciech Krzyżek, a także szef rady powiatu - Adam Wajda. Startowali również ludzie mediów, którzy zazwyczaj są po drugiej stronie obiektywu - Aleksandra Dik i Mariusz Dmowski.

- Meta w tym roku miała miejsce na dziedzińcu Zamku Piastowskiego. Dla zwycięzców miasto i starostwo ufundowało puchary i nagrody rzeczowe. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane zostały także upominki. Głównie startowali mieszkańcy Raciborza i powiatu, wszyscy, którzy lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Warunki były doskonałe do joggingu, biegania, temperatura w okolicach zera stopni, także nikomu żadna krzywda się nie stała - powiedział jeden z organizatorów Piotr Morka.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].