Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

I RAFAKO Półmaraton Racibórz nominowany do Biegowego Wydarzenia Roku 2015/16

Debiutujący latem minionego roku I RAFAKO Półmaraton Racibórz zakończył się sukcesem zarówno pod kątem sportowym jak i organizacyjnym. Teraz ma szansę zostać Biegowym Wydarzeniem Roku 2015/16. Wystarczy oddać swój głos, wpisując m.in. przyporządkowany imprezie kod w SMS.

I RAFAKO Półmaraton Racibórz nominowany do Biegowego Wydarzenia Roku 2015/16

Miasto Racibórz znane jest z tradycji sportowych, samych imprez biegowych w ciągu roku organizuje 7. W ubiegłym roku największą z nich był I RAFAKO Półmaraton Racibórz, który odbył się 30 sierpnia. Przedsięwzięcie było dużym wyzwaniem, ale zakończyło się sukcesem, o czym świadczy zdumiewająca liczba uczestników - 722 osoby z kraju i zagranicy, jak również pozytywne komentarze z ich strony.

Teraz I RAFAKO Półmaraton Racibórz ma szansę zostać Biegowym Wydarzeniem Roku 2015/16. Edycja 2015/2016 obejmuje biegi zorganizowane w okresie od 1 sierpnia 2015 do 31 lipca 2016. Głosować można już teraz. Wystarczy oddać swój głos wysyłając SMS pod numer 70068 o treści BIEGI40 i ewentualnie dodać uzasadnienie wyboru, koszt wiadomości wynosi 0,65 zł z VAT. Można również wypełnić formularz na stronie: https://www.festiwalbiegowy.pl/glos/index.php/formularz/glosowania/wydarzenie/40.

Warto przypomnieć, że w samą organizację półmaratonu zaangażowanych było blisko 400 osób. Zawodnikom zapewniono profesjonalną rozgrzewkę, kurtyny wodne, wodopoje, punkty żywnościowe, odświeżenia, posiłek regeneracyjny, a przyjezdnym darmowe noclegi i przejazdy komunikacją miejską. Zadbano również o program artystyczny, animacje dla najmłodszych oraz atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i uczestników biegu. Dzień wcześniej na terenie miasteczka biegowego odbyła się „Pasta Party”.

Organizatorem biegu było Miasto Racibórz oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Sponsorem tytularnym zaś firma RAFAKO S.A., a w ramach wydarzenia odbyły się Mistrzostwa Polski Energetyków. Gośćmi specjalnymi imprezy byli: Ewa Bugdoł, 7- krotna Mistrzyni Polski w triathlonie długim oraz Igor Jakubowski, pięściarz wagi ciężkiej, wicemistrz Europy Seniorów.

I RAFAKO Półmaraton Racibórz miał także wymiar charytatywny. Wspólnie z zawodnikami pobiegli członkowie Fundacji „Spartanie Dzieciom”, którzy poprzez swój udział w wydarzeniu przeprowadzili zbiórkę pieniędzy dla chorej na czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe Magdy z Raciborza. W ten sposób udało się zebrać 16 tys. zł i zapewnić dziewczynce kontynuację rehabilitacji oraz zakupić specjalne pasy samochodowe, aby mogła bezpiecznie podróżować.

- Rozumiemy, że przy tylu wydarzeniach biegowych faworytów możecie mieć kilku. Dlatego nie musicie czekać i wahać się z głosowaniem do ostatniej chwili, możecie wyróżnić kilka imprez i oddać na nie swój głos. Zasada jest prosta – jedna impreza to tylko jeden głos – podkreślają organizatorzy I RAFAKO Półmaraton Racibórz.

źródło: RAFAKO


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].