Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ewa Bugdoł triumfuje w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długim

Kolejny wielki sukces Ewy Bugdoł! Sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka już po raz trzeci z rzędu okazała się najlepszą triathlonistką, zajmując pierwsze miejsce w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długim. Wyróżnienie to potwierdza ciągle utrzymującą wysoki poziom formę zawodniczki WLKS Kmicic Częstochowa. 

Ewa Bugdoł triumfuje w Światowym Rankingu Kobiet w Triathlonie na Dystansie Długim

Wielokrotna Mistrzyni Polski w triathlonie na dystansie długim uzyskała w zestawieniu 1499, 09 punktów i tym samym wyprzedziła Finkę, Kaisę Lehtonen (1372.97) oraz Szwedkę Camillę Lindholm (1007.89).

Jak przyznaje sama Ewa Bugdoł, trzecia pod rząd wygrana w tej klasyfikacji to niesamowite wyróżnienie. - Jestem niezwykle szczęśliwa, że udało mi się po raz kolejny zająć pierwsze miejsce. Muszę zaznaczyć, że zawdzięczam to przede wszystkim mojej rodzinie oraz trenerom Grzegorzowi Zgliczyńskiemu i Mirosławowi Gołębiowskiemu. To właśnie dzięki nim mogłam przygotowywać się do sezonu 2015 - mówi Ewa Bugdoł, sponsorowana przez RAFAKO S.A. zawodniczka.

- Oczywiście wszystkie osiągnięcia nie miałyby miejsca bez pomocy mojego sponsora głównego, RAFAKO S.A. Dzięki raciborskiej Spółce mogę spokojnie skupić się na przygotowaniach do sezonu i mieć szansę na równi rywalizować z zagranicznymi zawodniczkami, które triathlon trenują zawodowo - wyjaśnia zawodniczka WLKS Kmicic Częstochowa, sponsorowana przez RAFAKO S.A. od 2012 r.

Warto pamiętać, że początek poprzedniego sezonu Ewa Bugdoł przywitała problemami zdrowotnymi. Na szczęście w kolejnych zmaganiach radziła sobie coraz lepiej, co potwierdza m.in. pierwsze miejsce w Pucharze Świata ITU w Weihai w Chinach oraz druga lokata w Ironman 70,3 Gurye w Korei Południowej. - Cieszę się, że sezon 2015 zakończyłam w ten sposób. Kontuzja kolana pokrzyżowała nieco moje plany. Na szczęście wyniki następnych startów były już w pełni satysfakcjonujące - opowiada E. Bugdoł.

Obecnie polska triathlonistka przygotowuje się do zawodów pod okiem trenera Grzegorza Zgliczyńskiego w Stanach Zjednoczonych w Denver (stan Kolorado), gdzie intensywnie pływa, biega i jeździ na rowerze. Natomiast już 10 kwietnia br., Ewa Bugdoł wystartuje w pierwszych zawodach nowego sezonu, a będzie to Ironman 70,3 (1,9 km pływanie, 90 km jazda na rowerze, 21,1 km bieg) w Teksasie.

Magdalena Matusik, Adventure Media

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].