Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Borucin chce przenieść się do Raciborza

- W Borucinie jest centrum tenisa stołowego w powiecie raciborskim, a w Raciborzu nic takiego nie ma – mówi prezes KS Naprzód Borucin Marek Ciemienga.

Borucin chce przenieść się do Raciborza
Marek Ciemienga

Naprzód Borucin to nie tylko piłka nożna, a przede wszystkim tenis stołowy. Pierwsza drużyna z Borucina gra w II lidze już od kilkunastu lat (trzeci szczebel rozgrywkowy w Polsce). W tym sezonie ze średniaka Naprzód stał się czołową drużyną. Tak dobrych wyników klub jeszcze nie notował. Obecnie jest wiceliderem rozgrywek i traci punkt do lidera z Kujakowic. Co więcej, mimo że to klub z małej miejscowości, w Borucinie są jeszcze dwie drużyny. Rezerwy są liderem trzeciej ligi, a trzecia drużyna Naprzodu gra w lidze okręgowej. Wydawało się, że po tym jak odszedł z pierwszej drużyny jeden z talentów 15-letni Artur Grela, to zespół w II lidze będzie dołował. Jednak do klubu przyszli nowi perspektywiczni gracze, którzy załatali dziurę po Arturze. – W Borucinie jest wielkie zainteresowanie tenisem, bo w całym powiecie nie ma żadnych innych klubów poza miejscowościami z sąsiedztwa czyli Bojanowem i Kuźnią Raciborską (grają w lidze okręgowej – przyp. red.). Zawodnicy przyjeżdżają grać do nas, bo widzą, że w Borucinie dobrze się dzieje, klub jest rozwinięty, a pierwsza drużyna jest w czołówce II ligi. Przy granicy w Czechach klubów też jest mało, więc nasi południowi sąsiedzi bardzo chętnie przyjeżdżają do nas, bo wiedzą, że w Borucinie jest centrum tenisa stołowego w powiecie raciborskim, a w Raciborzu nic takiego nie ma – mówi prezes KS Naprzód Borucin Marek Ciemienga.

Naprzód Borucin II jest obecnie liderem na spółkę z Jedynką Pszów. – O awans rezerw do drugiej ligi będzie bardzo trudno, bo aby awansować to trzeba wygrać ligę i rozegrać baraże. Gdyby jednak udało się awansować, bardzo sensowne byłoby przeniesienie jednej drużyny do Raciborza i tym samym rozpropagować tenis stołowy w regionie. Bardzo chętnie zrobilibyśmy taki ruch w porozumieniu z władzami miasta. Jest to na razie tylko pomysł niepoparty żadnymi rozmowami. Na pewno dzięki przenosinom tenis stołowy zyskałby na popularności, mogłoby zacząć grać więcej miejscowych zawodników – tłumaczy Ciemienga i dodaje: Przykładem jest nasz turniej świąteczny, w którym wzięło udział tylko trzech tenisistów z Raciborza – z czego dwóch w wieku przekraczającym 50 lat. Druga liga to już jest poziom, który może przyciągnąć kibica na trybuny, więc uważam, że to ma sens. Turniej świąteczny pokazał, że pozycja Borucina w tenisie to nie przypadek – uważa prezes Naprzodu. Do małej sali sportowej przybyło prawie 30 tenisistów, aby rozegrać ze sobą ostatnie mecze w roku. – Taki turniej jest organizowany, aby podziękować za cały rok starań. Naprzód Borucin to solidna firma, a ja mam zaszczyt być prezesem tego klubu – podsumował M. Ciemienga.

kozz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].