Poniedziałek, 24 stycznia 2022

imieniny: Felicji, Tymoteusza, Rafała

RSS

Rybnik w Eurosporcie dzięki żużlowcom

19.01.2016 15:45 | 0 komentarzy | pm

Jest szansa, że rybnicki stadion znów w komplecie zapełni się kibicami.

Rybnik w Eurosporcie dzięki żużlowcom
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ostatnich latach, działacze klubu żużlowego z Rybnika nie tylko starają się odbudować jego wartość sportową, ale organizują również coraz bardziej prestiżowe imprezy żużlowe. Był finał juniorskich mistrzostw Europy czy GP Challenge. W tym roku kibice będą mogli zobaczyć najlepszych żużlowców podczas finałowych zmagań o mistrzostwo Europy. – Jako klub jesteśmy tylko pośrednikami pomiędzy firmą, która ma prawa do tych zawodów, a Miastem. Trudno jednak wyobrazić sobie jakąś ważną imprezę żużlową bez naszego udziału i wsparcia. Mam nadzieję, ze rybnicki stadion wypełni się do ostatniego miejsca. Gdybyśmyw to nie wierzyli, nie angażowalibyśmy się w całe przedsięwzięcie – mówił podczas oficjalnej konferencji Krzysztof Mrozek, prezes KS ROW Rybnik.

Tradycje i ambicje

Zadowolony z faktu, że finał Indywidualnych Mistrzostw Europy odbędzie się na rybnickim stadionie jest prezydent Rybnika. – Mamy ogromne tradycje w żużlu, który funkcjonuje w naszym mieście od 1932 r. Mamy również spore ambicje, aby gościć wielkie imprezy żużlowe na naszym stadionie – stwierdził Piotr Kuczera, który oznajmił również, że Miasto dofinansuje te wydarzenie kwotą 300 tysięcy złotych.

Głównym organizatorem imprezy w Rybniku będzie firma One Sport Marketing. – Kiedy byliśmy w tamtym roku gośćmi na GP Challenge, to postanowiliśmy, że nasza impreza powinna zostać zorganizowana w Rybniku. Rozmowy przebiegały bardzo szybko i konkretnie. Można powiedzieć, że wszystkie zaangażowane osoby wykazały się pełnym profesjonalizmem. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że 17 września to właśnie na stadionie przy ul. Gliwickiej rozdamy medale mistrzostw Europy – powiedział Jan Konikiewicz, przedstawiciel organizatora, który wyjaśnił również, że udział w tegorocznych rozgrywkach SEC ma zapewnione pięciu czołowych zawodników z poprzedniego roku, czyli Emil Sajfutdinow, Nicki Pedersen, Antonio Lindbaeck, Janusz Kołodziej oraz Martin Vaculi. Jeśli chodzi o lokalną dziką kartę, to zostanie ona przyznana Kacprowi Worynie. – Jestem przekonany, że również inni miejscowi zawodnicy wezmą udział w tych zawodach. Mowa oczywiście o Grigoriju Łagucie, który jest z nami od początku SEC. Jeśli nie przejdzie on kwalifikacji to z pewnością dostanie stałą dziką kartę. Myślę, że Andreas Jonsson również weźmie udział w kwalifikacjach. Chciałem jeszcze dodać, że dzięki transmisji telewizyjnej na antenie Eurosport, rozgrywki SEC pojawią się w 71 krajach. Runda finałowa zawsze cieszy się największym zainteresowaniem i oglądalnością. Średnia oglądalność takiego finału to ok. 1 mln ludzi w całej Europie – poinformował Konikiewicz.

Jeżeli chodzi o sam cykl ME, to w tym roku odbędą się 4 rundy kwalifikacyjne (po 16 zawodników). Razem będzie to 64 żużlowców, z czego 7 będzie z Polski. Finał Challenge, z którego awansuje siedmiu zawodników do zawodów finałowych cyklu SEC odbędzie się 26 maja w niemieckim Olching.

Przebudują tor

Podczas konferencji poruszony został również temat przebudowy toru. O szczegółach poinformował prezydent Rybnika. – Przebudowa rozpocznie się 21 stycznia. Jesteśmy gotowi projektowo i czekamy tylko na uprawomocnienie się decyzji. Chciałbym uspokoić mieszkańców, bo cały czas mówi się o przebudowie stadionu, a tak naprawdę całość sprowadza tylko do zmiany geometrii łuków toru. Nie ma zagrożenia, aby stadion został ponownie rozkopany wzdłuż i wszerz. Dodatkowo zostanie polepszone zaplecze sanitarne, które na naszym stadionie wygląda słabo. Jest również kilka pomysłów na graffiti, które miałoby się pojawić na murze od strony ul. Gliwickiej. Chciałbym, aby upamiętniało ono najważniejsze wydarzenia sportowe, które odbywały się na tym stadionie – dodał na zakończenie Piotr Kuczera.

SPOTKANIE Z KIBICAMI

W środę, 20 stycznia o godzinie 16.30 zarząd KS ROW Rybnik zaprasza kibiców na spotkanie, które odbędzie się w salce MOSiR na stadionie przy ul. Gliwickiej. Gościem specjalnym będzie Grigorij Łaguta, który w sezonie 2016 ma być liderem rybnickiej drużyny. – Oczywiście zarząd klubu też będzie do dyspozycji kibiców. Wierzę, że wszyscy ci, którzy wylewają swoje żale i wątpliwości dotyczące choćby składu drużyny w internecie, będą na tym spotkaniu – mówi Krzysztof Mrozek, prezes klubu.

Kalendarz Indywidualnych Mistrzostw Europy

30.04, Debreczyn – półfinał I

5.05, Mureck – półfinał II

14.05, Liberec – półfinał III

15.05, Żarnowica – półfinał IV

26.05, Olching – Challenge

16.07, Guestrow – finał I

6.08, Daugavpils – finał II

20.08, Togliatti – finał III

17.09, Rybnik – finał IV