Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ruszyła kolejna edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”

Puchar Grupy Azoty w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”, którego partnerem jest RAFAKO S.A., zainaugurował sezon w Tomaszowie Lubelskim. W dniach 15-16 stycznia br., rywalizowało ze sobą 258 narciarzy z klubów całej Polski. Dwudniowe zawody narciarskie, odbyły się na malowniczych trasach w Siwiej Dolinie.

Ruszyła kolejna edycja Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”

Pierwotnie weekendowe zmagania miały toczyć się Ustrzykach, jednak ze względu na zbyt wysokie temperatury i brak śniegu, zdecydowano się je przenieść do Tomaszowa Lubelskiego. To właśnie tam, młodzi sportowcy, walczyli w biegach interwałowych techniką klasyczną oraz w biegach interwałowych stylem dowolnym. Dla wielu zawodników starty w Tomaszowie Lubelskim były pierwszym poważnym bieganiem w sezonie.

Dwójce młodych narciarzy udało się dwukrotnie zdobyć czołowe miejsca na podium. Mowa o Monika Skinder (MULKS Grupa Oscar), która zwyciężyła w kategorii juniorek C oraz Dawidzie Damianie (Jedność Nowy Sącz) także triumfującym w grupie juniorów C. Natomiast MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski został pierwszym liderem klasyfikacji klubowej Pucharu Grupy Azoty.

Dzięki sukcesom Justyny Kowalczyk, która wielokrotnie zdobywała medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, triumfowała w Tour de Ski i klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, czterokrotnie zdobywając Kryształową Kulę, wielu młodych ludzi odkryło biegi narciarskie.

Organizacja zawodów od początku realizowania projektu wspierana jest przez RAFAKO S.A., które pełni funkcję partnera tego sportowego przedsięwzięcia. Sponsorem tytularnym Narodowego Programu Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” jest Grupa Azoty.

* * *

Autor tekstu: Magdalena Matusik, Adventure Media

Zdjęcia:

Podpis: AK-POL

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].