Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

PiS komentuje zmiany w budżecie Rybnika i apeluje do prezydenta Kuczery

Na sesji Rady Miasta Rybnika zaplanowanej na 11 lutego 2016r., Prezydent Piotr Kuczera wbrew swoim licznym deklaracjom o rygorach budżetowych w planowaniu wydatków, proponuje radnym miasta Rybnika podjęcie uchwały o zwiększeniu deficytu budżetowego o kolejne 4 mln złotych.

PiS komentuje zmiany w budżecie Rybnika i apeluje do prezydenta Kuczery

Jak widać lekkomyślne wydatkowanie środków budżetowych zaczyna wpisywać się w działania Prezydenta Kuczery i Jego Zastępcy. Przyznanie przez Wiceprezydenta Masłowskiego w styczniu tego roku grantu w wys. 2,9 mln zł dla KS ROW Rybnik SA okazało się pierwszym krokiem. Proponowana na sesję lutową uchwała zakłada bowiem kolejne dofinansowanie rybnickiego żużla o prawie 1 mln zł. Czy Prezes Krzysztof Mrozek jest najhojniej obdarowywaną osobą w Rybniku…? Zakup telebimu i organizacja imprezy sportowej to dodatkowy milion obciążenia dla budżetu naszego miasta.

Postawa włodarzy Rybnika stoi niestety w sprzeczności z dobrem mieszkańców. Dość zestawić liczne wypowiedzi o problemach organizacyjno-finansowych dotyczących przygotowania gminy do realizacji programu „500+”, podwyższeniu kwoty wolnej od podatku czy powrotu 6-latków do przedszkoli z jednej strony, z dofinansowywaniem w tak znacznych kwotach żużla, którego filarem powinien być pieniądz komercyjny. To dobitny przykład braku konsekwencji w działaniach Prezydenta Rybnika. A szkoda. Proponowane przez rząd programy w sposób wymierny mogą przyczynić się do poprawy warunków bytowych rybniczan, są spełnieniem oczekiwań wielu z nich. Stwarzają szansę na poprawę sytuacji demograficznej miasta, poprawę sytuacji rodzin wielodzietnych. Tym bardziej musi dziwić, że dystrybuowanie środków publicznych na korzyść mieszkańca to w opinii władz miasta organizacyjny problem, podczas gdy wydatkowanie niebagatelnych kwot z deficytowego budżetu Rybnika na korzyść klubu żużlowego problemu nie nastręcza.

Oczekuję Panie Prezydencie, że wyciągnie Pan stosowne wnioski.

Łukasz Dwornik

Pełnomocnik PiS Rybnik

Radny Miasta


Czytaj także:

Pieniądze na sport podzielone. W środowisku wrze


Opinie oraz treści zawarte w rubryce Publicystyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres portal@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
mhl999 27.02.2016 06:24

Wniosek jest prosty cyrk jaki rząd zafundował w sprawie 6.latków w wielu samorządach odbije się czkawką. jeśli chodzi o dofinansowania klubów i klubików to powinno to być jasno określone, że w latach kolejnych dofinansowanie spada o np. 10% wysokość kwot nie ma tu większego znaczenia. kluby muszą nauczyć się pozyskiwać środki poza budżetowe. w rybniku firm jest pod dostatkiem.