środa, 19 stycznia 2022

imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

RSS

Rybnik gospodarzem rowerowego maratonu MTB

01.03.2016 11:47 | 0 komentarzy | (q)

Rybnik będzie gospodarzem wyścigu zaliczanego do cyklu zawodów rowerowych Bike Atelier MTB Maraton. Impreza odbędzie się 5 czerwca. 

Rybnik gospodarzem rowerowego maratonu MTB
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Rybnik to miasto, w którym sport rowerowy bardzo szybko się rozwija. Powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, powołano oficera rowerowego, który dba o ich jakość i działa tu także klub MTB Silesia Rybnik. Widać, że miastu zależy, by być przyjaznym rowerzystom. Z pewnością ich tu nie brakuję i liczymy na to, że licznie pojawią się na naszym wyścigu – mówi Dariusz Leśniewski, współorganizator i pomysłodawca Bike Atelier MTB Maraton. Jest to pierwszy w województwie śląskim cykl maratonów w kolarstwie górskim.

Jego pierwsza edycja została rozegrana w zeszłym roku i wtedy odbyły się 4 imprezy. W tym rozegranych zostanie 6 wyścigów. Zawodnicy będą się ścigać na trzech dystansach – PRO (ok. 60-70km), HOBBY (ok. 20-30km) oraz KIDDY (dla dzieci, w zależności od wieku, od 100m do 4km). – Każdy znajdzie zatem coś dla siebie. Pole do rywalizacji będą mieli nie tylko wytrenowani kolarze, ale też osoby, które jeżdżą na rowerze rekreacyjnie oraz dzieci – dodaje Dariusz Leśniewski.

Wyścig w Rybniku będzie trzecim w ramach tegorocznego cyklu (po zawodach w Dąbrowie Górniczej i Tychach). Odbędzie się on 5 czerwca. Aktualnie trwają prace nad szczegółowym przygotowaniem trasy, jednak można się spodziewać, że będzie ona techniczna i poprowadzona głównie po terenach leśnych.

Zapisy on-line na zawody rozpoczną się w marcu.

Program Bike Atelier MTB Maraton:

  • 24 kwietnia, Dąbrowa Górnicza
  • 22 maja, Tychy
  • 5 czerwca, Rybnik
  • 17 lipca, Żarki, Niegowa oraz Janów
  • 21 sierpnia, Psary
  • 18 września, Gliwice

Wszystkie szczegóły dotyczące Bike Atelier MTB Maraton dostępne są na stronie internetowej cyklu www.bikeateliermaraton.pl. Partnerami i sponsorami są sieć sklepów i serwisów rowerowych Bike Atelier, Merida Polska, dystrybutor ogumienia CST, producent opon Maxxis oraz samorządy lokalne – miasto Dąbrowa Górnicza, Tychy, Rybnik, Gliwice, gmina Psary, miasto i gmina Żarki, gmina Niegowa, gmina Janów, Powiat Myszkowski.