Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Rajd w Kuźni Raciborskiej coraz bliżej

Ruszyła lista startowa do rajdu ARS Kuźnia Raciborska 2016 o Puchar Burmistrza Miasta Kuźnia Raciborska.

Rajd w Kuźni Raciborskiej coraz bliżej

Na dwa tygodnie przed samym rajdem do Automobilklubu Ślązak z Rydułtów wpłynęły już pierwsze zgłoszenia uczestników rajdu. Przypomnijmy że do rajdu może wystartować każdy kto posiada prawo jazdy kat B i ma ukończone 18 lat. Do rajdu może wystartować własnym samochodem który musi mieć ważne badania techniczne, dodatkowo samochód przejdzie badania kontrolne w dniu rajdu. Organizacja tego typu imprez ma na celu doskonalenie jazdy kierowców w trudnych warunkach połączoną z sportową rywalizacją. W dzisiejszych czasach rajdy amatorskie wkroczyły na dosyć wysoki poziom gdzie nie brakuje prawdziwych rajdowych maszyn. Oczywiście walka o medale rozgrywa się pomiędzy liczną grupą zaawansowanych technicznie zespołów które tak naprawdę są już tylko z nazwy amatorskimi. Pomimo startów profesjonalnych ekip w rajdzie nie brakuje prawdziwych amatorów którzy chcą po prostu spróbować swoich sił na zamkniętych odcinkach. Wielkim atutem takiego rajdu jest możliwość ostrej jazdy na odcinku wyłączonym z ruchu publicznego i zabezpieczonego przez Policję i Straż pożarną oraz służby medyczne. Do organizacji tego typu imprez które mają na celu podnoszenie umiejętności często młodych kierowców chętnie dołączają się znane firmy i instytucje oraz media. Automobilklub Ślązak który już od 2006 roku organizuje rajdy amatorskie w naszym regionie jest wspierany miedzy innymi przez Subregion Zachodni, FOPSZ, Lokalne władze miejskie i gminne. Wsparcia udzielają też firmy Carrefour, PTA Sanecznik, Michael Tuning, Mroauto.pl, ATM Serwis, Oczywiście dużą rolę odgrywają też media naszego regionu czyli Telewizja TVT oraz Radio Vanessa FM a Nowiny.pl zostały oficjalnym patronem prasowym rajdów organizowanych przez AMK Ślązak. Automobilklub zapowiada w tym roku starty w takich miejscowościach jak Kuźnia Raciborska, Wodzisław Śląski, Rybnik, Gorzyce, Gaszowice, Lyski, Marklowice, Rydułtowy oraz miejscowości w których toczą się jeszcze rozmowy. Prawdziwą wisienką na torcie jest organizowany w Grudniu rajd ARS Rydułtowska Barbórka gdzie jeden z odcinków specjalnych rajdu jest odcinkiem wieczornym. Ten odcinek wieczorny jest dedykacją dla kibiców od załóg startujących w rajdzie które popisują się umiejętnościami i mocą swoich maszyn. W całym cyklu rajdów który już kolejny raz nosi nazwę Rajdów o Puchar Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego udział bierze też załoga z Republiki Czeskiej w składzie Pavel Kolacansky/Michaela Machotova w klasycznej Skodzie 110R. Załoga ta w ubiegłym sezonie zajęła 3 miejsce całego cyklu tuż za załogą z Rybnika Mariusz Blacha/Radosław Gruszecki w Oplu Astrze GSi. Mistrzowską załogą w ubiegłym sezonie została zaś załoga z Kietrza Marek Szpunar/Dariusz Polak w BMW E36 325i

Wszystkie zwycięskie załogi poszczególnych klas rajdowych odebrały pamiątkowe puchary z rąk Starosty Powiatu Rybnickiego pana Damiana Mrowca który reprezentował Subregion Zachodni. Starosta pogratulował też sportowcom osiągnięć i życzył powodzenia w sezonie 2016. Zapewnił też wszystkich zebranych o dalszym wsparciu tego co robi Automobilklub Ślązak w naszym regionie.

Więcej informacji o samych organizowanych rajdach i klubie znajdziemy na stronie www.rajdowka.pl

/Robert Durczok/

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].