Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Grupa Street Workout Racibórz chce promować sport w szkołach

Street workout to najkrócej rzecz ujmując trening z własną masą ciała. O promocji tej formy aktywności fizycznej w raciborskich szkołach rozmawiano podczas ostatniego posiedzenia młodzieżowej rady miasta.

Grupa Street Workout Racibórz chce promować sport w szkołach
Dawid Łomnicki był gościem Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz

Dawid Łomnicki jest założycielem grupy street workoutu w Raciborzu. Aktualnie przekonuje do swojego pomysłu promocji street workoutu w raciborskich szkołach gimnazjach i w szkołach średnich Młodzieżową Radę Miasta.

- Chciałbym, żeby w szkołach przeprowadzono warsztaty pozwalające zrozumieć jak poprawnie wykonać ćwiczenia, uzmysłowić czym jest ruch dla człowieka. Pokazać, jak wpływa on na zdrowie i samopoczucie. Myślę, że street workout to idealne narzędzie do promocji tych rzeczy, bo to nowy sport, który cieszy się rosnącym zainteresowaniem. To sport, który można uprawiać w wielu miejscach, zwłaszcza, że ostatnio powstaje coraz więcej siłowni na wolnym powietrzu. Zachęcając wszystkich do aktywności fizycznej powiem jeszcze, że nie zawsze musimy wyczyniać cuda na tych drążkach. Czasami żeby zadbać o siebie lepiej poświęcić czas na standardowe ćwiczenia typu pompka, przysiad, pompki na poręczach - mówi D. Łomnicki.

źródło: UM Racibórz, oprac. żet


Zobacz również:

Ludzie

Dawid Łomnicki

Radny Miasta Racibórz, założyciel Street Workout Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].