Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Blamaż Gołkowic w Rudzie Śląskiej

Tak wysokiej porażki nie pamiętają chyba najstarsi kibice Gołkowic. Ich drużyna przegrała wyjazdowe spotkanie z Uranią Ruda Śl. aż 0:9. Przy czym Urania nie jest żadną potęgą w klasie okręgowej, a ligowym średniakiem.

Blamaż Gołkowic w Rudzie Śląskiej

Nie minęła pierwsza połowa, a było już po meczu. W 11. minucie Seweryn Zalewski uderzył zza linii pola karnego i piłka po rękach Michała Jagody wpadła do siatki. Niespełna kwadrans później w ciągu minuty Artur Kornas niemal w identycznych okolicznościach – bo po strzałach z dystansu – zdobył dwa kolejne gole i Gołkowice padły na kolana. W 31. minucie Mateusz Mzyk wykończył składną akcję miejscowych i było 4:0, a dwie minuty przed końcem Damian Miszka wykorzystał błąd defensywy gości i Gołkowice znalazły się na łopatkach. Po przerwie gospodarze dobili gołkowicki zespół, bo tak należy określić kolejne bramki. W 52. minucie po raz drugi trafił Zalewski, a kolejne minuty należały do Damiana Hejdysza, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania po rzucie karnym w doliczonym czasie gry ustalił Dariusz Kot. Dopełnieniem obrazu gry Gołkowic niech będzie fakt, że w całym meczu goście stworzyli zaledwie jedną bramkową sytuację – w 21. minucie bramkarz gospodarzy sparował piłkę na słupek, a dobitkę wybił nad poprzeczkę.

W przypadku wygranej Gołkowice miałyby nad Uranią 5 punktów przewagi. Obecnie mają 1 punkt straty.

Urania: Pardela, Hejdysz, Skudlik, Gabryś (79. Jańczak), Grzesik, Zalewski, Mzyk, Krzywda (71. Kokoszka), Kornas, Henisz (43. Chmielorz), Miszka (58. Kot).

Gołkowice: Łagoda, Łaciok, Pucka, Swoboda, Kosiba, Taradejna, Franke (73. Czyż), Łaski, Bober, Baranek (79. Radomski), Paliwczek. Trener Ireneusz Gabrysiak.

Urania Ruda Śl. - KS 27 Gołkowice 9:0 (5:0)

Bramki: Zalewski (11.), (52.), Kornas (25.), (26.), Mzyk (31.), Miszka (43.), Hejdszy (62.), (83.), Kot (90.+2. k)

Kartki: Krzywda – Łaski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].