Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
JastrzebieOnline.pl
JastrzebieOnline.pl JastrzebieOnline.pl to najczęściej odwiedzany portal z Jastrzębie-Zdroju. Codziennie tysiące mieszkańców miasta dowiaduje się od nas o wydarzeniach dziejących się w Jastrzębiu.
eZory.pl
eZory.pl eZory.pl to nowy portal o Żorach stworzony z myślą o dostarczaniu najświeższych i aktualnych informacji lokalnych dla mieszkańców Żor, dotyczących wydarzeń kulturalnych, społecznych, sportowych oraz ważnych informacji miejskich.
AgroNowiny.pl
AgroNowiny.pl Regionalny portal dla rolników. Najnowsze Wiadomości dla rolników, ceny i fachowe porady. Produkcja rolna, hodowla, uprawy, aktualne cenniki rolnicze, technika rolnicza, prawo i agrobiznes.
HistoriON.pl
HistoriON.pl HistoriON to portal dla pasjonatów lokalnej historii. Odkryj fascynującą historię naszego regionu - ciekawe artykuły, wydarzenia, ikony PRL-u, kartka z kalendarza, bohaterowie lokalni, ludzie tej ziemi i biografie na nowym portalu HistoriON.pl
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Blamaż Polonii Łaziska. Lider wbił jej 9 goli

Takiej porażki na własnym boisku nie pamiętają chyba najstarsi kibice Polonii Łaziska. Ich drużyna przegrała z liderem rozgrywek, Orłem Mokrem aż 0:9.

Pierwsze minuty nie zwiastowy kataklizmu. Najpierw doskonałą okazję mieli bowiem gospodarze, ale po centrze Pawła Hojki i główce jednego z zawodników Polonii piłka zastrzymała się na poprzece. Z kolei próby Orła były dość mizerne. Dopiero po kilkunastu minutach Adam Hojka znalazł się w sporych tarapatach, kiedy napastnik Orła główkował z bliska, ale bramkarz Polonii wybił piłkę na słupek. W 20. minucie był już jednak bezradny. Dawid Kuźdub próbował przeciąć podanie z prawej flanki, ale tak nieszczęśliwie trafił w piłkę, że skierował ją do własnej bramki. 6 minut później niemal identyczną akcję, goście wykończyli bez pomocy łaziszczan – piłkę do bramki skierowal Ariel Mnochy. Napastnik Orła mocno dał się we znaki gospodarzom. To on po przerwie rozpoczął rozbijanie Polonii, najpierw podwyższając w 51. minucie na 3:0, po fatalnym błędzie bramkarza Polonii, który wdał się przed polem karnym w drybling i stracił tam piłkę właśnie na rzecz Mnochego. Później zawodnik ten trafił jeszcze w 70. minucie i ustalił wynik spotkania w doliczonym czasie gry. Klasycznego hattrika zaliczył rezerwowy Rafał Świątek, który na boisku pojawił się po przerwie. Najpierw wykończył rzut rożny, następnie skorzystał z kiksu bramkarza Polonii, a ostatnie trafienie zapisał po indywidualnej akcji i strzale zza linii pola karnego. Ponadto na listę strzelców, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wpisał się Dawid Magnor. Polonia fatalanie spisywała się nie tylko w obronie. Nie lepiej wyglądały jej poczynania w ofesnywie. Mimo kilku niezłych okazji, nie udało jej się uzyskać choćby honorowego trafienia.

Polonia: A. Hojka, Buchalik (65. Nitka), Grabiec, Grodzki, P. Hojka, Kowol, Kuźdub, Mężyk (72. Moczała), Ślęczek, Kamil Szkatuła (60. Karol Szkatuła), Ł. Szkatuła. Trener Janusz Należyty.

Orzeł: Skotnicki, Andrecki, Janik, Kolasa, Kopyciok, Kubacki (46. Świątek), Magnor, Mnochy, Simon (60. Ostrowski), Wiercioch, Wróblewski (60. Hanus). Trener Mateusz Karcz.

Polonia Łaziska – Orzeł Mokre 0:9 (0:2)

Bramki: Kuźdub (20. sam.), Mnochy (26.), (51.), (70.), (90.+1.), Świątek (56.), (60.), (84.), Magnor (75.)

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].